CitySeeds krijgt nieuwe kas dankzij geld Oranje Fonds Gezocht Regiodistributeur dagbladen Middelburg 7 HEROPENING MIDDELBURGSEWEG De nieuwe inrichting van de weg door Buttinge nodigt nog niet uit de snelheid te beperken. Automobilisten rijden er met een bloedgang doorheen, klagen bewoners. Overhandiging petitie behoud dierambulance krantenbezorgen.nl 'Nu moet de politie hier aan de slag. Nu moet de politie de snel heid hier in Buttinge handhaven', aldus wethouder Arie Schot. Hij zei dat gisteren bij de officiële opening van de Middelburgse- en Walcherseweg tussen Middel burg en Grijpskerke. Die weg is de eerste vier maanden van dit jaar flink onder handen genomen. Het fietspad is verbreed, er is nieuw asfalt en er is beplanting gerooid. Op die weg mag het ver keer nu nog maar dertig km/u rij den. Alleen, dat doen maar weinig automobilisten en tractorbe stuurders. Daarom vindt wethou der Schot dat de politie er nu voor moet zorgen dat bestuurders zich wel aan die snelheidsbeperkingen houden. ,,Wij gaan hen vragen om hier te controleren." Flitscamera Ook bewoner Wim Uilenbroek vroeg de aanwezige politici er voor te zorgen dat er niet meer 'veel te hard' over de doorgaande weg door het dorp wordt gereden. ,,Velen rijden met een bloedgang door het dorp. Zeker de jongens op de grote tractoren." Hij vroeg dan ook ervoor te zorgen dat er Met een paardentram werd de nieuwe weg door Buttinge officieel geopend. foto lex de meester een flitscamera in Buttinge komt. Dat is ook een wens van Gerrit Luiten, een andere inwoner. ,,Kijk maar naar Sint Laurens. Daar houdt dankzij een camera ieder een zich aan de snelheid." Volgens Rian de Feijter, oud bestuurder van waterschap Schel- destromen, kan een camera hel pen de snelheid te beperken. Ze verwacht echter weinig van handhaving door de politie. ,,Er zijn gewoon veel te weinig agen ten om te kunnen handhaven." Verkeersdrempel Sinds de herinrichting ligt er bij de entree aan de westkant van het dorp een verkeersdrempel. Die zorgt voor veel overlast bij omwo nenden. Luiten: ,,Door de klap- pen die vrachtauto's veroorzaken als ze over de drempel denderen, komt de kalk van het plafond. Ook zitten we nu hele dagen in de herrie. Elke keer weer als een auto of tractor hard over de drempel dendert. Dat zijn echt enorme klappen." Luiten is ook niet blij met de herinrichting van de weg in zijn dorp. Het fietspad is ver breed en de weg versmald maar de harde scheiding tussen die twee, in de vorm van betonnen blokken, is verdwenen. ,,Daar- door kunnen auto's zo het fiets pad op. Zeker als ze elkaar passe ren." Hij hoopt dat dat niet leidt tot aanrijdingen van fietsers door automobilisten. ,,Dat is nog niet gebeurd. Maar we vrezen dat dat binnenkort wel gaat gebeuren." VLISSINGEN Jolanda Lichten berg overhandigt wethouder Els Verhage vanavond een lijst met handtekeningen voor het blijven rijden van de Dierenambulance in Vlissingen. De oprichtster van de Dierenvoedselbank Walche ren biedt de petitie ('De Dieren ambulance moet blijven rijden in Vlissingen') om 19.00 uur aan, voorafgaand aan de gemeente raadsvergadering. Lichtenberg en andere dierenliefhebbers vre zen dat mensen niet zelf met een gewond of verdwaald dier naar het asiel rijden. Ze is teleurge steld dat de gemeente al aankon digde geen inhoudelijke reactie op de petitie zal geven. MIDDELBURG Gemeen- schapstuin CitySeeds in Mid delburg krijgt een bijdrage van 12.000 euro van het Oranje Fonds voor de bouw van een kas voor het kweken van groenten en fruit. Dat maakt deel uit van de vernieuwing van de gemeenschapstuin, waar voedsel wordt verbouwd voor mensen die in armoede leven. De kas dient een dubbel doel, aldus de stichting. ,,Door het kweken van groenten en fruit in de kas kunnen wij de winterpauze verkorten en zo nog langer mensen van groen ten, fruit en kruiden voorzien. Bovendien kunnen wij door zelf plantjes te kweken op lange termijn geld besparen, dat we weer in andere onder delen van het project kunnen investeren. Denk hierbij aan gereedschappen of evenemen ten met de buurtbewoners en onze vrijwilligers." Stichting Gemeenschapstuin CitySeeds gebruikt stukken grond tussen de flats aan de Driewegenhof in de Middelburgse wijk Dau- wendaele voor duurzame tuinbouw en stadslandbouw. De stichting draait op vrijwil ligers en werkt ook al ruim vier jaar samen met scholen. Als Regiodistributeur sta je aan het roer van een gebied waarin dagelijks (ma-zat) duizenden dagbladen, verdeeld over 10 titels worden verspreid in Middelburg. Wat ga je doen: Leeftijd en omgeving: donderdag 27 juni 2019 WA Met een bloedgang door Buttinge Emile Calon Buttinge -Je bent opdrachtgever van alle freelancers in jouw kavel en eind- verant woordelijk voor de bezorgkwaliteit; - Je coördineert alle werkzaamheden op het distributiepunt, zoals de dag bladen in ontvangst nemen en de kranten per bezorgwijk uittellen aan de hand van verdeellijsten. -Taken kunnen gedelegeerd worden, maar de eind verantwoordelijkheid ligt altijd bij jou als distributeur; -Je bent verantwoordelijk voor werving, selectie, kwaliteiten behoud van de bezorgers en ritrijders. -Je handelt administratie en (eventuele) bezorgklachten professioneel af. De werkzaamheden vinden voornamelijk plaats in de vroege ochtend tussen 3:00 en 7:00 uur. Tevens is basiskennis van het MSOffice pakket en affiniteit met computers essentieel. Wij zijn op zoek naar kandidaten (alle leeftijden maar minimaal 18+) woonachtig in Middelburg of omgeving. Wij bieden: Een uitdagende, zelfstandige en veelzijdige opdracht. Je werkt middels een overeenkomst van opdracht en stelt zelfstandig bezorgers aan. De vergoeding kan oplopen tot 1.500,- per 4 weken. De Persgroep faciliteert de locatie/uitdeelruimte. De locatie is nader te bepalen. Interesse of meer weten? Stuur je motivatie naar peter.van.saane@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35