Nu te koop! MEDIA CULTUUR 25 voor papa echt klaar is voor zijn podi umpensioen. Tegen die tijd heeft hij er ruim driehonderd concerten op zitten die samen zo'n 6oo miljoen euro opbrachten. Dan pakte Paul Simon het vorig jaar juli een stuk bescheidener aan. Hij was binnen drie maanden klaar met zijn afscheidsronde, die ook een ontroerend concert in de Ziggo Dome bevatte. Inmiddels heeft hij voor volgende maand alweer een fes tivaloptreden in San Francisco aange kondigd. Mysterie Het podiumafscheid van rockarties ten is al sinds de oertijd van de pop muziek omgeven met een zweem van mysterie. Er is geen vaarwel zon der geruchten over een reünie en omgekeerd draaien optredens van de Rolling Stones al sinds de jaren 90 om die ene vraag: zou dit de laatste keer zijn? De spanning rondom die kwestie maakt dat de Stones inmid dels tussen de 4 en 5 miljoen per op treden kunnen vragen. Het kwartet (samen nu precies 300 jaar oud) her vatte vrijdag zijn optredens nadat Sinds 31 januari is de band bezig aan de tweede vaarweltournee. Op 3 de cember eindigt die in Auckland, Nieuw-Zeeland. Stanley en Simmons hebben bezworen dat het dit keer echt het einde van de groep is. ,,Het is uitgesloten dat we doorgaan'', zei Simmons afgelopen week tegen de Gazet van Antwerpen. ,,We zijn nu op het hoogtepunt van ons kunnen. Dus moeten we nu stoppen, voor het te laat is.'' Maar welke band kan de lokroep van uitverkochte zalen, applaus én steeds verder oplopende gages weer staan? Gezien de huidige fitte condi tie van de bandleden lijkt het wach ten totdat Kiss zijn Third Final Fare well Tour aankondigt. Tour. Wie zag hoeveel moeite Collins vorige week in Nijmegen had om van zijn podiumstoel op te staan, vroeg zich af of die eerste afscheidstournee niet de juiste was. Tweede afscheid Kiss ondernam in 2001 al een Fare well Tour. Die volgde op een reünie in 1996 van de originele line-up van de jaren 70. Aan het einde van de tournee kondigde Kiss aan toch door te spelen. In 2003 was het viertal een van de eerste bands die via het aanbieden van platinum tickets (inclusief een ontmoeting met de band) de grens van de 1000 dollar per kaartje over schreed. Mick Jagger (75) een nieuwe hartklep had gekregen. Doorgaan is dus lucratief. Maar die luxe is niet iedereen gegeven. Barry Hay, zanger van Nederlands oudste rock-'n-rollband Golden Earring, ci teerde vorig jaar in deze krant een conversatie die hij eind jaren 70 voerde met Steve Marriot, voorman van de Small Faces. ,,Steve gaf me ad vies: 'Loopt de band niet meer zo lek ker, zeg dat je ophoudt en maak een goodbyetournee. Neem dan een jaartje vakantie en kondig dan, we gens zogenaamde smeekbeden van de fans, een comeback aan. Dat kunstje kun je daarna best nog een keer herhalen.' Een beetje zoals Doe Maar nu in Nederland doet.'' Hay schaterde het uit, maar keek daarna een beetje sip: ,,Maar da's niets voor de Earring. We houden pas op als we ophouden. Punt.'' En wan neer dat is? ,,Als een van ons vieren omvalt.'' Beter in lijn met de Wet van Mar riot is de huidige Not Dead Yet-tour- nee van Phil Collins. De zanger toerde in 2004 en 2005 al over de globe met zijn First Final Farewell We houden pas op als we ophouden. Dat is als een van ons vieren omvalt Vind een winkel bij u in de buurt via pzc.nl/tourgids bruna jiLH-UL» Lees alles over de Tour van 2019! BON TOURGIDS 2019 8 710114 004628 ALle etappes met kaart en doorkomsttijden ALle deelnemende teams en renners Uitgebreide reportages en exclusieve interviews donderdag 27 juni 2019 PC A Van links af: een generatie in de pop- en rockmuziek neemt lang zaam afscheid van het publiek. Het gaat om Kiss, Paul Simon, Elton John en Phil Collins. Maar niet voor iedereen is dat afscheid definitief. FOTO'S EPA, PAUL BERGEN 44 —Barry Hay, zanger Golden Earring 'III ETUPPEfr <55 Primera Tourgids 2019 0.a. verkrijgbaar bij: Blz., Bruna, Cigo, Jumbo, Libris, PLus, Primera, Spar en The Read Shop 76

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25