Waar blijft 20 WK VOETBAL KWARTFINALE De Leeuwinnen ontpoppen zich tot de ideale toernooiploeg. Of is Oranje dit WK toch té afhankelijk van meevallers en geluk (zoals tegen Japan) om aanspraak te maken op de titel? Kort 'Real Madrid wil Van de Beek' Real Madrid lijkt de internationale topclub te zijn die Donny van de Beek (foto) graag wil inlijven. Volgens de Spaanse krant Marca zou hij het Plan B zijn als het Real niet lukt om Paul Pogba binnen te halen. Maandag werd al bekend dat er een interna tionale topclub achter de Ajacied aan zit. Het lijkt dus om de Spaanse recordkampi oen te gaan. Voor Van de Beek zal Real de portemonnee moeten trekken. Ajax ver langt minstens 50 miljoen euro. In een eer der stadium toonde Borussia Dortmund al belangstelling voor Van de Beek, maar die club wil niet verder gaan dan 30 miljoen euro. ManU strikt Wan-Bissaka Manchester United heeft de tweede aan koop voor het nieuwe voetbalseizoen bin nen. Verdediger Aaron Wan-Bissaka komt voor 50 miljoen pond (63 miljoen euro) over van Crystal Palace en ondertekent een con tract voor meerdere seizoenen. Manchester United versterkte zich eerder met Daniel James, een aanvaller van Swansea City. Velthuizen traint bij Willem II Piet Velthuizen (foto) traint sinds gisteren mee bij Willem II. De doelman houdt bij de Tilburgse club zijn conditie op peil. De 32- jarige Velthuizen zit sinds kort zonder club. Afgelopen seizoen stond hij onder contract bij AZ. Hij speelde ook lang bij Vitesse. Flitsen Kijkers Tim ReedijkTOERNOOITIJGERS De ene wissel van Shanice van de Sanden is de andere niet. Toen de rechtsbuiten na de eerste wedstrijd tegen Nieuw-Zeeland werd gewis seld, liet ze met haar lichaamstaal zien dat niet te begrijpen. Een wed strijd later na haar wissel tegen Ka meroen was Van de Sanden, zeker voor haar doen, tamelijk kortaf in haar commentaren. Maar zag haar Vol Juichen donderdag 27 juni 2019 Tien op een rij. De zege op Japan (2-1) was de tiende in de lopende serie overwinningen die Oranje heeft staan op eindtoernooien, te beginnen in de groepsfase van het gewonnen EK van 2017. De Leeuwinnen lijken sinds de 1-0 tegen Noorwegen op 16 juli 2017, de eerste wedstrijd van de groeps- fase van het EK, een doorgewin terde toernooiploeg. Want vergeet niet, ook op het EK werd alles ge wonnen, maar was het vóór de kwartfinale voetballend allemaal niet bijzonder. Het grote verschil met nu is dat er destijds veel min der van Oranje werd verwacht. De Leeuwinnen groeiden in het toer nooi, zoals dat zo mooi heet, en werden Europees kampioen. Nu was de druk zichtbaar groter voor aanvang van het WK, maar de droge feiten na vier duels zijn dat Oranje kwartfinalist is met vier ze ges. Daarvoor was wel een goal in blessuretijd nodig tegen Nieuw- Zeeland, geluk dat Kameroen niet gelijkmaakte vlak voor tijd én een onsje overlevingskunst tijdens de Japanse storm in de tweede helft van de achtste finale. Die wedstrijd leverde dinsdag dus zelfs de tiende toernooizege op rij op, omdat Lieke Martens een dubieuze penalty in de 90ste minuut benutte. Buitenkansje Ja, ontegenzeggelijk speelt de factor geluk dus een rol in die serie van tien, maar zó constant presteren op toernooien met zó'n vast elftal, dat zegt iets over de teamgeest. Die kwam in de achtste finale goed tot WK 2019 Nederland - Japan 2-1 Nederland - Canada 2-1 Nederland - Kameroen 3-1 Nederland - Nieuw-Zeeland 1-0 Nederland - Denemarken 4-2 Nederland - Engeland 3-0 Nederland - Zweden 2-0 Nederland - België 2-1 Nederland - Denemarken 1-0 Nederland - Noorwegen 1-0 uiting bij het moment dat vaste pe naltynemer Sherida Spitse het bui tenkansje aan Martens gunde. Dat kun je negatief uitleggen, want waarom pakt Spitse haar verant woordelijkheid niet? De midden velder zelf denkt daar anders over. ,,Dat is teamspirit, hè. Ik denk dat het goed was voor Lieke'', vertelde Spitse. Zij wist dat de linksbuiten de torenhoge verwachtingen nog niet had waargemaakt voor de wed strijd tegen Japan. Martens' eerste gloriemoment kwam er met de 1-0, nu kon de aanvaller Oranje hoogst persoonlijk naar de kwartfinale schieten. ,,Dat die penalty mij werd gegund, zegt veel over de onder linge verhoudingen en de teamspi rit in de groep'', vertelde de glunde rende matchwinner. ,,We helpen elkaar waar nodig en dat voelt heel goed.'' Bondscoach Sarina Wiegman wist niet dat Martens die penalty ging nemen, maar laat Spitse vrij om zo'n beslissing te nemen. Zij vertrouwt op het elftal waaraan ze al jaren sleutelt en waarvan ze in de kern nauwelijks afwijkt. Zo'n moeizame openingswedstrijd te gen Nieuw-Zeeland deed haar niet twijfelen om de boel om te gooien. Quote van de dag „Gaaf om met een Formule 1- auto een berg op te rijden'' 50 MILJOEN EURO VERDEDIGER DOELMAN Nigeria is al na twee groepswedstrijden zeker van een plaats in de achtste finales op de Afrika Cup. De ploeg van de Duitse bondscoach Gernot Rohr won ook van Gui nee: 1-0. Kenneth Omeruo, oud-speler van ADO Den Haag, maakte het doelpunt. Piotr Havik is als tweede geëindigd in de Belgische eendagswedstrijd Halle - Ingooi- gem. De Nederlander van BEAT Cycling Club moest na een rommelig slot alleen de Belgi sche winnaar Dries De Bondt voorlaten. 3,5 De zege van Oranje op Japan werd op tv bekeken door 3,5 mil joen Nederlan ders. Nog geen record. De EK- finale in 2017 tegen Dene marken trok 4,1 miljoen kijkers. Lieke Martens (foto) arri veerde na het duel met Japan uit voorzorg in een rolstoel op het treinsta tion. ,,Tijdens het juichen na de 2-1 ging er iemand op mijn voet staan'', vertelde ze. Valenciennes Van de Sanden stuit op de Japanse Ichise. Halverwege de tweede helft wordt de Nederlandse aanvaller gewisseld. foto pim ras Shanice van de Sanden zei het zelf vóór dit WK. Er komen altijd 'Sjaan-momentjes'. Maar nee, ze zijn er veel te weinig. Wéér werd ze gewisseld. Komt de ster straks op de bank? Daniël Dwarswaard Valenciennes 2H0 Het duel tus sen Nederland en Italië in de kwartfinales van het WK is uitverkocht. Het stadion in Valenciennes biedt plaats aan 25.000 mensen. De KNVB heeft 2000 kaarten verkocht aan Nederlandse fans. De Leeuwinnen wonnen hun laatste 10 wedstrijden op een eindtoernooi. EK 2017 De Leeuwinnen vieren collec tief feest na de benauwde zege op Japan. Het ticket voor de kwartfinale is binnen. foto bsr Dit Oranje drijft o a 0) - Max Verstappen reed bij een sponsorshow de Schlossberg op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20