Gökmen moet er bij zijn in de rechtbank Tbs-kliniek stuurt groepsleider weg die eerder drugs verkocht OMDAT 'T ZO WARM IS... KLEDEN WIJ DE PRIJZEN UIT! ©088-7070600 stip NIEUWS 15 Medewerker kreeg VOG ondanks oneervol ontslag in 2013 korting V De rechtbank laat weten dat Tanis eerder schriftelijk had aangegeven dat hij niet aanwezig wil zijn op deze eerste openbare zitting. ,,De voorzitter van de rechtbank heeft daarom een zogenoemd bevel tot verschijning in persoon afgege ven", meldt de rechtbank. „Daar door is hij verplicht om toch die zit ting bij te wonen." Het is nog onduidelijk hoe het proces maandag gaat verlopen. Ta- nis wil zich niet door een advocaat laten vertegenwoordigen. Advocaat Rutger Sturkenboom, die een aan tal slachtoffers bijstaat, zegt 'weinig hoop' te hebben op een ordelijke rechtsgang. ,,Er is nog veel ondui delijk, maar het is op z'n minst apart dat hij zich niet laat bijstaan door een advocaat. We zijn bang dat het tot veel oponthoud kan leiden.'' Bij de aanslag in Utrecht op 18 maart vielen vier doden en twee zwaargewonden. Het is niet duide lijk wanneer de inhoudelijke be handeling is van de zaak. Yelle Tieleman Poortugaal De medewerker bleek moeiteloos een Verklaring omtrent het Gedrag (VOG) te hebben gekregen. Dat blijkt uit onderzoek van deze krant. Het gaat om een 50-jarige man die van 2002 tot 2013 werkzaam was als bewaarder in de PI Zoetermeer. Eind oktober 2012 werd hij op heterdaad be trapt op handel in drugs en telefoons, die hij verkocht aan gevangenen. Met de verkoop van xtc, anabolen en smartphones waren grote geldbedra gen gemoeid, want gevangen betalen moeiteloos honderden euro's voor één pilletje. Nadat de man werd betrapt, startte de gevangenis een intern on derzoek. Uiteindelijk werd hij in ja nuari 2013 oneervol ontslagen. Ook werd er aangifte tegen hem gedaan. Onduidelijk is of de man daadwerke lijk vervolgd is. Toen tbs-kliniek de Kijvelanden be- gin vorige week hoorde over dit ont slag is de arbeidsovereenkomst met de man direct beëindigd. In oktober 2018 was hij begonnen als groepsleider. De kliniek is onderdeel van Fivoor, de in stelling waartoe ook de kliniek in Den Dolder behoort waar Michael P., de moordenaar van Anne Faber, verbleef. Volgens Fivoor werd de man inge huurd via een uitzendbureau en kon hij een VOG overleggen. ,,Ik was er zelf ook verbaasd over dat ik een VOG kon krijgen", zegt de groepsleider. Be gin vorige week werd hij op het matje geroepen. ,,Heb jij ons iets te vertellen, werd me gevraagd. Toen wist ik al hoe laat het was.'' Deze lezing wordt door andere direct betrokkenen bevestigd. Een woordvoerder van Fivoor stelt echter dat de groepsleider en Fivoor in gesprek waren over een vaste aanstel ling, iets wat de kliniek niet wilde. ,,Daarom is besloten afscheid te ne men", aldus een woordvoerder. Vol gens bronnen binnen de Kijvelanden is deze verklaring onjuist. ,,Nadat we erachter waren gekomen waarom deze man was vertrokken bij de ge vangenis in Zoetermeer is besloten snel afstand van hem te nemen.'' Vol gens de groepsleider was hij in de zo mer van 2018 ook al weggestuurd bij Laatde inspectie onderzoek doen naar personele problemen jeugdinrichting Den Hey-Acker in Breda, waar hij drie maanden actief was. ,,Ook hier moest ik weg nadat ze hoorden over de omstandigheden rond mijn ontslag in Zoetermeer.'' Uitzendbureau Fivoor zegt dat alle medewerkers die werkzaam zijn via een uitzendbureau dagelijks worden gecontroleerd bij binnenkomst, om zo drugs en verbo den spullen buiten de deur te houden. Ook hebben ze geen toegang tot dos siers, meldt de kliniek. Volgens tbs-advocaat Jan-Jesse Lief- tink blijkt met dit voorbeeld maar weer eens hoe belangrijk het is dat er goed gekwalificeerd personeel op de werkvloer in tbs-klinieken rondloopt en dat het personeel op de juiste ma nier wordt gescreend. ,,Als iemand via een uitzendbureau komt werken be staat er een grotere kans op dit soort fouten dan wanneer iemand in vaste dienst is. Mogelijk dat vanwege die personele problemen sneller genoe gen wordt genomen met minder be kwaam en ervaren personeel in de sector. Dat wordt met dit voorbeeld weer pijnlijk duidelijk gemaakt. Laat de Inspectie onderzoek doen naar die personele problemen.'' Grand Park Lara Turkije 4*+ Op het gehele assortiment tot All Inclusive Middellandse Zee Riviercruise Rijn Moezel Hoogtepunten van Vietnam €100 w Kijk voor ons volledige aanbod op onze website! k reizen nl donderdag 27 juni 2019 GO UTRECHT De voorzitter van de Utrechtse rechtbank heeft be volen dat Gökmen Tanis maan dag aanwezig moet zijn bij de eerste pro-formazitting in zijn strafzaak. In tbs-kliniek de Kijvelanden in Poortugaal blijkt tot vorige week een groepsleider te hebben ge werkt die eerder was ontslagen in een gevangenis vanwege handel in drugs en telefoons. - Jan-Jesse Lieftink, tbs-advocaat €600 Verblijf o.b.v. All Inclusive Vliegreis transfers inbegrepen Zeer goed beoordeeld hotel Nederlandssprekende reisleiding ter plaatse Ruime moderne kamers zie stipreizen.nl/trangpl 8-daagse cruise per 4* MS Sovereign 8-daagse cruise per verbouwd 3*+ MS Allegro van 5&y nu v.a tot korting L P P- A Exclusief bij Stip Reizen Inclusief vliegreis vanaf Rotterdam Fooien/servicebijdrage t.w.v. €77,- p.p. O.a. Napels, Rome en Monaco Ook te boeken met 1 gratis hotelnacht Barcelona zie stipreizen.nl/sovereign Langs de pareltjes van de Rijn Moezel Ind. comfortabele busreis Cruise o.b.v. Volpension O.a. Cochem, Bernkastel Rüdesheim Vertrek augustus t/m oktober zie stipreizen.nl/crrhdb Vlucht per topairline Emirates Lokale Nederlandssprekende reisleiding Bootovernachting in Halong Bay O.a. Hanoi, Hue, Hoi An Mekongdelta Vertrek aug 19 t/m juni '20 zie stipreizen.nl/vnhwb stipreizen.nl VoLj okv-5 ook op Q dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt ude juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden opstipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 15