'Een cruise moet je zelf ervaren' Het plezier van een cruise Reislustig echtpaar heeft nu ook de cruise ontdekt Cruises met de MS Monarch Ga naar pzc.nl/ontdekken Commerciële bijlage 26 juni 2019 Na weer een dag te hebben genoten van de vrijheid op zee in slaap vallen, wetend dat je de volgende dag ontwaakt op weer een fabuleuze plek. Waar je zo de kade op wandelt voor een excursie of een stadsbezoek, maar zeker een dag vol hoogtepunten. Blijf je liever aan boord? Uitstekend. Er is op het schip ook van alles te beleven. Die vrijheid heb je op een cruise. Een stad op het water, wordt een cruiseschip wel genoemd. Cruisegangers kunnen dat beamen. En wat voor stad! Wie eenmaal zijn eerste cruise heeft gemaakt, is al snel verkocht. 'Geweldige ervaring' en 'De moeite waard', luiden de reacties. Waar anders maak je deel uit van een internationaal gezelschap, kun je kiezen uit de heerlijkste gerechten, geniet je op het dek van het eindeloze water en de prachtige natuur, bezoek je bijzondere steden en neem je na de film nog een drankje bij de bar om vervolgens na een dag vol ontspanning weer in je eigen hut terug te keren voor een rustige nacht. Bij de prijs van een cruise zijn vluchten (indien vertrek vanuit het buitenland), verblijf en minstens volpension inbegrepen. Met een huwelijksreis naar Kenia in 1969 startten Peter en Charlotte van I Jzendoorn 50 jaar geleden hun uitgebreide reisavontuur. Aan de lange lijst van mooie reizen zijn inmiddels ook vijf cruises toegevoegd. Een ontdekking, noemt Peter van I Jzendoorn het maken van een cruise. „Wij hebben altijd veel gereisd, maar een cruise hadden we nog nooit gedaan. Ja, wel vijf keer een Nijlcruise, maar niet zo'n echt grote." Vier jaar geleden boekten ze dan toch zo'n grote cruise. „We hebben zoveel reizen gemaakt dat we zochten naar een reis die voor ons onbekend was. Wat konden we nog ontdekken? En was het financieel haalbaar?", somt Van I Jzendoorn de vragen van toen op. De antwoorden weet hij inmiddels: cruises zijn een ontdekking en het is betaalbaar. „Vooraf werden we door deze en gene gewaarschuwd: pas op, ieder glaasje wijn dat je drinkt, moet je erbij tellen." Voor Van I Jzendoorn was dat reden zich goed in te lezen en uiteindelijk een all- inclusive cruise te boeken van Dubai naar Oman, door de Straat van Hormuz. „Het was een mooie, gezellige reis. En ik had mijn portemonnee thuis kunnen laten, alles zat bij de prijs inbegrepen." Meerdere cruises volgden en het enthousiasme is nog steeds groot. „Ik hoor van alle mensen die voor het eerst op cruise zijn dat ze beslist nog eens vaker gaan. Je moet het echt zelf ervaren. Ik dacht altijd datje iedere avond chic gekleed en strak in het gelid aan het diner moest verschijnen, waar je een diner krijgt uitgeserveerd. Dat kan, maar hoeft niet. Op moderne schepen kun je ook gebruikmaken van het uitgebreide buffet. Dat is meer onze stijl", tipt de ervaren reiziger. Gevraagd naar zijn mooiste cruise hoeft Van I Jzendoorn niet lang na te denken. „Dat was onze cruise naar de Dominicaanse Republiek, waarbij we vijf eilanden hebben aangedaan. De reis was zo bijzonder omdat je op de eilanden nog zo goed kon merken dat ze een andere overheerser hebben gehad. Op Saint Lucia liepen bobby's en moesten we links rijden. Op Martinique konden we met euro's betalen omdat het een Frans departement is. Dat was heel speciaal." Een onbezorgde en onvergetelijke cruise-ervaring All-inclusive cruisen met de elegante Pullmantur Monarch is onbezorgd vakantie vieren. Gaat u voor lekkere hapjes in het Panorama Buffet of kiest u uit een scala aan gerechten bij het a-La-carterestaurant Auster? Met alle activiteiten en faciliteiten aan boord hoeft u zich geen moment te vervelen. Zo kunt u helemaal opgaan in een swingende musical in de Broadway Lounge, shoppen in de winkels aan boord of uw geluk beproeven in het Casino del Mar. Vertrek vanaf Curagao Inclusief retourvlucht Amsterdam-Curagao Vertrek t/m oktober 2019 Boek nu op pzc.nl/monarch op cruise zijn, gaan vakei DAGEN Cruise vanaf Het voordeel Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59