Ruzie om erfenis ouders die gelijktijdig stierven 4 Even dacht Maarten van der Weijden, op maandagochtend, ga ik die Elfstedentocht wel halen? Maar het lukte. Hij voelt zich, een dag na de helletocht 'eigenlijk best goed'. INTERVIEW MAARTEN VAN DER WEIJDEN et waren vooral de talloze supporters en de honderden 'meezwemmers', die Maarten van der Weijden op moei lijke momenten door zijn Elfstedentocht heen heb ben gesleept. „Vooral toen het don ker was en zij allemaal lampjes aan hadden. Dat was een fantastisch beeld'', blikt de zwemmer terug in een interview met deze krant. Zijn meest memorabele moment was het stuk voor Harlingen, toen de man van de vorig jaar aan longkanker overleden schaatsster Paulien van Deutekom met hem meezwom. ,,In 2008 waren Paulien en ik samen ge nomineerd voor de titel Sportman en sportvrouw van het jaar. We kregen allebei kanker. Voor mij was er een behandeling die werkte, voor haar niet. Dat ik een stukje met haar man Kay van der Kooi kon zwemmen, vond ik heel mooi. Omdat kanker zo'n kloteziekte is waar zoveel men sen aan overlijden.'' Overlevingsschuld De 'overlevingsschuld' die hij voelt tegenover Van Deutekom en alle an dere mensen die met zoals hij gene zen, dreef Van der Weijden tot zijn 195 kilometer lange zwemtocht. Die schuld is 'niet echt' minder gewor den na zijn bovenmenselijke presta tie, waarmee hij 5,1 miljoen euro op haalde voor onderzoek naar kanker. ,,Het voelt goed dat ik me hiervoor inzet. Maar feit is ook dat er jaarlijks 40.000 Nederlanders sterven aan kanker. Dat worden er nu niet ineens Het echtpaar John Carle (79) en zijn vrouw Ann (69) overleed volgens de overlijdensakte in oktober 2016 op hetzelfde moment aan overver hitting. Omdat het tijdstip gelijk is, is nog steeds onduidelijk welke dochter aanspraak mag maken op een huis van ruim drie ton. Anna Winter: de dochter van de man uit een eerder huwelijk, of toch Debo rah Cutler: de dochter die de vrouw kreeg voordat ze John Carle ont moette. De twee stiefzussen steggelen al jaren over de erfenis van hun vader en moeder, maar ondanks ver woede pogingen van ingehuurde bemiddelaars is het nog steeds niet gelukt de nalatenschap te verdelen. Om voor eens en altijd duidelijk heid te krijgen, hopen de kiftende Mijn moeder leefde het langst, dus de erfenis is voor mij vrouwen op een definitief oordeel door de rechter. Het is in Groot- Brittannië de tweede keer in zeven tig jaar tijd dat een soortgelijke zaak dient. Volgens Anna Winter (de doch ter van de man) overleed de vrouw als eerste, waardoor haar vader au tomatisch als langstlevende alle be zittingen erfde. Met andere woor den: zij is de rechtmatige erfge naam van het huis en geld dat het echtpaar nog op hun rekening had staan. Deborah Cutler (de dochter van de vrouw) beweert precies het omgekeerde. Zij stelt dat de man (John Carle) als eerste overleed, waardoor zijn vrouw Ann alles zou krijgen. ,,Mijn moeder leefde het langst, dus alles is voor mij", vindt Deborah. Ze baseert zich op een po litierapport waarin zou staan dat de vrouw, op basis van uiterlijke ken merken, later stierf dan haar man. Lichamen Anno 2019 is bijna onmogelijk vast te stellen wie eerder overleed, om dat de man en vrouw ergens tussen 3 en 11 oktober 2016 moeten zijn overleden. In die tijd werden ze na melijk niet meer door buren of fa milieleden gezien. De lichamen van John Carle en Ann zijn niet meer beschikbaar voor onderzoek. De rechter moet mogelijk terugval len op een wet uit 1793, de zoge noemde Commorientes-regel. In de wet staat dat de doodsvolgorde in geval van onduidelijkheid kan worden bepaald op basis van leef tijd. De geldende regel is dat de oudste persoon het eerste zal zijn overleden en de jongste als laatste. In het geval van John Carle (79) en zijn Ann (69) zou de wet betekenen dat de man het eerste stierf en de vrouw hem dus overleefde en erf genaam werd. De rechter doet later dit jaar uitspraak. woensdag 26 juni 2019 GO 'Ik voelde me enorm gedragen en gesteund' Jelle Akerboom Annemieke van Dongen Twee Britse stiefzussen zijn op hoge poten naar de rechter ge stapt om te laten bepalen wie van hun ouders het eerst over leed. Tom Tates Leigh-on-Sea -Deborah Cutler, dochter De rechter moet beslissen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4