O O) CD O 16 Minnaard ontbreekt in Tour-selectie Primeur Kerkhove op Wimbledon 'Lou' is snelste duif uit La Souterraine Aron Schott (17) werd twee jaar achter elkaar Zeeuws kampioen op de 100 en 200 meter sprint. De jonge atleet uit Dreischor, ook actief in de JO- 19 van voetbalclub SKNWK uit Nieuwerkerk, loopt komend weekend de NK 100 meter outdoor. ,,Eén dingetje missen of niet goed uitvoeren kan je de wedstrijd kosten." SPRINTER EN SPITS Marco Minnaard (30) rijdt dit jaar niet de Ronde van Frankrijk. De wielrenner uit We- meldinge ontbreekt in de achtkoppige selectie van Wanty-Gobert, dat gisteren de laatste drie helpers voor kopman Guillaume Martin (26) bekend maakte. Die plaatsen gingen naar de Fransman Yoann Offredo (32) en de Belgen Kevin Van Melsen (32) en Frederik Backaert (29). De afgelopen twee jaar behoorde Minn aard wel tot Tour-selectie van zijn ploeg. In 2017 eindigde hij de ronde als veertigste, een jaar later als nummer 64. Een schok was het niet voor Minnaard. Vorige week gaf hij tij dens de ZLM Tour al aan dat hij de kans dit jaar 'miniem' achtte. Lesley Kerkhove heeft zich voor het eerst ge plaatst voor de tweede kwalificatieronde van Wimbledon. De 27-jarige tennisster uit Zie- rikzee versloeg gisteren de Chinese Fang Ying Xun met 6-3 6-3. Het was de eerste enkelspel zege voor Kerkhove op de grasbanen van Roe- hampton, waar het kwalificatietoernooi voor Wimbledon wordt afgewerkt. In vier eerdere edities strandde Kerkhove telkens in de ope ningsronde. In de tweede kwalificatieronde treft Kerkhove (WTA-203) vandaag -in de vierde partij op baan 9- de Amerikaanse Var- vara Lepchenko (WTA-123). De twee troffen elkaar één keer eerder, maar dan wel in het dubbelspel. In 2017 in Luxemburg trok Kerk hove toen aan het langste eind. Op de duivenvlucht uit La Souterraine pakte de combinatie van Adrie, Erwin en Joachim Houmes uit Middelburg met 'Lou', een drieja rige blauwe witpen doffer, de winst in de Af deling Zeeland. Met een snelheid van 68 kilo meter per uur legde hij de 606 kilometer naar Middelburg af en daarmee versloeg hij de 2.449 Zeeuwse mededingers. De overwinning op de marathonvlucht uit Bordeaux was een prooi voor fondspecialist Piet Pladdet uit Hoek met zijn 'Blauwe 492'. Op de Vitesse-vlucht uit Quiévrain voor oude duiven was de duif van Henk en Henry Mook- hoek uit Breskens de snelste van Zeeland en bij de jonde duiven was dat een duif van Gijs Baan uit Middelburg. Verstraeten Hickstead Sport beheerst Schotts leven. Zijn havodi ploma aan de Pontes Pieter Zeeman in Zie- rikzee is binnen. Nu op naar de studie Sportmarketing en Management in Rotterdam. Dat onderwijs kan hij volgen met een topsportstatus. Dat betekent dat Schott vrijstellingen en aanpassin gen krijgt op zijn rooster bij trai ningen en wedstrijden. Zijn ouders hebben een bedrijf waarbinnen mensen op het sport gebied en prestaties worden bege leid. Met goede training, voeding en stresshantering. ,,Sport is mij dus met de paplepel ingegoten", lacht de jongeman wiens vader een fervent sporter, fysiothera peut en gespecialiseerd krachttrai ner is. Uitkomend voor het net werk 'Helping the best to get bet ter' van de bekende atletiektrainer Henk Kraaijenhof. ,,Voordat ik aan atletiek begon, keek ik naar Usain Bolt en Churandi Martina op de Olympische Spelen. Zelf deed ik enkel aan voetbal. Hard rennen en iemand inhalen gaf een kick. Vaak was ik sneller dan mijn tegenstan- der. Ik wilde een keer een echte wedstrijd op de atletiekbaan lo pen." Henk Kraaijenhof Zo geschiedde. Inmiddels traint hij vijf keer per week. Schott staat onder de hoede van Henk Kraaij- enhof. De voormalig trainer van Nellie Cooman. ,,Echt een luxe dat ik door hem getraind wordt. Ik reis één keer per maand naar hem toe in Amstelveen. Samen met mijn vader maakt Henk de schema's. Ik wil op een groot internationaal toernooi staan, bijvoorbeeld een EK Hij zegt dat ik veel talent heb. Vooral mijn grondcontact tijd is volgens hem uitzonderlijk sterk." Momenteel vindt Schott de vooruitgang in zijn tijden erg leuk. ,,In mijn eerste jaar vlogen de tien den eraf. Naarmate je beter wordt, gaat dat moeilijker. Usain Bolt liep ooit een wereldrecord op de 100 meter van 9,58 seconden. De jaren erna is hij niet bij deze tijd in de buurt gekomen. Het moeilijkst aan de sprint is de rust in je loop te be waren. Ontspannen blijven, maar ondertussen wel kracht blijven le veren. Zonder ontspanning schiet de verkramping erin en blijft je techniek niet gehandhaafd. Niet alleen een tegenstander inhalen of voor blijven, ook op je techniek letten. Bij mijn eerste 100 meter schoot ik helemaal in de verkramping. Ik was na de finish doodop. Als ik nu goed fit ben, dan ben ik aan het einde niet heel moe." In een sprint gaat alles in een split-seconde. ,,De kleinste details tellen. Staan mijn blokken goed, ontwikkel ik power met de start, accelereer ik snel ge noeg. Bij het slijpen aan mijn tech niek probeer ik de grondcontact- tijd te verkorten en de pasfrequen tie en paslengte te vergroten. Het voetbal bij SKNWK gebeurt in een echt vriendenteam. ,,Naar een wedstrijd toe bouwen is gaaf. Dit seizoen haalden we de halve bekerfinale met veel inzet en doorzettingsvermogen. Voor een voetballer is snelheid belangrijk. Bijna elk doelpunt dat ik maak is te woensdag 26 juni 2019 WIELRENNEN TENNIS Lesley Kerkhove won nu wél op Wimble don. FOTORONALD HOOGENDOORN DUIVENSPORT De leden van Sportclub Gehandicapten Beveland (SGB) geven komende zaterdag op de Grote Markt in Goes een demonstratie van hun sporten. Vanaf 14.00 tot 17.00 uur is ieder een welkom om te komen kijken en mee te doen. Er zijn demonstraties van rolstoelhockey en tafeltennis vanuit een rolstoel. Hockeyster Imke Verstrae ten (MHC Ra- pide uit Hulst) is geselecteerd voor het Ne derlands team U15. Na de zomer mag ze bovendien ver vroegd op stage bij Oranje U16. Vanaf septem ber zal Ver straeten weke lijks met oranje trainen in Utrecht. 2 Twee Zeeuwse amazones zijn geselecteerd voor het vier koppige Neder landse belofte team, dat van 25 t/m 28 juli een landen- wedstrijd in het Britse Hick- stead rijdt. Voor Lucie Louws uit Oostkapelle is het haar de buut. Voor Ste phanie de Frel (foto) uit Elle- meet is het haar tweede teamdeelname, zij debuteerde in 2017. De combinatie topsprint en voetbal bijt niet Gerrit van Loon Dreischor - Aron Schott (17) a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 48