Gemeente Vlissingen door zorgtaken diep in de rode cijfers IN DE REGIO 8 WALCHEREN Duingebied Domburg MIJN DORP, MIJN STAD Projectontwikkelaar Ko van Garde ren benadrukte wel dat kleinere hotels een prijs hebben. Hoe klei ner, hoe minder geld er beschikbaar is voor de aanleg van een onder grondse parkeerkelder en natuur- aanleg. ,,Want de gemeente wil dat een belangrijk deel daarvan betaald wordt door de hotels." Wat hem be treft moet de gemeente dan ook op zoek naar meer bronnen om geld bijeen te krijgen voor het opknap pen van het gebied. Tijdens de bijeenkomst bleek dat het Marie Tak van Poortvliet-Mu- seum ook bereid is tot kleine aan passingen vergeleken bij het oor spronkelijke verhuisplan. Maar voorzitter Arnold van Houtum houdt nog wel vast aan een nieuw museum dat uitsteekt boven het duin. Zodat toekomstige bezoekers van het horecagedeelte uit kunnen kijken over duin en zee. Volgens meerdere aanwezigen zijn dat te kleine aanpassingen en is de steun binnen de klankbordgroep voor een museum op die plek minimaal. Van Houtum beseft dat ook en liet maandag weten dat hij blijft hopen op verhuizing naar het Nehalenni- agebied. Maar hij vraagt zich wel af of het plan ooit uitgevoerd kan wor den. De bijeenkomst vormde een ver volg op de dramatisch verlopen ver gadering van de klankbordgroep medio mei. Toen zagen deelnemers tot hun ontzetting een maquette van het Nehalenniagebied met twee gigantisch grote hotels Noordzee en Zonneduin en het museum ook meters boven het duin uitsteken. Het gros van de Er werd gepraat en partijen blijken bereid om te bewegen deelnemers liet toen direct weten daar niet over te willen praten. Daarop besloot de gemeente Veere het in te trekken. Tot verbazing van de deelnemers werden ze maandag toch gecon fronteerd met die maquette. Maar in tegenstelling tot de bijeenkomst van mei, konden ze nu zelf aan de slag gaan met blokjes en aangeven wat nog bespreekbaar is en wat niet. Een aantal mensen maakte daar ge bruik van, anderen niet. Volgens deelnemers als Robbert Vreeke, Tom Maas, Jaap Labrujere en Ko van Garderen verliep deze bijeen komst aanzienlijk beter dan de vo rige. ,,Er werd gepraat en partijen blijken bereid om te bewegen." De ingebrachte ideeën worden door de gemeente verwerkt en de groep komt in september weer bijeen om verder te praten over de toekomst van het gebied. VLISSINGEN Vlissingen kan dit jaar 3,394 miljoen euro meer moe ten uitgeven aan jeugdzorg, wmo- zorg, bijstand en werktoeleiding dan waar op was gerekend. Dat blijkt uit de cijfers over de eerste vier maanden van dit jaar. De gemeente heeft ook wat meevallers: aan de kosten voor le ningen is de gemeente ruim vier ton minder kwijt dan gedacht, en op huisvuilinzameling houdt Vlissingen dik twee ton over. De eerste bestuursrapportage van 2019 toont aan hoe zwaar de zorgplicht in het sociale domein op de gemeentefinanciën drukt. Voor die lasten van het sociale do mein staat de gemeente nog steeds onder financiëel toezicht van Rijk en Provincie, voor de rest niet meer. Samen met de artikel 12-inspecteur wordt een plan op gesteld hoe Vlissingen voor die sociale taken toch uit kan komen met de budgetten die de rijks overheid daar voor geeft. Vlissingen gaat het achterstallig onderhoud aan de wegen aanpak ken voor bijna 5,5 miljoen euro. Dat wordt betaald met het artikel 12-geld dat het Rijk de gemeente gaf om achterstallig werk aan al lerlei zaken weg te werken. Daar horen onder andere de havenka des in het Scheldekwartier bij (2,3 miljoen euro), straatverlichting (67.000 euro) en civiele kunst werken, zoals bruggen, tunnels en geluidsschermen (222.000 euro). Het gaat in totaal om acht mil joen. Maar de wegen zijn er het ergst aan toe. De komende jaren moe ten de wegen weer adequaat wor den gemaakt, maar het vele werk mag niet zorgen dat de stad 'op slot' gaat. Open huis bij Ons Genoegen Vantoortelboom in de Drvkkerij woensdag 26 juni 2019 Hoge hotels lijken van de baan De hotels Noordzee en Zonne- duin hoeven bij vernieuwing niet zo groot en massaal te worden dat ze een enorme muur vormen in het Domburgse duingebied. Die boodschap kreeg een groep inwoners en ondernemers maandagavond tijdens een bij eenkomst van de klankbord groep die praat over de toe komst van het Nehalenniage- bied. Emile Calon Domburg VLISSINGEN Muziekvereniging Ko ninklijke Harmonie Ons Genoegen opent vrijdag haar deuren voor pu bliek. Afgelopen maand kregen circa 450 leerlin gen van basisscholen via de muziekvereniging muzieklessen onder schooltijd. Tijdens deze lessen maakten ze spe lenderwijs kennis met zowel hout-, koper- als slagwerkinstrumenten. Ter afsluiting van dit project heeft de harmo nie alle leerlingen en hun ouders uitgenodigd. Alle afdelingen van de ver- eniging geven een korte presentatie: de Jeugd- Deltaband, het Leerlin genorkest, het Harmo nieorkest en de Delta band. Ook kunnen ver schillende instrumenten worden uitgeprobeerd. Iedereen is welkom vanaf 18.30 uur in het repetitielokaal van de vereniging aan de Wild baan 21. Zie khog.nl. MIDDELBURG Schrijver Jan Vantoor- telboom wordt donder dag om 19.00 uur geïn terviewd over zijn nieuwe roman 'Jagers- Harmonie Ons Genoegen. archieffoto maan'. Vantoortelboom is auteur van onder meer de romans Mees ter Mitraillette, De ver zonken jongen en De man die haast had. Jan van Damme (PZC) neemt het interview af in De Drvkkery. De toe gang is gratis. Kaarten reserveren kan via druk- kerijmiddelburg.nl. AAGTEKERKE Gym zaal, 17.30-18.30 uur: Pilates; 19.00-21.00 uur: Badminton ARNEMUIDEN Mu seum Arnemuiden en 't Uusje van Eine, 13.00-17.00 uur: open; Historische Scheepswerf, 13.00 - 17.00 uur: Expositie DOMBURG Dorps kerk, 20.30 uur: Con cert Vocaal Ensem ble Voice Four MIDDELBURG Het Palet, 09.30-11.15 uur: Linedance; Kruitmo- lenlaan 125, 09.45 12.00 uur: Koffie-in- loop voor bewoners Dauwendaele; Kou- dekerkseweg 139, 13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; Ci nema Middelburg, 14.00 uur: Le Grand Bain; Speelhof Hoog- erzael, 14.00 uur: Modderdag; Klaren- beek, hoek Koos Vor- rinkstraat en Gerrit van der Veenstraat, 14.00-16.00 uur: Bui tenspeelmiddag OOST-SOUBURG De Blazer, 14.30 uur: Openbare repetitie Philharmonie 50 Plus SEROOSKERKE Het oude Brandspuithuis, 13.00-17.00 uur: Ex- positie 150 jaar Rode Kruis Walcheren VEERE Het Akkoord, 10.15-11.15 uur: Gym voor 70+; 13.30-16.30 uur: Ouderensoos VLISSINGEN Vrijen- hovenzaal, 09.00 uur: Peutergym; Ter Reede, 10.00-16.00 uur: Zomermarkt en ringrijden VROUWENPOLDER Gymzaal Oranje Nas- saulaan, 09.00-10.00 uur: Gymactvititeit voor 50+ ZOUTELANDE Catha- rinakerk, 20.30 uur: Concert Zeeuws Vlaams Kamerorkest. MIDDELBURG De aanleg van het nieuwe Molenwaterpark in Middelburg is begonnen. En dat levert soms de vreemdste vondsten op. Zo kwam bij het graafwerk een olietankwagon tevoorschijn op de oude plek van Miniatuur Walcheren. Geen miniatuurtankje, maar zo'n echte grote. Die was gevuld met water en werd door Miniatuur Walcheren gebruikt om de werking van eb en vloed na te bootsen. Voor de gemeente was de vondst van de tank trouwens geen verrassing. ,,We wisten dat die daar lag. Hij is schoon en hij wordt nu afge voerd", zegt woordvoerster Janneke Haarhuis van de gemeente. Voor het werk is het hele terrein afgezet met hekken. In oktober moet de herinrichting klaar zijn. FOTO DIRK JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40