Provincie benadert bezoekers Concert at Sea persoonlijk Ambulancepost Poortvliet mogelijk naar andere plek Kassastoring legt AH-f ilialen plat i 4 50% tot 75% korting UITBREIDING BEVRIJDINGSMUSEUM Het Bevrijdings museum Zeeland in Nieuwdorp breidt uit. En hoe. Achter het huidige pand, aan de rand van het Bevrijdings park, is in de afgelopen maanden een groot nieuw pand verrezen van ongeveer 4000 vierkante meter. Nog een paar maanden en dan wordt het geopend. woensdag 26 juni 2019 De provincie grijpt het festival Concert at Sea (CAS), dat komend weekeinde plaatsvindt op de Brou wersdam, opnieuw aan om men sen te interesseren in Zeeland te komen wonen en werken. Dat ge beurt door micro targeting: een campagne die gericht is op per soonlijke interesses van bezoekers. Vorig jaar vertoonde de provin cie op de grote schermen van het festival promotiefilmpjes. Nu wor den er opnieuw spotjes vertoond, dit keer met de oproep naar de site wenweekend.nl te gaan. Daar is een weekendje Zeeland te winnen voor wie een video laat maken over zijn toekomstige leven in Zeeland. Dat gebeurt automatisch op basis van persoonlijke interesses die mensen zelf eerder via internet hebben gedeeld. De bedoeling is dat de concertbezoekers, onder wie 50.000 niet-Zeeuwen, hun per soonlijke filmpje via sociale media weer massaal delen. Drie wenweekenden Zeeuwen mogen ook meedoen, maar de provincie mikt vooral op mensen van buiten de provincie die Concert at Sea en later dit jaar de Kustmarathon en Dam X bezoe ken. Er zijn drie wenweekenden (voor Zeeuwen: verwenweekenden) te verdelen. Tholen Het ziekenhuis Bravis gaat vrijdag met de gemeente Tholen en de Re gionale Ambulancevoorziening Zeeland in gesprek over verplaat sing van de ambulancepost in Poortvliet. De angst bestaat dat na de verhuizing van Bravis van Ber gen op Zoom naar Roosendaal de aanrijtijden van ambulances te Schekfestrut 54 Vlissingen 0118-417423 www, shop 54.nl lang worden. De uitrijpost is nu in Poortvliet. Minister Bruno Bruins (VVD, Medische Zorg) schrijft de Tweede Kamer dat het ziekenhuis, dat de zorg vanaf 2025 wil concen treren in Roosendaal, met de regio gaat kijken naar een betere situe ring. Er wordt ook met een delega tie van de Thoolse huisartsen ge sproken over mogelijke gevolgen van de verhuizing. Zorgen De Statenfracties van CDA en SGP maken zich ook zorgen over de aanrijtijden van ambulances op Tholen. Zij vrezen dat die nog ver slechteren door de aanpassing van de N286 tussen Sint Maartensdijk en Stavenisse. Het dagelijks pro vinciebestuur zegt in antwoord op hun vragen dat een negatief effect niet is uitgesloten. Anderzijds is zonder aanpassing van de verkeers situatie de kans op ongevallen gro ter. Voorlopig is de nieuw bouw nog het domein van bouwvakkers en veel vrijwilligers die bergen werk verzetten om het museum op tijd klaar te krijgen. Overdag de professionals, 's avonds of in het weekend de vrijwilligers. Deze dag wordt hard gewerkt aan het bouwen van tus senwanden met frames waar straks de vitrines in komen. De knallen van de pneumatische tac- kers zijn oorverdovend. Een ruimte verderop worden de mu ren al gesausd. Directeur Stef Traas vertelt beeldend hoe het er straks alle maal uit komt te zien. ,,Kijk, hier loop je het nieuwe gedeelte bin nen en dan komen daar straks wandvullende beelden van de v - opkomst van Hitler", vertelt hij. ,,Beeld én geluid, want kijk maar, daar hangt een luidspreker." Het enthousiasme en de trots spatten er van af. Ruimte na ruimte laat hij zien. ,,Hier komt het verhaal van D-Day en daar, in die grote ruimte vertellen we het verhaal van de Slag om de Schelde." Vol gend jaar komt daar nog een ruimte bij over de Four Freedoms, de vier vrijheden benoemd door president Franklin Roosevelt. Verhalen In het nieuwe museum is straks veel ruimte gereserveerd voor de persoonlijke verhalen. ,,Niet al- leen die van de burgers, maar ook van de militairen. Ik vind de per soonlijke verhalen heel erg be langrijk", zegt Traas. ,,Van jong en oud, van goed en fout. Je had mensen die in de oorlog het ver zet ingingen, maar ook mensen die gingen samenwerken met de Duitsers." Volgens Traas zijn het dan ook die persoonlijke verhalen die een grote meerwaarde hebben voor de bezoekers. ,,We hebben heel veel objecten met een per soonlijk verhaal erachter", zegt hij. Op heel veel plekken staan straks de Nederlanders en bevrij ders letterlijk tegenover de vij- Bij binnenkomst in de Albert Heijn XL in Vlissingen werden klanten door een medewerker meteen op de storing gewezen. Bij de kassa's bleef het rustig. Iedereen stond bij de zelfscan. Zonder die zelfscan had de winkel niet open gekund. ,,Dan hadden we een probleem", zegt filiaalmanager Jack van Oers. ,,Het is balen dat de techniek ons weer in de steek laat. Onlangs had den we tijdens het pinksterweek end ook al een pinstoring. Onze klanten passen zich gelukkig goed aan. Normaal hebben we nu vier Zonder zelfscan hadden we een probleem gehad caissières aan de kassa's zitten, die helpen de mensen nu met de zelf scan. Klanten met cash, moeten we helaas teleurstellen." Een aantal klanten keek wat on zeker naar de zelfscan. Zo ook Ro bert Schets. Hij gebruikt het appa raat normaal nooit. ,,Ik hoorde van morgen op het nieuws dat de sto ring er was", zegt hij. Met een volle mand arriveerde hij bij de zelfscan. ,,Ik hoop maar dat het lukt." Positief Een medewerkster bij de ingang ving alle klanten op. Sommigen hadden geen idee hoe de zelfscan werkt. ,,Zelfscan? Ik gebruik die nooit", kreeg de medewerkster te horen. De meesten gingen echter positief met de situatie om. ,,Eén iemand draaide zich om omdat hij geen cash geld bij had. Ik merkte van veel klanten dat ze het op het nieuws hadden gehoord. Dat scheelt." De storing was na zo'n anderhalf uur verholpen. GO Ernst Jan Rozendaal Brouwersdam Ernst Jan Rozendaal damesmode op een deel van de collectie Meer spullen, Melita Lanting Nieuwdorp v - j Kijk op de site bij /video SHE V y Bevrijdingsmuseum nadert haar voltooiing De uitbreiding van het Bevrijdingsmuseum nadert haar voltooi ing. Op de voorgrond rechts de noodkerk van Ellewoutsdijk. FOTO'S MARCELLE DAVIDSE Weer was het raak bij Albert Heijn. De kassa's van de super marktketen startten gister ochtend niet meer op. Som mige filialen bleven daardoor helemaal dicht, bij andere - zoals de AH XL in Vlissingen - konden klanten via de zelfscan toch nog geholpen worden. Koen Florusse Vlissingen -Jack van Oers, filiaalmanager

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36