balderman.nl MEDIA CULTUUR 29 Ongekende animaties een lust voor het oog tegenkomt'', aldus Cooley. Het liefdesverhaal van Woody en Bo loopt als een ader door deze slot film. Maar het personage van de schattige herderinnetje onderging wel een kleine metamorfose. ,,Ze was tamelijk passief en dat vonden wij niet meer van deze tijd. Zij is in deze film daadkrachtiger, zelfverzekerder en ook stoer. Er was bij Pixar een groep van zes vrouwen die zich veel vuldig bemoeide met haar karakter. In de wandelgangen werden zij de Bo Army genoemd'', aldus Cooley. ,,Zij gaven duidelijke aanwijzingen hoe zij zich moest gedragen en kle den. Zij draagt dan ook een broek om haar atletische kwaliteiten te accen- tueren. We wilden haar voorstellen als een personage dat het lot in eigen hand neemt. Het is niet zo dat wij hiermee een feministisch statement wilden maken. Belangrijker was dat haar ontwikkeling beter paste in ons verhaal.'' Vork Nieuw in de film is het personage Forky. Het is niet meer dan een aan geklede vork die het meisje uit de film, kleuter Bonnie, op haar eerste schooldag uit afval in elkaar knutselt. Het wordt haar favoriete speeltuig, tot leedwezen van cowboy Woody die zich verantwoordelijk voelt als Forky de benen neemt. Toen ik naar huis reed, besefte ik dat er toch een einde aan een tijdperk was gekomen ,,Forky stelt eigenlijk niets voor, maar het viel mij en de producenten op dat onze kinderen vaak hun eigen speelgoed maken uit spulletjes uit hun omgeving. Zoals een vork. Zoiets tekent hun creativiteit en dat hebben wij in de film verwerkt.'' Pixar verwacht veel van Forky. Voor de miljoenen fans die voorlopig afscheid moeten nemen van Toy Story is er één troost. Van Forky zijn inmiddels tien korte films gemaakt die eind dit jaar op het abonneeka naal Disney Plus te zien zullen zijn. ,,Het zijn educatieve filmpjes die zich allemaal in de slaapkamer van Bon nie afspelen. Ik heb er al een paar ge zien en ze zijn hilarisch."'' TOYSTORY4 369, Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 8 dagen Tirol en het Salzburgerland, Fieberbrunn 8 dagen Salzburgerland, Kaprun all-inclusive 8 dagen Gerlos in het Zillertal 8 dagen Kirchberg in Tirol 8 dagen Nauders in Tirol en Bernina Express 8 dagen Wenen en het Wienerwald woensdag 26 juni 2019 De bekende personages uit de filmreeks van Toy Story, met helemaal rechts de gloednieuwe Forky. foto pixar komt Forky 44 —Josh Cooley, regisseur ANIMATIE Regie: Josh Cooley. Met de stemmen van Tom Hanks, Annie Potts, Keanu Reeves en Tony Hale. Zelfs een speelgoedpop als de cowboy Woody kan in een iden titeitscrisis belanden. Dat ge beurt in het vierde deel van Toy Story, waarin hij meer dan ooit ervaart dat hij niet meer het fa voriete speelkameraadje is van de kleuter Bonnie. Haar hart is gestolen door een eigen speelgoedcreatie - een vork met scheve ogen en draad jes als armen en platvoeten - die zij op de eerste dag op de kleu terschool zelf maakte van afval. Forky is de toepasselijke naam van het onooglijke, nieuwe speelkameraadje. Forky is een van de vele nieuwe speelgoedfiguren die worden geïntroduceerd in Toy Story 4. Hun aanwezigheid rechtvaardigt dit vervolg van de Pixarhit die ei genlijk leek afgerond. Behalve Forky maakt het publiek ook kennis met de Canadese stuntman Duke Caboom (inge sproken door Keanu Reeves) op zijn motorfiets, een afgedankt stukje speelgoed dat niet ver ge noeg kan springen. Verder is er nog een pop die haar stem is kwijtgeraakt en aast op het voicerecorder van Woody. Alle belangrijke poppen lijken een beetje ontheemd te zijn in Toy Story 4, maar natuurlijk is er ook volop humor, actie en een min of meer goede afloop. Pixar/Disney verdient bewonde ring voor de inventiviteit die in deze vervolgfilm is gestopt. De kwaliteit van de animaties is weer van een ongekend, hoog niveau. Vooral de kermis, waar een groot deel van de film zich afspeelt, is wat details betreft een lust voor het oog. Bovendien heeft het verhaal veel emotio nele lagen, ongekend voor een animatiefilm. - A.Z. Vertrekdata: 13,20 juli/24, 31 aug 17,21,28 sept/5 okt. Vertrekdata: 13 juli 110,24 aug/7,21 sept/5,19 okt Vertrekdata: 13,20,27juli 10, 17,24 aug/7,14,21 sept/5 okt Vertrekdata: 13,20,27juli 10,17,24,31 aug 7,14 sept vertrekdata: 28 sept/5 okt. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 14,28 sept 12 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29