28 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV De glorieuze aankomst van Maarten van der Weijden was natuurlijk het tv-mo ment van de maandagavond, misschien wel van het jaar. Een boom van een kerel die zo nietig leek in dat water, met een Friese armada van rubberboten, sloepen en plezierjachten in zijn kielzog. Zijn dochtertjes in pompeblêden-jurkjes, zijn pas geopereerde vader in een rolstoel, zon op het water, duizenden mensen langs de kant en een erehaag van gele badmutsen. Zo zien heroïek en saamhorigheid er dus uit. Het kreeg zelfs iets reli gieus, omdat verslaggevers Joris Linssen en Erben Wennemars zich bleven uitputten in termen als 'lijdensweg' en 'hij heeft het volbracht'. Talkshow M, die vorige week vanwege de Oranjevrouwen al een keer werd verbannen naar de middag, moest nu voor Maarten de halve zend tijd inleveren. Maar gezien het goede doel en de te verwachten kijkcijferpiek deden ze dat vast graag. Van der Linden en haar team hadden heel handig de resterende uitzending en gasten (Erica Terpstra! Henk Angenent!) om de aankomst heen geboet seerd zodat er een symbiotisch geheel ontstond. Kortom, het was Nederland op zijn best. Ieder een leek de hitte vergeten, net als de paniek om de storing bij 112, het was enkel één groot feest. En toen moest de climax van 3,9 miljoen euro nog ko men. was het commentaar van Erben Wennemars bij de laatste meters van Maarten. Het was gewoon te veel. Als tv-kijker had je genoeg aan de beelden die niks te raden overlieten en toch bleef hij ratelen als Jack van Gelder in zijn hoogtijdagen op de radio. ,,Waanzinnig om dit mee te maken. Allemaal mensen, allemaal bootjes. Hij (Maarten, red.) wil alles zien. Hij geniet. Hij voelt geen pijn. Waanzin nig. Dit moet je zien. Hier moet je bij zijn. Dit ge loof je niet. Snif (de emotie was hoorbaar, red.). Wat een man. Wat een held. Zo mooi. Snif. Mooi. Hij stapt nu uit het water. Zet dat voetje goed neer. Hij staat. Hij staat. Hij doet nu zijn handen om hoog." En dat is nog maar 10 procent. Het was goedbe doeld, dat weet ik heus. Het had ook wel iets schat tigs. Maar het zegt tegelijk alles over angst bij tv- makers voor stiltes en alles krampachtig willen volpraten. Terwijl zij als geen ander zouden moe ten beseffen dat ijzersterk beeld weinig woorden nodig heeft. Gelukkig is het tv, dus toen ik het geluid uit zette, was de ergernis weg. Toen bleef enkel die reus over met zijn opgeblazen, gevlekte maar stra lende hoofd. En dSt beeld, dat zei alles. Quote van de dag woensdag 26 juni 2019 Ook prijs voor beste onlineserie Soloshow Martin Garrix Met Toy Story 4 sluit Pixar/Disney zijn meest lucratieve filmserie af, maar de fans komen niet droog te staan. Een nieuw hartveroverend personage, Forky, krijgt een eigen serie op de nieuwe abonneezender Disney Plus. Weemoedig en zakelijk. An dere bena mingen kan regisseur Josh Cooley (39) niet be denken om de laatste opnamedag van Toy Story 4 te beschrijven. ,,Het was eigenlijk een anticlimax'', stelt hij in Londen nuchter vast. ,,Ik was bezig met de laatste geluidsmixage in Skywalker Ranch, de studio die re gisseur George Lucas Iiet bouwen van de opbrengst van Star Wars. Mijn collega vroeg of ik nog wat wilde ver anderen. Toen ik zei dat alles in orde was, klonk er een bescheiden ap plaus. Maar toen ik naar huis reed, besefte ik dat er toch een einde aan een tijdperk was gekomen.'' Ook toen Tom Hanks zijn laatste zinnen als cowboy Woody had inge sproken, waren er geen tranen. Cooley: ,,Maar hij dacht wel terug aan het begin van Toy Story, zo'n 25 jaar geleden. Dat stemde hem toch een beetje nostalgisch. Hij begon over de eerste keer dat hij Woody insprak. En dat dit personage een bijzondere plaats in zijn familie inneemt. Ieder een houdt van Woody, toch?'' Het verhaal van Toy Story begint in 1995. De eerste film werd een giganti sche hit en leverde, ook door de mer chandising van het bijbehorende speelgoed, een bruidsschat van mil joenen dollars op. Hetzelfde gold voor de vervolgfilms die nooit aan kwaliteit inboetten. Met de vierde film, een emotionele reis over verla tingsangst, vriendschap en levens vragen, krijgt de reeks een passend slot. De als regisseur debuterende Cooley dankt de klus van Toy Story 4 aan het terugtreden van Pixaroprich- ter en Disney-opperhoofd John Las- seter. Hij zou aanvankelijk de regie doen, maar door aantijgingen betref fende 'ongepast gedrag op zijn werk plek' moest hij daar van afzien. ,,Ik kreeg opmerkelijk veel vrijheid om in mijn eerste film mijn gang te gaan'', zegt Cooley nog steeds enigszins ver baasd. Liefdesverhaal Een belangrijk onderdeel in Toy Story 4 was de rol die het herderinne tje Bo Peep, ingesproken door actrice Annie Potts, kreeg. Zij was alleen in het eerste en tweede deel te zien en ontbrak in de derde film. ,,Ik heb laten uitrekenen dat Bo Peep in totaal maar zes minuten in de eerste twee Toy Story's is te zien. Maar zij is wel de grote liefde van Woody, die haar in dit avontuur weer 2019 Zo'n imago heb ik niet meer. Dat is dan weer het voordeel 1999 Erben Er was alleen één detail dat me stoorde. En dat TELEVISIE Op het Gouden Televizier Ring- Gala wordt dit jaar een nieuwe prijs uitgereikt. Ook de beste onlinevideoserie wordt door het kijkerspubliek bekroond. You- Tuber Nikkie de Jager (25) is ambassadeur van de award. MUZIEK Diskjockey Martin Garrix (23) geeft in oktober twee shows in de RAI tijdens het Amsterdam Dance Event (ADE). Het wordt de vijfde keer dat de dj tijdens ADE een soloshow geeft in de RAI. Na 'Story' Ab Zagt 2010 —Presentator Humberto Tan (53) in Linda.Zomerboek over zijn onberispelijke imago en de publiciteit over zijn huwelijksproblemen. 1PIXAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28