27 Blaak verovert zilver in tijdrit Klassiekerspecialist, tijdrijder en nu ook klimmer: Dylan van Baarle (27) is het allemaal. Vandaag hoopt hij zijn Nederlandse tijdrittitel te prolongeren, al liepen zijn laatste races tegen de klok niet echt naar wens. ,,Ik zat niet helemaal lekker op mijn tijdritfiets'', zegt renner, die ook nog aast op deename aan de Tour. woensdag 26 juni 2019 Blaak (29, foto) reed een tijd van 37.32,44 en was daarmee aanzienlijk langzamer dan de 27-jarige Zwitserse Marlen Reusser: 36.17,41. De Britse Hayley Simmonds werd derde. ,,Ik heb alles gegeven wat ik had. Dat er dan eentje sneller is, dat is dan maar zo. Ik ging voor een medaille en die heb ik'', zei Blaak, de enige Nederlandse in de individuele tijdrit. Blaak viel zaterdag in Minsk bij de Europese Spelen tijdens de wegwedstrijd bui ten de prijzen. FLITSEN Tafeltennisster Li Jie is op de Europese Spelen in de kwartfinale gestrand. Ze ging met 4-1 ten onder tegen de Duitse Han Ying. Li Jie was als zevende geplaatst. vliegveld van Nice en vertrekt over een uur naar Amsterdam, vertelt hij over de telefoon. De af gelopen dagen is hij nog op hoog testage geweest in de Alpen. Zijn tijdritfiets heeft ploegleider Ser- vais Knaven vorige week al mee genomen vanuit Critérium du Dauphiné. Vlak voordat hij naar Nederland vliegt, laat Van Baarle zijn licht schijnen over het NK tijdrijden. Dat gewonnen NK van vorig jaar was eigenlijk de laatste goede tijdrit die hij reed, zegt Van Baarle. In de prestigieuze rood-wit- blauwe kampioenstrui rolde hij daarna nog vijf keer van een start podium. Elke keer zonder succes. ,,Ik heb niet veel goede tijdritten gereden het afgelopen jaar. De be ste was misschien nog wel de pro loog van de Vuelta, met een vijfde plek. Het ging in die trui niet zoals gehoopt. Misschien is dat de vloek van Nederlands kampioen zijn. Ik zat niet helemaal lekker op mijn tijdritfiets. Dat hebben we inmid dels een beetje veranderd. Mijn stuur staat nu hoger, waardoor mijn lichaam ook hoger ligt. Ik had een dood gevoel in mijn be nen. Hopelijk is dat nu verhol pen." Verrassing Dat Van Baarle in vorm is, staat buiten kijf. Tien dagen geleden won hij nog de afsluitende berg etappe in Critérium du Dauphiné. Noem het gerust een verrassing, aangezien Van Baarle te boek staat als klassiekerspecialist en hardrij der. Maar in zijn tweede jaar bij de Britse miljoenenploeg Ineos (voorheen Sky) is Van Baarle een hoop kilo's kwijt. Hij woont in Monaco en traint daar veel in de bergen. Het maakt dat hij beter klimt. Volgens Van Baarle kan het samengaan: hard bergop rijden en ook goed zijn in de kasseienklas- siekers. „Waarom niet? Ik moet een heel seizoen lang rijden. Het is toch ook gek als het voor mij na de klassiekers over is. Nou hoef ik in het voorjaar niet zo licht te zijn als nu, maar ook in de klassiekers merkte ik dit jaar dat het een stuk lekkerder bergop gaat als ik wat lichter ben." Concurrentie Op het ruim 40 kilometer lange parkoers verwacht hij vandaag de voornaamste concurrentie van Jos van Emden (Jumbo-Visma), Se bastian Langeveld (Education First) en Niki Terpstra (Direct Energie). Zijn voorbereiding is natuurlijk niet alleen met het oog op het NK tijdrijden geweest. Van Baarle hoopt op een plekje in de Tour-ploeg van Ineos. ,,Eigenlijk ga ik er wel een beetje van uit. Al deed ik dat vorig jaar ook en toen was het net niet.'' Toen kreeg hij één dag nadat hij Nederlands kampioen tijdrijden was geworden, te horen dat hij toch niet mee zou gaan naar Frankrijk. Het maakt dat hij alleen maar meer gebrand is om dit jaar wel aan de start in Brussel te staan. Na het wegvallen van Chris Froome is Geraint Thomas de nummer 1 van zijn ploeg en de 22-jarige Colombiaan Egan Bernal de reser vekopman. Stel dat Van Baarle zou mogen kiezen: opnieuw het rood-wit- blauw of een maand aan de zijde van Thomas en Bernal? ,,Het liefst allebei, maar als ik moet kiezen: doe dan maar de Tour. Die trui heb ik al. Heel speciaal, maar ik wil heel graag naar de Tour om te laten zien wat ik kan. Als ik ga, dan rij ik zondag niet de wegwed strijd. Zeker gezien de valpartijen die al geweest zijn, wil de ploeg de risico's beperken.'' Hoeveel het er zijn geweest, weet Dylan van Baarle ook niet precies. Maar tot voor kort hing de hal van het rijtjeshuis van moeder Renate in Zoetermeer vol met rood-wit- blauwe kampioenstruien. ,,Inmid- dels is er verbouwd en hangen veel truien op zolder. De meeste zijn van mijn zus Ashlynn trouwens. Iets van acht of tien truien zijn van mij. Bij de junioren en beloften ben ik Nederlands kampioen op de baan geweest, in de tijdrit en op de weg. Alleen niet in het veldrijden, ik ben geen Mathieu van der Poel", zegt Van Baarle. Hij heeft zojuist zijn bagage afge leverd bij de incheckbalie op het PROGRAMMA BON TOURGIDS 2019 EUROPESE SPELEN Chantal Blaak is bij de individuele tijd rit als tweede geëindigd. Bokser Enrico Lacruz is doorgedrongen tot de kwart finale van de EK, die in Minsk tijdens de Europese Spelen worden afgewerkt. Hij klopte in de achtste finales van de klasse tot 64 kilogram de Ita liaan Paolo Di Lernia: 3-2. La Cruz stuit nu op Tudrulhan Er- demir uit Turkije. De Nederlandse judoka's hebben tijdens de Europese Spelen geen medaille gepakt op het EK voor gemengde landenteams. Ze verloren de strijd om brons van Oostenrijk (2-4). Dylan van Baarle schitterde nog niet in zijn kampioenstrui. Zo werd hij 29ste in de tijdrit van Critérium du Dauphiné. ,,Ik heb niet veel goede tijdritten gereden het afgelopen jaar.'' foto cor vos Bergop wint Dylan van Baarle de slotrit in de Dauphiné. foto cor vos Daan Hakkenberg Rotterdam/Nice VANDAAG Mannen 14.15 uur eerste start 15.13 uur laatste start (Van Baarle) Vrouwen 12.15 uur eerste start 13.11 uur laatste start (Van Dijk) 0.a. verkrijgbaar bij: BLz., Bruna, Cigo, Jumbo, Libris, Plus, Primera, Spar en The Read Shop 004628

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 27