Met je telefoon of smartwatch gaat Heerlijk windje op zomerse dagen 20 Test Ventilatoren Je stopt je bankpas steeds minder vaak in het pinapparaat bij de kassa, want contactloos betalen is de nieuwe norm. Inmiddels maak je met mobiel bankieren ook van je smartphone of smartwatch een betaalpas. Geleend van Hans Klok Wind verspreidt zich goed Heerlijk stil én retro design 'Ik gebruik mijn Fitbit inmiddels regelmatig om af te rekenen aan de kassa' Wie betaalt straks nog met een bankpas? Ga je met je vrienden wat drinken, stuur je achteraf per telefoon een Tikkie om de rekening te delen. Om de inhoud van je digitale winkel wagen in een webshop af te rekenen, scan je met diezelfde telefoon een code, zonder enig bankgegeven in te voeren. En zelfs bij een kraam op Koningsdag is handje contantje geen noodzaak meer: die ene euro voor een potje oud-Hollands blikgooien schrijf je ook heel makkelijk over via je bank-app. Ook aan de kassa van de super markt kan je smartphone of smart- watch inmiddels prima je pinpas vervangen. Hoe werkt dat? 5 miljard contactloze betalingen Even terug naar 2014. Toen konden we voor het eerst betalen zonder onze bankpas fysiek in een pinappa raat te steken. Een NFC-chip op je pas maakt het mogelijk om een betaling te voldoen door je pas binnen een paar centimeter van het apparaat te houden. NFC staat voor Near Field Commu nication: draadloze 'dichtbij-commu nicatie' waarmee de chip op je pasje met een NFC-scanner in de betaal automaat kan communiceren. Of je bankpas daarvoor geschikt is, herken je aan het golvend logootje dat eruit ziet als het symbool voor een wifi- signaal, maar dan op zijn kant. Vaak staat het logo naast de chip, maar bij sommige bankpassen staat-ie achterop. Inmiddels zijn we in Nederland vijfjaar en ruim 5 miljard contactloze betalingen verder; op 25 maart werd die mijlpaal bereikt in bus 140 van Betalen met je mobieltje werkt het zelfde als contactloos betalen met een pinpas. Je rekent simpelweg af door het toestel op een paar centimeter van de betaalautomaat te houden; elk pin- machientje dat een bankpas contact loos accepteert, weet ook raad met een smartphone. Voorwaarde is wel dat je telefoon op Android-software draait én is voorzien van een NFC-chip, net als je pinpas. Activeren van de betaalmogelijkheid doe je als Android-gebruiker in de app van je bank als je klant bent bij Bunq of ING, of in een aparte app voor mobiel betalen in geval van aSN, ABN Amro, Rabobank, Regiobank en SNS. De kosten, variërend van gratis tot 50 cent per rekening per maand, en de vereiste versie van je Android-software zijn eveneens afhankelijk van je bank. Gebruiker iPhone wacht al tijdje op Apple Pay Betalen met je smartphone was tot medio juni alleen mogelijk met Android-toestellen, een iPhone was Tilburg naar Den Bosch, zo registreerde Betaalvereniging Nederland. Van alle pinbetalingen gaat nu 59 procent contactloos, in 2018 goed voor 2,24 miljard betalingen op een totaal van 4,33 miljard. We doen het vooral in de supermarkt, de horeca en bij verkoopautomaten voor snoep en fris drank, met z'n drieën goed voor 1,24 miljard contactloze transacties. Hoe werkt mobiel bankieren? woensdag 26 juni 2019 Wie er deze zomer koel bij wil zitten, kan beter op tijd toeslaan. Vorige zomer vlo gen de airco's en ventilatoren de winkeldeuren uit toen de warmte aanhield. De ventilatoren in deze test zijn beoordeeld op bouw- kwaliteit, design, gebruiks gemak, koeling, geluid en prijs-kwaliteitverhouding. Statief- en vloerventilatoren produceren duidelijk de meeste windkracht. Een tafelmodel kan echter ook interessant zijn. Deze ventila toren hebben doorgaans minder kracht, maar zijn kleiner, stiller en goedkoper. BesteProduct.nl heeft drie aanraders binnen elke cate gorie. kantelen en heeft een stoer industrieel design. Maakt met 62,5dB op de maxi male stand wel het meeste geluid, zelfs op de laagste stand laat hij met 56 dB flink van zich horen. Hij kan niet automatisch heen en weer draaien. Ondanks de decibellen een aanra der als je uit bent op veel wind. Eurom HVF18S-2 Prijs: €75 (Statiefmodel) U wilt wind? Deze Eurom levert! De wind kracht is ruim anderhalf keer sterker dan die van de andere geteste statief model len. Opstijgen doet hij trou wens niet, want met ruim 11 kilo staat deze Eurom stevig op de grond. De ventilator is verticaal 350 graden te Bestron DFA40 Prijs: €45 (Vloermodel) Deze Bestron schaart zich qua windkracht en koeling bij de top van de geteste vloermodellen. Op de laagste stand meten i we op een meter afstand 16,5 km/u, dat is harder dan de maximale score van alle geteste statiefmodellen. De kracht levert extra geluid op, maar met een maximum van 59 dB is hij minder luid ruchtig dan de Eurom. De lucht verspreidt zich goed. De venti lator is voorzien van anti- slipvoetjes en is vorm gegeven in een retro design. Hij is boven dien makkelijk open te klikken om te kunnen reinigen. Voor 45 euro is het een koopje. Met het knalrode retro design valt hij op. Verkoelen doet hij ruim vol doende. Als je 'm op tafel hebt staan om bijvoor beeld verkoeld te kunnen werken, is de windkracht meer dan genoeg. Wil je meer verkoe ling dan raden we een statief- of vloer model aan. Voor 35 euro een goede koop. Bestron DFT25 Prijs: €35 (Tafelmodel) Nog een Bestron in deze lijst, dit keer vanwege de stille eigenschap. Met maxi maal 49dB is deze ventilator namelijk een van de stilste onder de geteste tafel modellen. Het apparaat heeft drie standen en een draai- cirkel van 75 graden. Betalen zonder bankpas -JORT MENTINK ROB NIJMAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20