OMDAT 'T ZO WARM IS... KLEDEN WIJ DE PRIJZEN UIT! ©088-7070600 stip 10 NIEUWS korting woensdag 26 juni 2019 Hij wilde zijn proces gestaakt of gestopt hebben, maar Geert Wilders moet 'teleurgesteld' verder. Er komt in de strafzaak geen nader onderzoek naar 'politieke beïnvloeding'. Tobias den Hartog Amsterdam Met een klap op de tafel zette Wil ders zijn woorden gisteren kracht bij. ,,Ik heb veel belangrijke dingen te doen dan hier te zitten. Het is be lachelijk dat ik al vijf jaar in recht banken sta. Zeker als dit proces po litiek gemotiveerd is.'' Want dat vermoeden is precies waardoor het hoger beroep in zijn minder-Marokkanenproces - toch al 1924 dagen na de uitspraken - gisteren wéér vertraging opliep. Wilders denkt dat zijn toch al 'politieke proces' is ingegeven door voormalig minister van Justitie Ivo Opstelten. Die zou bij het Open baar Ministerie hebben aangedron gen op vervolging, denkt de PVV- leider. ,,Een aanranding van de trias politica.'' Hoewel justitie en Opstelten ont kennen, moesten de oud-ministers en ambtenaren getuigen van de overleggen achter de schermen. Vooral die tussen Opstelten en oud-OM-baas Herman Bolhaar. Zijzelf houden het erop dat er slechts 'regulier' periodiek overleg was, maar Wilders gelooft dat niet. Advocaat Geert-Jan Knoops vroeg daarom gisteren om nog eens drie hoge ambtenaren te laten horen als getuige, omdat ze bij die gesprek ken waren of kennis hebben van vertrouwelijk gebleven notities (of Zo, dat was weer een dagje Noord-Korea. Alle verzoeken afgewezen -Geert Wilders op Twitter ambtsberichten) aan de minister. Maar na lang soebatten ging het gerechtshof daar niet in mee. Wil- ders was kort na dat besluit vertrok ken. „Teleurgesteld", aldus Knoops. Vanuit de auto twitterde Wilders direct: 'Zo dat was weer een dagje Noord-Korea. Alle verzoeken afge wezen. Waarheidsvinding onbe langrijk.' De zaak kan nu de facto inder daad verder zonder nog meer op onthoud. Iets waar het Openbaar Ministerie maar wat blij mee is. Al dat extra onderzoek en verhoren: het is slechts tactiek om 'ruis te creëren', vindt het. ,,Er is nog niets gewisseld over de woorden waar het hier om zou moeten gaan: min der en Marokkanen'', aldus de ad vocaat-generaal. Opsteltens rol doet er verder niet toe, vindt deze. Het was het Open baar Ministerie dat zelfstandig be sloot Wilders te vervolgen. De mi nister kreeg slechts 'de mededeling' dat het ging gebeuren. Klein lichtpuntje voor Wilders is dat de verklaring van een getuige die zich recent meldde in het dos sier belandt. Dat betreft een voor malige ambtenaar die zegt dat hij in M Geert Wilders, gisteren in de rechtbank in Amsterdam. 2011 in het voorbijgaan Opstelten hoorde zeggen dat Wilders ver volgd zou moeten worden 'omdat hij ons te veel voor de voeten loopt'. Het is wel een streep door de re kening dat het slechts bij een ver klaring van die ambtenaar blijft. De ex-ambtenaar had achter gesloten deuren willen getuigen, maar zou zijn afgehaakt omdat er recent on derzoek is gestart naar andere klok kenluiders in een affaire met het ministerie van Justitie. ,,Nu is hij bang'', aldus Knoops. Wilders zal het ermee moeten stellen, al is er misschien nog munitie onderweg om te bepleiten dat er 'een politieke afrekening' gaande is. RTL Nieuws heeft nog een rechts zaak lopen tegen het ministerie om vertrouwelijk gebleven correspon dentie tussen het OM en het minis terie openbaar te krijgen. Omdat die altijd geheim is, weigert de staat deze af te staan. De PVV-leider hoopt er aanwijzingen in te vinden voor politieke druk. Tot die tijd, morgen al, zal het proces doorgaan zonder verder on derzoek in politieke hoek. Daarom overwogen Knoops en Wilders nog het hof te wraken gisteravond, maar zagen er toch te weinig kans in. Wilders moet dus, zij het mok kend, voort. Eden Beach Resort Bonaire 3*+ Van Rotterdam naar Italië Direct aan het zandstrand Hippe Beach Club Spice Duik- en watersportfaciliteiten Circa 3 km van Kralendijk Vliegreis per KLM i zie sNpreizen.nl/bnedeb Absoluut nergens voordeliger! 2 dagen in Lissabon, Barcelona Marseille Terugvlucht, transfer fooien inbegrepen Stip-begeleiding aan boord Vertrek alléén op 23 oktober 2019! zie sNpreizen.nl/crcsrb Italië, Griekenland, Israël en Cyprus Topdeal: absoluut nergens voordeliger! Vliegreis transfers inbegrepen O.a. Haifa, Limassol, Kreta Sicilië Slechts 4 vertrekdata deze winter zie sNpreizen.nl/crmmgbi Op het gehele assortiment tot Hoogtepunten van Sicilië €150 Verblijf o.b.v. All Inclusive Vliegreis en transfers inbegrepen Ontdek alle hoogtepunten van Sicilië O.a. Palermo, een wijnproeverij Mozia eiland Nederlandssprekende reisleiding zie sNpreizen.nl/Hslhvs W Kijk voor ons volledige aanbod op onze website! Vo(Lj OVJS ook op Q l reizen nl Proces-Wilders gaat gewoon door FOTO KOEN VAN WEEL/ANP 9- t/m 23-daagse zonvakantie 12-daagse cruise per 4*+ Costa Smeralda van nu v.a. van 114* nu v.a. van 799 nu v.a. €600 van 699 nu v.a. korting P P- stipreizen.nl dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk a He voorwaarden opstipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10