rffiT 3 dagen Ardennen(BE) Wv 8 NIEUWS Het was zo'n geruststellende gedachte onder normale stervelingen: geld maakt niet gelukkig. Maar niets is minder waar, blijkt uit nieuw onderzoek. Miljonairs geven hun leven een dikke acht. Hirsch Ballin getuige in zaak-Poch ONDERZOEK MILJONAIRS De advocaten van oud-piloot Julio Poch mogen vijf getuigen horen over zijn uitlevering in 2009 aan Argentinië. Het gaat onder anderen om oud-justi tieminister Ernst Hirsch Ballin (foto) en oud-directeur Michiel Meijer van Transavia, waar Poch werkte. De overheid ver zette zich tegen de verhoren, maar de rechter in Rotterdam wees gisteren het verzoek van Pochs advocaten Geert-Jan en Carry Knoops deels toe. Twee gevraagde getuigen wees de rechter af. De advocaten heb ben namens Poch een proce dure tegen de Nederlandse staat aangespannen, omdat ze vinden dat Nederland onrecht matig heeft gehandeld met de indirecte uitlevering van de voormalige Argentijn aan zijn vaderland. Argentinië ver volgde Poch voor deelname aan de zogeheten dodenvluchten tijdens het dictatoriale regime van Jorge Videla eind jaren tachtig. Daarbij werden tegen standers van het regime uit vliegtuigen gegooid. Poch werd in 2017 vrijgesproken, maar het hoger beroep loopt nog. Groen licht voor proces Uitslagen voor Calvijn College 'Opleiding nog steeds slecht' 2,3,4 of 5 dagen in het Duitse Monschau incl. diner Halfpension 4 dagen Essen (DE) 4 dagen Limbach HP www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 7ocpg en acht? Pascal Ha mers geeft zijn le ven zelfs een halfje meer, sinds hij vo rig jaar Linda de Mol in de armen viel. Tijdens het populaire tv-spel Miljoenenjacht won hij 1.026.000 euro. ,,Het leven is toch wel iets gemakkelijker ge worden", vertelt de miljonair, die nog altijd met vrouw en twee kin deren in een rijtjeshuis in het Zuid-Limburgse Meerssen woont. ,,We zijn financieel onafhankelijk. We hoeven bijvoorbeeld niet meer na te denken of we de studie van de kinderen straks kunnen beta len.'' Miljonairs zijn gelukkiger dan de Jan Modaals onder ons, conclu deert het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zij deden onderzoek naar de welvaart en het welzijn van miljonairs, op verzoek van Van Lanschot Bankiers. Gemiddeld scoren miljonairs een 8,1 op geluk, niet-miljonairs een 7,7. Het gaat Nederlandse rijkaards op meer fronten voor de wind: ze zijn sportiever, vaker gehuwd (en blijven dat ook), meer tevreden (vooral over hun financi ële situatie), bezitten meer én nieuwere auto's, doen meer vrijwilligers werk en hebben meer ver- Ook is het constant overleggen met de bank over je vermogen helemaal niet zo leuk Gelukkig trouwen in organisaties. Bovendien zijn miljonairs gezonder, vooral de vijftigplussers. Ze roken minder en kampen min der vaak met overgewicht. Let wel: ze houden van een glaasje. Deze groep kent iets meer overmatige drinkers. De onderzoeksresultaten verras sen Ad Kil, emeritus hoogleraar aan Nyenrode Business Universi teit, gespecialiseerd in vermo gende families. Hij concludeerde in 2014, na een onderzoek onder 24 miljonairs, dat geld juist niet gelukkig maakt. Oud geld Vooral de jongrijken die veel geld erven of loterijwinnaars die plots zes nullen op hun bankrekening hebben, worden er niet beter van. Kil: ,,Met name jongrijken ontle nen hun identiteit aan rijkdom. Ze maken nieuwe vrienden, willen enkel leuke dingen doen, kopen een speedboot van drie ton en ver knallen vervolgens het familie kapitaal. Ze hebben geen benul van de waarde van het geld en van het feit dat je er gewoon hard voor moet werken.'' Oud geld kan zijn eigen zorgen hebben. ,,Het maakt nogal uit of je erfgenamen hebt. Wat zijn de plannen van de kinde- Goede gezondheid Roker 85% 14% vi/'V; 1 dinsdag 25 juni 2019 GO UITLEVERING Rijken zijn FACEBOOK Facebook moet voor de rechter komen voor een privacylek dat vorig jaar naar buiten kwam. Hac kers hadden toe gang kunnen krijgen tot de accounts en persoonlijke infor matie van ongeveer 30 miljoen gebrui kers. Gebruikers klaagden Facebook aan wegens nalatig heid. Het bedrijf vroeg een rechter om proces tegen te houden, maar dat werd afgewezen. EINDEXAMEN De eindexamenkan didaten van het Cal vijn College hebben gisteren hun exa menuitslag gekre gen. De Inspectie van het Onderwijs had bij de examens meerdere tekortko mingen vastgesteld. RECHERCHEWERK Het onderwijs voor aankomende recher cheurs rammelt nog steeds, aldus de In spectie Veiligheid en Justitie in een kei hard rapport. De in spectie zegt zelfs dat tien jaar van ver betering 'zonder zichtbare resultaten' zijn gebleven. Hoe wel de Nationale Po litie (NP) en de Poli tieacademie bezig zijn met verbeterin gen, maken ze 'te weinig voortgang', zegt de Inspectie. De Lange Man 1,2,3 of 4 nachten incl. ontbijt met bubbels V 1 x luxe 3-gangendiner/buffet op aankomstdag V 1 x60 min. gebruik Spa chairmassage V Op Zoover beoordeeld met een 8,6! V Tip: de burcht van Monschau ,JT :*~r~ 1 '1 hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur t 088-0331506^0^ Sprookjesachtig verblijf. In de vallei van de rivier Semois, vlakbij Bouillon gelegen. 2 nachten in 3* Hostellerie La Sapinière, Laforêt (7,5) -> O 2 keer een ontbijtbuffet, gratis parkeren en wifi 2 keer een 3-gangen diner Tip: 4 dagen voor 94,50 p.p. Aankomsten t/m sept. 3* GHOTEL living Essen (8,7) 3* Limbacher Hof Landgasthof (7,8) 3 nachten incl. uitgebreid ontbijt 3 nachten incl. uitgebreid ontbijt I Gratis gebruik van wifi 50 3 keer 3-gangen diner AA In het centrum gelegen #Oe 1| Gratis parkeren en wifi Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Hanneke van Houwelingen Den Haag -Ad Kil, emeritus hoogleraar Niet- miljonairs Miljonairs 94% 77% 25% 11 W/BmWÊÊ^M

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 8