Tekort Borsele: belasting stijgt 11 II 'Wist u dat er zoveel mogelijk is?' Het Zeeuwse Land 7 VAKANTIEPARK OVER TWEE JAAR VOLTOOID/ Melita Lanting Heinkenszand ,,Deze financiële tegenvaller was best een verrassing en het was ook even slikken", zegt Arno Witkam, wethouder van Borsele. ,,Het zag er een jaar geleden nog heel anders uit." Het tekort is ontstaan door hoge kosten van de jeugdzorg, daar komt de gemeente 564.000 euro in de min. Veel gemeenten hebben hiermee te maken omdat er te wei nig geld komt van het Rijk. Daarnaast is de gemeente gecon fronteerd met hoge lasten, zoals een loonsverhoging voor het personeel en hogere kosten voor gemeen schappelijke regelingen. Ook het masterplan Nieuwdorp kost meer dan begroot. Om het gat in de begroting te dichten stelt het college voor om voor het eerst sinds twee jaar de OZB belasting te verhogen. Deze stijgt met 6 procent (inclusief infla tiecorrectie). Daarnaast gaat de af- valheffing omhoog (2,5 procent) en bovenop de al eerder aangekon digde stijging van de rioolheffing komt nog een extra verhoging waardoor de rioolheffing stijgt met 10 procent. Spaargeld Al met al gaat de eigenaar van een woning van 2 tot 39 euro per jaar meer betalen. Met deze belasting verhoging is het gat in de begroting Deze financiële tegenvaller was best een verrassing en het was ook even slikken niet gedicht. Daarom wil het col lege ook 'spaargeld' gebruiken om de begroting op orde te krijgen. In het verleden zijn verschillende re serves opgebouwd die nu goed van pas komen. Het begrotingstekort leidt niet tot ingrepen in het perso neelsbestand. Komende donderdag praat de ge meenteraad over het tekort. Wie regelmatig over de Oester- dam rijdt, ziet constant ontwik kelingen op de Speelmansplaten. Nieuwe huisjes, nieuwe aanplan ting, een geluidswal en een reus achtig gebouw: de centrumvoor ziening. Met daarin horeca, verga derzalen, sanitair, een boten- showroom en 34 hotelkamers. De oplevering daarvan is dit najaar. Aan de oostkant van het terrein vordert de bouw gestaag. Daar komen binnen nu en twee jaar dertig vakantiehuisjes bij, waar mee het totaal op 148 uitkomt. De prijzen variëren van 350.000 tot Een park in het hoge segment op Tholen, dat zou niet lopen. Volgens mij hebben we inmiddels het tegendeel bewezen 750.000 euro. Dan krijg je wel een eigen aanlegsteiger. ,,De verkoop loopt", zegt Schuurbiers. ,,Ons koperspubliek bestaat uit particu- lieren en beleggers, zowel uit Bel gië als Nederland." De Antwerpse Ivan de Sager is met zijn jacht neergestreken aan de nieuwe steiger, die plaats biedt aan 157 boten. ,,We zijn van Cad- zand naar hier verhuisd. Puur vanwege de centrale ligging. Van huis uit is het een uur rijden. En je vaart vanaf hier zowel naar de Biesbosch als de Oosterschelde. Dat maakt het ideaal. Zeker nu er een restaurant is met prima eten." Zuiderburen Onze zuiderburen weten de Oes- terdam goed te vinden. Aan de steiger van De Sager liggen enkel Belgen. Zoals Walter Willems, die tot voor kort vaste klant was in Kortgene. ,,Hier ben je van alle gemakken voorzien. En maar weinig ligplaatsen die zo rustig zijn. Plus, je ziet hier nergens in dustrie. Dat geef je een echt va kantiegevoel." De komst van een centrum voorziening met jachthaven ge ven Oesterdam - onder die naam gaat het park tegenwoordig door het leven - een flinke impuls. ,,In het verleden werden we regelma tig voor gek verklaard", zegt Schuurbiers. ,,Een park in het hoge segment op Tholen, dat zou niet lopen. Volgens mij hebben we inmiddels het tegendeel be wezen." Het park levert ook aardig wat werkgelegenheid op. In het hoog seizoen lopen er 150 mensen rond. ,,Onze medewerkers komen uit heel het land", zegt Schuur- biers. ,,Tot Den Haag toe. Puur vanwege de zeldzame combinatie die we hier hebben. Van huisjes, horeca tot evenementen met onze outdoor tak." Zo kun je aan de Oesterdam ook buggy rijden, paintballen en survivallen. DEDV dinsdag 25 juni 2019 Verzorgd naar wens door Ton en Saskia van DELA Wat uw wensen ook zijn, ons ervaren team helpt u graag om het afscheid altijd persoonlijk en bijzonder te maken. Voor leden en ieder ander. Ca voor informatie naardela.nl/middenzeeland of bel 0165 74 22 20 voor een persoonlijk gesprek. 'Oesterdam geeft je het vakantiegevoel' De belasting gaat omhoog en ook een greep in de reserves is onontkoombaar. Borsele heeft voor de komende jaren een te kort in de gemeentelijke kas van ongeveer 1,2 miljoen euro. Ingrij pen is noodzakelijk om het huis houdboekje op orde te krijgen. -Arno Witkam, wethouder Het centrale gebouw van vakantiepark Oesterdam met strand. fotos johan van der heijden Vakantiepark Oesterdam na dert zijn voltooiing. De cen trumvoorziening met eetgele genheid is zo goed als klaar. Het hotel vraagt nog om afron ding. Net als het stratenplan en de bouw van nog maximaal der tig huisjes. ,,Over twee jaar zijn we exact twintig jaar onder weg. Dan moet alles klaar zijn", zegt Remco Schuurbiers, de commerciële man achter het park. Timo van de Kasteele Tholen -Remco Schuurbiers Remco Schuurbiers voor de centrale voorziening met horeca, vergaderzalen, sanitair, een botenshowroom en hotelkamers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52