7 JENNEKE VAN OPIJNEN KAPSTER EN ZANGERES Het eiland kent haar vooral als zangeres van zangduo Jeelz. Jennekevan Opijnen-Otte (47) woont haar hele leven in Bruinisse en kent zowat heel Schouwen- Duiveland. Ook omdat ze er kapster is. 4 t Alk werk op Schouwen- i!m\Duiveland ,,Heel gunstig gelegen. Je zit zo in Rotterdam, Brabant of Goes. En je bent ook zo weer tuus." Jenneke van Opijnen- Otte is een echte Zeeuwse die graag van alles doet. „Anders wordt het leven ook zo saai." Ze treedt sinds 2009 samen met Els Vroegop op als zangduo Jeelz, be gint 1 juli een kapsalon naast haar huis aan de Grevelingenstraat en werkt op de salesafdeling van de uitgever van deze krant. Daar naast is ze moeder van twee dochters. Valerie werkt bij kin deropvang Kibeo in Zierikzee, Fa- biënne studeert hbo-rechten in Tilburg. Man Rini - een Rotter dammer van oorsprong - werkt voor Nemag. ,,We worden op het dorp de Oppies genoemd", lacht Jenneke die in haar vrije tijd ook nog hard loopt. Ze liep reeds en kele marathons. Verlegen Vroeger was ze een verlegen meisje. Niets wees erop dat ze het podium op zou stappen. Een mentor op de middelbare school zei voor een volle klas dat Jenneke nooit kapster zou worden van wege haar verlegenheid. ,,Daar was ik pissig over. Als iemand zegt dat ik iets niet kan, ga ik er juist voor. Om het tegendeel te bewijzen." Jenneke begon met zingen bij de Boozebrothers. ,,Een vriendin liet de band weten dat ik wel aardig kon zingen. Zaterdag om drie uur moest ik mij melden in het oefenhok aan de Kaoie. Niet gaan, durfde ik niet. Zo is het be gonnen. Ik heb zo'n 20 jaar gezon gen voor Trio Lennart Hoekman, dat was een goede vriend van mij. Het mooie aan muziek en aan kapster zijn is dat het mensen blij maakt De derde persoon was Jan van der Velde." Gas erop Met vriendin Els Vroegop ging ze verder als Jeelz. De twee worden veel gevraagd in Zeeland. Het re pertoire is heel breed. ,,Van Anouk tot en met Hazes. Wij zijn een soort Nick en Simon. Twee stemmig. We zingen wat mensen willen horen. Van jaren '60-mu- ziek tot de huidige top 40. Els heeft de rock-achtergrond, ik de bruilofts-discomuziek. Zenuw achtig voor een optreden ben ik niet. Hooguit voor defecte appa ratuur. We hebben zo'n 50 optre dens per jaar. Vaak worden we in de avonduren geboekt, van 20:00 uur tot 0:00 uur bijvoorbeeld. Komt erna een dj voor het har dere stampwerk. Dat doen wij niet, al blijft het bij ons ook niet rustig. Zeeuwen willen tijdens een optreden al snel het gas erop. Met onze ervaring weten wij mensen wel de dansvloer op te krijgen." Diversiteit ,,Het mooie aan muziek en aan kapster zijn is dat het mensen blij maakt", vertelt Jenneke. ,,Ze wor den blij van de sfeer of met hun nieuwe kapsel. Bovendien vind ik het leuk om met mensen om te gaan." Jenneke heeft nooit een popster willen worden. ,,Ook niet overwogen om met die tv-pro- gramma's als The Voice mee te doen. Dan kun je alleen maar af gaan. We hebben optredens ge noeg. De diversiteit aan zaken die ik nu doe, vind ik prettig. Met Zeeuwen werken is heerlijk. Ik heb snel een klik. Dat komt omdat ik zelf een Zeeuw ben en de taal spreek. Een duet met Bl0f-zanger Paskal Jakobsen is nog een droom. Aankomend Concert at Sea wordt te kort dag. Volgend jaar dan maar." dinsdag 25 juni 2019 In de wekelijkse rubriek, Ik werk op Schouwen-Duiveland, vertelt iemand over zijn werk op het ei land. In deze aflevering: Kapster en zangeres Jenneke van Opijnen. Gerrit van Loon Bruinisse ru, ze is er ge boren en geto gen en vindt Bruinisse het mooiste plekje op aarde. Haar vriendin Els heeft een rock-achtergrond, terwijl Jenneke meer van de bruilofts- en discomuziek is. - Jenneke van Opijnen-Otte Vroeger wees niets erop dat Jenneke het podium op zou stappen. foto's dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50