t Zoektocht nabestaanden Ramp IN DE REGIO L' 6 Camping gaat op de schop y 1 VERKOELING KIKKERFONTEIN MIJN DORP, MIJN STAD Wendy Wagenmakers Scharendijke Camping De Vliedberg ligt aan de Elkerzeeseweg in Scharendijke en telt 158 standplaatsen, waarvan 39 vaste plaatsen. Het is een uitzon derlijk keurige camping met brede wegen, brandschoon sanitair en aangeharkte plaatsen. Zelfs het gras wordt netjes geverticuteerd. Toch kan het nog beter, staat in het plan dat campingeigenaar Marco Bij de Vaate door Zeelenberg Architectuur heeft laten maken. De eigenaar wil terug naar 107 perma nente standplaatsen voor stacara vans, die worden verhuurd via een grote verhuurorganisatie. De cara vans krijgen geen afgebakende tuintjes, maar worden gescheiden door 'landschappelijk groen'. Binnenspeeltuin Van de bestaande stallingloods wordt een binnenspeeltuin ge maakt en de vliedberg, waaraan de camping haar naam ontleent, transformeert tot 'avontuurlijk speellandschap'. Alleen de asfalt wegen blijven bestaan, al mogen auto's er alleen nog op wisseldagen gebruik van maken. De huidige gasten moeten weg. Sommige volgend seizoen al, som- mige later. Het zwartste scenario, zo omschrijft Ellen Sterk het plan namens de gasten. „Iedereen moet gewoon weg. Maar waarnaartoe? Alle campings zitten vol. Ik weet dat er mensen zijn vertrokken naar Den Bommel en zelfs naar de Ve- luwe. Maar de meesten willen dit niet. Die willen Zeeland!" Schrootwaarde Een andere optie is de chalets ver kopen. ,,Maar dan krijgen we er de schrootwaarde voor terug. Terwijl sommige mensen er ik-weet-niet- hoeveel geld in hebben gestoken. Zelfs afgelopen najaar nog, toen deze plannen kennelijk al bekend waren." Sterk refereert aan de brief die Bij de Vaate met het plan aan de ge meente Schouwen-Duiveland stuurde, met het verzoek het be stemmingsplan te wijzigen. Daarin staat dat Bij de Vaate, voordat hij vo rig jaar de camping kocht, wethou der Jacqueline van Burg heeft ge vraagd of zij bereid was daar mede werking aan te verlenen. Dit zou zij op 9 oktober aan hem hebben be vestigd. ,,Mits het plan binnen de regels past", nuanceert Van Burg. ,,Maar we hebben het hier over een onder nemer die een plan maakt dat past binnen het beleid van de gemeen teraad om in te zetten op kwaliteit in recreatie. Dan hebben wij, hoe vervelend we het voor de gasten ook vinden, er verder niets van te vinden." Marco Bij de Vaate was op vakan tie en kon niet reageren. Zijn cam pingmanager evenmin. 3H<* r.' ff* Van Dijken begon zijn zoektocht naar twee kinderen uit de familie Heijnsdijk, die tijdens de Ramp in Ellewoutsdijk woonden en toen dertien en negen jaar oud waren. Zij waren door hun ou ders naar Ovezande gestuurd toen het water kwam, en over leefden. Hun ouders Paulina Heijnsdijk en Jan Sandee, en jongste zusje Maatje, verdronken. Van Dijken vermoedt dat de twee kinderen niet meer leven. Hem is verteld dat ze na de Ramp opgenomen werden in een gezin in Nieuwdorp. „Mochten nabe staanden opduiken, dan zou ik liefst zien dat ze mij contacteren als ze daar behoefte aan hebben. Niet andersom, want ik wil geen oude wonden openhalen." Daar stokt Van Dijkens zoek tocht. Bronnen als website de- ramp.nl en het boek Dorp in het water van Arjaan Katsman brach ten hem zover, in combinatie met zijn eigen blog. ,,Ik kreeg een foto van iemand uit Wolphaartsdijk waarop Paulina met haar vader staat. Allebei omgekomen bij de Ramp. Dan gaat zo'n zoektocht pas echt leven." Generaties Het doet hem ook wat anders rea liseren: dat de levens van de gene raties erna ook heel erg zijn beïn vloed door de Ramp. Van Dijken: ,,Als mijn oma en moeder de Ramp niet hadden overleefd, was ik er nu niet geweest." Zij overleefden omdat ze toeval lig logeerden bij familie op Stave- nisse. „Gelukkig zijn zij, en vele anderen, met bootjes gered, na drie bange nachten in het ge meentehuis", vertelt Van Dijken. ,,Sindsdien is mijn moeder altijd bang geweest voor water." Eerste aflevering de kerk draait door Spelen met modder in de Mirakel - A dinsdag 25 juni 2019 SD 'Vliedberg is tweede Duinrand' Waar de gasten van De Vlied berg in Scharendijke al voor vreesden, wordt nu toch be waarheid: de camping gaat vol ledig op de schop en alle cara vans en chalets maken plaats voor vaste stacaravans. ,,Dit is gewoon een tweede Duinrand." - t ZIERIKZEE De vierjarige Valentina Cramer uit het Duitse Hagen spettert erop los. De kik kerfontein in hartje Zierikzee brengt de nodige verkoeling op een snikhete dag. Valentina is met haar ouders op vakantie in Renesse. Vader Jascha is door zijn handicap aan de rol stoel gekluisterd, wat de reden is dat ze met dit weer niet aan het strand zitten, vertelt hij. Zelf een beetje poedelen tussen de kikkers is er evenmin bij, maar hij geniet met volle teu gen van het verkoelende spel van vrouw (Julia) en dochter. Ook de kleinere kikkerfontein op het Plein Montmaertre is deze dagen populair onder kleuters. foto marieke mandemaker Anton van Dijken kwam er vorig jaar bij de herdenking van de Ramp pas achter dat verre fa milieleden in 1953 omkwamen. De inwoner van Zoetermeer zoekt nabestaanden van die slachtoffers. Michiel Bouwman Ellewoutsdijk BRUINISSE In Bruinisse wordt don derdag de eerste afleve ring van het nieuwe sei zoen van 'De kerk draait door' gehouden. De gasten zijn Aad van der Wouden (hoofdre dacteur Wereldregio) en Dies de Jonge (beel dend kunstenaar). Pieter Gootjes (leider van een orkest be staande uit mensen met een verstandelijke be perking) en Arie van der Maas ('classispredikant') maken het gezelschap compleet. De avond wordt gehouden in het Kerkje onder d'n Diek. Er is een inloop met kof fie om 19.30 uur. Na afloop wordt er een hapje en een drankje geserveerd. GOES Het Milieu Educatie Centrum De Bevelanden houdt morgen de jeugd- activiteit 'Modderpara- dijs in de Mirakel'. Deze middag kunnen kinderen van alle leeftij den spelenderwijs ont- - Lekker spelen in de modder. foto dirkjan gjeltema dekken wat modder is en beleven ze de Zeeuwse bodem met alle zintuigen. Tussen 13.30 uur en 16.00 uur zet het MEC een circuit uit bij de Mi- rakel in Goes en kinde ren kunnen tussen deze tijden gratis ongeremd spelen met en in de modder. Aanmelden is niet nodig. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Oe fenavond Brassband Apollo, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; BRUINISSE Dorps huis, 20.00 uur: Yoga door de Toermalijn; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 09.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Pelgrimskerk, 20.15 uur: Yoga; Plompeto- ren, 10.00 uur: Excur sie Boeren voor Ak kervogels; BURGHSLUIS Passa giersschip de Onrust, 13.30 uur: Natuur- rondvaart; KERKWERVE Dorps huis, 14.00-16.30 uur: Koersbal en soos; NOORDGOUWE Dorpshuis, 09.30 11.30 uur: Badminton; OUWERKERK Dorps huis, 10.00 uur: Be wegen voor ouderen; 19.00-23.00 uur: Dartvereniging Smijt Maar Raak; RENESSE Dorpshuis, 19.15-20.15 uur: Yoga; SCHARENDIJKE Dorpshuis de Put- meet, 13.00-16.00 uur: Tekenen en Schilderen; SEROOSKERKE Dorpshuis, 14.00 uur: Bewegen op muziek, 15.15 uur: Koersbal- len; SIRJANSLAND Dorpshuis, 13.00 17.00 uur: Schilder club, 19.15 uur: Be wust en ontspannen bewegen; ZIERIKZEE FiZi, 14.00 uur: Singel 39; Sportblok, 13.30 uur: Jeu de boules speel middag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49