dames sowieso de baas...' Wimbledon: Kerkhove begint tegen Chinese Mijn vriendin zei: 'Waarom ga je niet eens fietsen?' Hoek gaat op zondag duel spelen ZEELAND 11 Cyrroes stuurt het geheel als één van de drie projectmanagers aan en kijkt uit naar de vijfdaagse. ,,Vorig jaar was het de eerste keer dat wij in Nederland het NK wielrennen organiseerden. Het ene moment had ik contact met een sponsor van een A-merk, het andere moment stond ik te sjou wen met hekken. Vorig jaar gaf ik bij een ander evenement een in terview aan 'Kermis FM' en twee minuten later moest ik vragen of de dopingcontrole al was gere geld. Het is gewoon mooi om elke dag zo afwisselend met je passie bezig te zijn." GOIRLE Als voetballer van Koe wacht en diverse Axelse clubs was hij wel altijd lekker vinnig, maar als scheidsrechter had Da- riush Cyrroes volgens insiders wat meer talent. Drie jaar lang maakte hij deel uit van het talen tentraject van de KNVB. ,,In die tijd ging ik steeds meer hardlo pen. Ik wilde toen steeds m'n grenzen verleggen en zo kwam ik uit bij de ultratrails. Dit zijn wedstrijden die langer zijn dan de marathon en dan ook nog in de natuur", vertelt Cyrroes. Zijn voetballeven verdween naar de achtergrond. Mede door bles sures, die hem later ook bij de ul- tratrails teisterden. ,,Karlijn, mijn vriendin, zei: 'Waarom ga je niet eens fietsen voor je her stel?' En echt, ik vond het zo fan tastisch. Binnen één maand reed ik al m'n eerste wedstrijd." Dat is nu zo'n tweeënhalf jaar geleden. Destijds werd Cyrroes er naar eigen zeggen al na 3 kilo meter afgereden. Nu finisht hij regelmatig in de top 20. ,,Ik rijd nu bij de amateurs, maar hoop binnen een paar jaar nog de stap naar de elite te maken." Na te zijn begonnen bij een stu dentenvereniging fiets hij mo menteel voor het Tilburgse TWC Pijnenburg, waar de profs Sam Oomen en Danny en Boy van Poppel van hun opleiding genoten. ,,Ik weeg maar 58 kilo en zie mezelf vooral als een sprinter." VLISSINGEN De Zeeuwse clubs in de derde divisie, Hoek en Goes, starten de voorberei ding op het nieuwe voetbalsei zoen beide op maandag 15 juli. Na de eerste training gaat Hoek op de Belgische toer, terwijl Goes een 'walk through memory lane' maakt. Hoek speelt in de aanloop naar de start van de competitie (24 augustus) zes oefenwedstrijden, allemaal tegen Belgische ploe gen. De eerste trainingsweek wordt afgesloten met een duel met de beloftes van Zulte Ware- gem. Begin augustus speelt Hoek tegen St. Eloois-Winkel Sport zelfs op zondag. Bij Goes staan vier oefenwed strijden op het programma. Na twee trainingsweken wordt op zaterdag 27 juli voor het eerst ge speeld, thuis tegen Excelsior Maassluis. Daarna volgen nog duels met de oude bekenden ASWH (waar Rogier Veenstra na twee jaar Goes naartoe over stapte), Halsteren (daar komt de nieuwe trainer Ruud Pennings vandaan) en Baronie (van de Zeeuwse coach Jurriaan van Poelje). Voor beide clubs kunnen nog twee wedstrijden aan de voorbe reiding worden toegevoegd. In elk geval één en mogelijk twee wedstrijden in de KNVB beker kunnen er nog bijkomen (op za terdag 17 en woensdag 21 augus tus). Absoluut een ploeg om rekening mee te houden dus. Het gaat cru ciaal zijn of Nederland vroeg in de wedstrijd voor kan komen. Als een doelpunt lang op zich laat wach ten, kan het wel eens erg span nend worden.'' ,,Fysiek is Nederland de Japanse Jackie Groenen is er een meester in om hoog druk te zetten vrouwen sowieso de baas, maar voetballend zijn die erg begaafd. Of Nederland daarna nog ver doorstoot, zal met wat geluk te maken hebben. Het scheelt wel dat de volgende ronde eventueel tegen Italië of China zou zijn. Van beide kunnen ze zeker winnen." ,,Van het basisteam springen er voor mij twee speelsters in posi tieve zin uit, namelijk Jackie Groe nen en Anouk Dekker. Groenen is er een meester in om hoog druk te zetten en de tegenstander geen ruimte te gunnen. Dekker vond ik tegen Canada echt ijzersterk. Ze is echt supergoed in de lucht en schakelde de spits van Canada vol ledig uit.'' ,,Zoals wel meer mensen wil ik ook Jill Roord even benoemen. Die krijgt het iedere keer voor elkaar om iets teweeg te brengen als ze invalt. De grootste tegenvaller tot nu toe vind ik Sherida Spitse. Zij zit voor mijn gevoel nog niet hele maal lekker in het toernooi.'' WMflP Tot op heden is Kerkhove op Wimbledon weinig succesvol. Net als bij Roland Garros over leefde ze op het gras in Londen nog nooit de eerste voorronde. Bij de Australian Open haalde de Zeeuwse al een keer de derde kwalificatieronde en op de US Open bereikte ze zelfs eenmaal het hoofdtoernooi. Voor 2019 heeft Kerkhove zich ten doel gesteld om terug te keren in de top 150 van de wereldrang- lijst én weer eens het hoofdtoer nooi te halen bij een Grand Slam. Dat zal dan in het tweede deel van het jaar moeten gebeuren. Ze staat momenteel 202de. Haar tegenstandster in de eerste ronde is terug te vinden op plek 183 en staat dus nauwelijks hoger. Xun heeft bovendien dit seizoen nog niet op gras gespeeld, terwijl Kerkhove al in Rosmalen en Ilkley aan de lastige ondergrond kon wennen. Door deel te nemen aan Wim bledon strijkt Kerkhove sowieso 7000 euro op. 2015 Julie Coin (Fra) 2-6 7-6 6-4 2016 Lauren Davis (VS) 6-3 6-3 2017 Kaia Kanepi (Est) 6-1 7-5 2018 Marie Bouzkova (Tsj) 6-3 6-0 dinsdag 25 juni 2019 GO handen uit de mouwen Hoppenbrouwers nisatie ligt van a tot z bij ons. We zijn bijvoorbeeld verantwoorde lijk voor de routes, het fanplein en de live-uitzending." Oefenprogramma Hoek. Zat. 20 juli: Hoek-Zulte Waregem, woe. 24 juli: Blankenberge- Hoek, din. 30 juli: Maldegem- Hoek, zon. 4 augustus: St. Eloois-Winkel Sport-Hoek, woe. 7 augustus: Hoek-RFC Knokke, don. 15 augustus: Mandel Uni- ted-Hoek. Oefenprogramma Goes. Zat. 27 juli: Goes-Excelsior Maas sluis, zat. 3 augustus: ASWH- Goes, din. 6 augustus: Goes- Halsteren, zat. 10 augustus: Goes-Baronie. - Franka Verwest Zijn er speelsters die je dit toer nooi positief of negatief vindt opvallen? Z' - üh Franka Verwest van MZC'11. FOTO KEES BIN Tennisster Lesley Kerkhove stuit vandaag in de eerste ronde van het kwalificatietoernooi van Wimbledon op de Chinese Fang Ying Xun. Dat is een loting die enig perspectief biedt. Roeland van Vliet Vlissingen De geschiedenis van Kerkhove op Wimbledon. Vier nederlagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43