'Fysiek is Nederland de Japanse O O) CD O Jo de Roo in Andere Tijden Sport WK Splash in juli op Oosterschelde Spui in actie tijdens Senior Cup in Breda Mark Boot heeft de langste adem 10 ZEELAND WIELRENNEN NK IN EDE De uit Axel afkomstige projectmanager is nauw betrokken bij de organisatie van het NK wielrennen, dat morgen begint. Oud-profwielrenner Jo de Roo (volgende week 82) uit Schore komt prominent voor in de aflevering van 'Andere Tijden Sport' van 7 juli. Het geschiedenisprogramma van de NOS en NTR heeft een uitzending gemaakt over de wielerploeg TeleVizier, die in de jaren 60 bij droeg aan de wederopstanding van het Neder landse wielrennen. Centraal staat de Tour de France van 1964. De Roo deed toen ook voor het eerst mee, net als tal zijn ploeggenoten. De Bevelander had toen al wel diverse klassiekers (Parijs-Tours, Ronde van Lombardije, Bordeaux-Parijs) gewonnen en zich ook al tot Nederlands kampioen laten kronen. Het wereldkampioenschap van de Internatio nal Splash Class Association wordt deze zo mer gehouden op de Oosterschelde. Kamper land Roompot Marina zal van 21 tot en met 27 juli de uitvalsbasis zijn. Aanvankelijk zou het toernooi in het Belgische Nieuwpoort worden gehouden, maar daar kon het uiteindelijk niet plaatsvinden. De Splash is een eenpersoons zeilbootje. De jeugd begint vaak in de Optimist en stapt daarna over in de Splash. Het type is Friese uitvinding van ruim 30 jaar geleden. Inmid dels wordt er wereldwijd in gevaren, maar veel van de deelnemers zullen uit Nederland komen WALKING FOOTBALL Het Walking Football-team van Spui, dat be staat uit voetballers van 55 jaar en ouder, doet morgen mee aan de NAC Breda Senior Cup. Aan het toernooi, dat plaatsvindt op de velden van Baronie, doen in totaal twintig teams mee uit binnen- en buitenland. Naast enkele teams van NAC Breda en de formatie van Spui ko men ook teams van onder meer AdO Den Haag, RKC Waalwijk, FC Utrecht, Feyenoord, Club Brugge en KRC Genk in actie. De NAC Breda Senior Cup gaat morgen om 13.00 uur van start en duurt tot ongeveer 16.30 uur. Motorcrosser Mark Boot uit Kamperland heeft hard uitgehaald tijdens een wedstrijd van de Vlaamse Motor Cross Federatie (VMCF). Op het circuit van Paal - gelegen in Belgisch Lim burg - won de 27-jarige Husqvarna-rijder beide manches. In de titelstrijd rukte Boot, die een paar wedstrijden heeft gemist, op naar de tweede plaats achter meervoudig Europees kampioen en leider Vincent Collet. Dailey van de Ketterij uit Vlissingen finishte als 27ste en 24ste in de manches. Daarmee werd hij zesde bij de 250 cc nationalen. Van de Ketterij keerde terug na zes weken afwezig heid door een gebroken elleboog. Van Dijke Duinkerke Soms duurt het even voordat je je roeping kent. Dat geldt zeker voor de voormalige Axelaar Dariush Cyrroes (28). Waar broertje Sia- waash al van jongs af aan als acteur aan de weg timmert (onder meer in de rol van Ramin in de jeugdse rie SpangaS), daar was het voor de oudste telg even zoeken. Dariush Cyrroes voetbalde en werd tegelijkertijd ook gezien als een talentvol scheidsrechter, maar ontwikkelde vooral een passie voor het lopen van ultratrails en wielrennen. Even werkte hij nog bij de Koninklijke Landmacht, maar hij maakte de switch naar een opleiding tot sportmarketeer. En daarvan heeft de Iraniër, die in 1992 als éénjarige met zijn ouders naar Nederland vluchtte, zeker geen spijt. Als medewerker van een sport marketingbureau is de huidige in woner van Goirle vanaf morgen vijf dagen actief bij het NK wiel rennen in Ede. ,,Als ik ergens voor ga, dan moet het perfect zijn", be gint Cyrroes te vertellen. ,,Voor mijn omgeving is dat niet altijd makkelijk." Voor hem zelf trou wens ook niet. Moet hij bijvoor beeld zijn scriptie schrijven, dan moet dat in de puntjes verwerkt worden. Daardoor ontving hij in 2014 wel de Speco-award, de prijs voor beste scriptie in een sport- omgeving. ,,Vanaf 2014 ben ik twee jaar in dienst geweest bij Adidas, als ac countmanager in de hardloop branche. Ik heb fantastische din- gen meegemaakt ook. Het eerste wat in mij opkomt is een meeting in Berlijn. Er was een live-video- call met Real Madrid-verdediger Marcelo en vervolgens reed er ie mand in de wagen van de film 'Back tot the future' het podium op. En verder? Eigenlijk zat ik via m'n werkgever wel bijna ieder weekend bij een eredivisiewed strijd. En ja, ik liep vaak in de nieuwste Adidas-spulletjes." Tijdens een eerdere stage bij de Marathon Eindhoven kwam hij al in contact met Golazo Sports, waar hij op het kantoor in Rotterdam De laatste drie a vier maanden ben ik er bijna fulltime mee bezig tegenwoordig projectmanager is. Het internationale bedrijf werkt jaarlijks aan 54 sportevenementen in Nederland mee, waarbij Cyr- roes er bij tien betrokken is. ,,Zoals de Marathon Eindhoven, de Til burg Ten Miles en dus ook het NK wielrennen." Vanaf morgen zit Cyrroes in Gelderland om zich voornamelijk bezig te houden met de sponsor activiteiten en toertochten. Werk zaamheden die al zo'n negen maanden geleden begonnen zijn. ,,De laatste drie a vier maanden ben ik er bijna fulltime mee bezig. We werken samen met wieler- teams en de KNWU, maar de orga- ,,Ik vind het moeilijk om een ver gelijking te maken met wedstrij den bij het mannenvoetbal, want daar ga ik nooit heen. Over het al gemeen zie je volgens mij in ieder geval meer vrouwen en gezinnen dan bij mannenvoetbal het geval is.'' ,,De sfeer in het stadion verschilt per wedstrijd, maar als Nederland speelt, is die sowieso goed. Er ko mend ook steeds meer Oranje fans mee, je ziet dat het toernooi steeds meer begint te leven in Ne derland. Datzelfde geldt natuurlijk Tegen Canada vond ik de dames in ieder geval weer een goed niveau halen ook voor Frankrijk. Bij een aantal andere landen komt maar weinig publiek uit eigen land kijken, wat natuurlijk een andere dynamiek in het stadion geeft." ,,Het verschil tussen de eerste en laatste wedstrijd vond ik behoor lijk groot. Iedereen was het er wel over eens dat het in de wedstrijd tegen Nieuw-Zeeland nogal moei zaam ging. Misschien dat het iets met de druk te maken had ofzo.'' ,,De verwachtingen in Nederland zijn erg hooggespannen, terwijl het toch nog maar ons tweede we reldkampioenschap is. Tegen Ca nada vond ik de dames in ieder ge val weer een goed niveau halen, daar was ik blij mee." ,,Ik moet zeggen dat ik niet ver wacht dat Nederland zomaar even van Japan wint. Ze zijn niet voor niets in de afgelopen jaren een keer eerste en tweede geworden. dinsdag 25 juni 2019 WIELRENNEN Jo de Roo. foto peter de bie ZEILEN MOTORCROSS GO 1 Mountainbiker Mick van Dijke uit Colijnsplaat is eerste ge worden in Spaarnwoude bij een wed strijd om de 3 Nations Cup. Het talent kon het zich zelfs permitteren om in de slotfase onderuit te gaan. Hij klom weer op zijn fiets, achter haalde ploeg genoot Erik Groen en won alsnog. Twee lingbroer Tim keek nog ge blesseerd toe. 1 Onder snikhete omstandighe den won wiel renner Joanna- than Duinkerke (foto) uit Ka- pelle een wed strijd voor ID- rijders in Breda. De nationaal kampioen was samen met de Belg Ronny Erckens ont snapt en in de eindsprint was hij de sterkste. Ook de derde en vierde plaats gingen naar Belgen. Cyrroes steekt zijn Juriën Dam Goirle - Dariush Cyrroes Dariush Cyrroes is namens Golazo Sports betrokken bij het NK wielrennen in Ede, dat mor gen begint.. foto pix4profs joris buijs Al tweemaal maakte Franka Ver west (23) tijdens dit WK de reis vanuit Dreischor richting het noorden van Frankrijk. De ver dedigster van het eerste vrou wenelftal van MZC'11 zat in het stadion bij de wedstrijden van de Oranje-vrouwen tegen res pectievelijk Nieuw-Zeeland en Canada. Vandaag speelt Neder land om 21.00 uur tegen Japan. Bas Dingenouts Dreischor Wat voor sfeer hangt er eigenlijk in het stadion bij de wedstrij den? - Franka Verwest Wat vind je van het niveau van Oranje tot nu toe? Wat zijn je verwachtingen van de wedstrijd tegen Japan en even tueel daarna? a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42