II Nog steeds verzet tegen sluiting helling Meer tijd voor advies over sloopplan Paul Briët-huizen Zorgstroom zoekt vakantie krachten! 7 DE CONCURRENT 30 JAAR UITBATER Bij een jubileum hoort een feestje, vinden Josien en Frans Meijer. Dus vieren ze - na de tiende, de twintigste en de 25ste - ook de dertigste verjaardag als uitbaters van het Vlissingse Café de Concurrent. Café de Concurrent be stond al toen Frans en Josien de kroeg over namen. De Concur rent is al café sinds wijlen Daan Bruinooge (oud-ge deputeerde) de voormalige fiet- senzaak aan Groenewoud in 1974 overnam en er een café in begon. ,,De fietsenzaak was er voor de oorlog al. Waar de naam De Con current vandaan kwam, weet ik niet. Wel heb ik van klanten - tot aan Tilburg toe - gehoord dat er in den lande vroeger meer fietsenza- ken met de naam Concurrent wa ren", memoreert Frans. Bruinooge, die het café zelf nooit beheerde, deed de kroeg nog geen jaar later over aan zus Wilma en haar man Ad van de Woestijne. Een kleine 25 jaar later, 1 juli 1989, namen Frans en Josien het café of ficieel over. Frans werkte jaren als ambtenaar en Josien was - en is nog steeds - schoonheidsspecia liste. Het echtpaar dacht al vaker over het drijven een horecazaak en zag zijn kans schoon toen De Con current beschikbaar kwam. ,,We kwamen regelmatig in het café en wisten dat het populair bij jongeren was. De HZ was net be gonnen; met veel studenten in de stad waren er groeimogelijkheden. De fietsenzaak was er voor de oorlog al. Waar de naam De Concurrent vandaan kwam, weet ik niet Hoewel we een druk gezin hadden met vier kinderen, durfden we erin te stappen", lacht Frans. Begin deze eeuw verhuisde De Concur rent van Groenewoud naar het Bellamypark, onder meer omdat de gemeente horecavoorziening meer wilde concentreren aan het centrale plein en de Nieuwendijk. Een oude deur, onderdelen van de gevel en het schoolbord ver huisden mee vanaf Groenewoud. Met voormalig kerkmeubilair en makkelijke kroegmeubels hielden de Meijers de vertrouwde sfeer van De Concurrent vast, bevesti gen klanten nog steeds. Het aan bod is wel sterk uitgebreid. ,,Met alleen een café red je het niet meer tegenwoordig. We hebben een uit gebreide kaart voor lunch en diner en twee hotelkamers boven het bedrijf", benadrukt Josien. Livemuziek Die uitbreiding trekt een zeer di vers publiek naar De Concurrent, stelt Frans. ,,We zijn nu stamcafé met een vette knipoog naar de toe rist." De rust zoekende verblijf- stoerist moet zaterdagavond wij ken, omdat De Concurrent altijd muziekcafé is gebleven en op die avond rekenen klanten op livemu ziek. Op het jubileumfeest speelt muziek natuurlijk een hoofdrol de drie dagen voorafgaand - van vrij dag 28 tot en met zondag 30 juni - aan de dertigste verjaardag. Woodworks (vrijdag), Sixties Revolution Live Show (zaterdag) en smartlappenkoor Scharretjoe (zondag) staan op het buitenpo dium aan het Bellamypark. Binnen zorgen diverse dj's (onder wie oud-studenten/stamgasten) en coverband Hot Fuzz later op de avond voor reuring. Het feest wordt verder opgeluisterd door de Concurtrente Tripel, een speciaal- bier - trente is in het Frans 'dertig' - met 'een twist van zeekraal'. Familiebedrijf Frans en Josien (66) blijven de uit hangborden van De Concurrent, maar dochter Liesbeth neemt steeds meer taken in de dagelijkse bedrijfsvoering over. Dochter Sa- rien zorgt voor de muziekpro- grammering en informatie op de site (www.conc.nl) en sociale me dia. Derde dochter Annemieke is schoonheidsspecialiste, die moe ders werk overneemt. Alleen zoon Ries, die in zijn jeugd natuurlijk ook meehielp, is nauwelijks meer bij het familiebedrijf betrokken. MIDDELBURG De bewoners commissie Behoud Delftse School Paul Briët-woningen krijgt langer om een advies uit te brengen aan Woongoed Middelburg. Dat moet nu op 15 juli binnen zijn bij de corpora tie in plaats van maandag 24 juni. De initiatiefgroep peilt via een enquête de mening van alle betrokken bewoners en verwerkt die resultaten in het eigen advies aan Woon- goed. Om daar meer tijd voor te hebben, is besloten de ter mijn te verlengen. ,,Die tijd is er", zegt woord voerder Sander de Schepper van Woongoed. ,,Onze Raad van Commissarissen neemt pas in september een besluit." De directie buigt zich in de zo mer over het advies van de be- wonersgroep en besluit in sep tember met de Raad van Com missarissen wat met de huizen gaat gebeuren. Woongoed wil een groot deel van de huizen slopen en vervangen door hui zen in dezelfde sfeer. De initia tiefgroep is tegen sloop en wil de huizen laten renoveren. Een deel van de woningen, die bij de inundatie in 1944 niet in het zoute water stonden, kan wel worden gerenoveerd. De sluiting was geïnstigeerd door B en W. De helling zou niet aan de eisen voldoen en een nieuwe commerciële helling beconcurre ren. De gemeente zou aansprake lijk zijn bij schade aan boten. POV, VVD, CDA, SGP, PvdA en CU vinden dat Vlissingen gastvrijer voor de watertoerist en eigen inwoners moet zijn en als maritieme stad de trailerhelling in stand moet houden. De commercieel geëxploiteerde helling van Bankert Yachting is niet vrij toegankelijk en niet altij d beschikbaar. Ook verkeert die vol gens de partijen in slechtere staat dan de gemeentelijke helling. On der aanvoering van Pim Kraan (POV) roepen de zes fracties het college op de helling weer open te stellen. In een motie dragen ze het college op te onderzoeken of el ders in de haven een helling is te realiseren. B en W moeten de raad het onderzoeksresultaat voor het eind van het jaar presenteren. De motie komt donderdag tijdens de raadsvergadering in stemming. ^otrgs-tvooM, Jlick-f bij Jou. werkenbijzorgstroom.nl dinsdag 25 juni 2019 Stamcafé met knipoog naar toerist René Hoonhorst Vlissingen Josien en Frans Meijer zetten deuren en ramen van Café de Concurrent weer helemaal open tijdens de jarig uitbaterschap dit weekeinde. foto dirkjan gjeltema -Frans Meijer, uitbater festiviteiten rondom hun dertig- Zes oppositiepartijen leggen zich nog niet neer bij de slui ting van de openbare trailer helling in de Tweede Binnenha ven van Vlissingen. René Hoonhorst Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39