Hof Welgelegen voor 1,26 miljoen geveild IN DE REGIO r\ 6 Nieuw type bij Zeeuwland Visserijdag in Arnemuiden MIJN DORP, MIJN STAD Emile Calon Koudekerke Hij benadrukt dat een huur van rond dat bedrag een absolute voorwaarde is. ,,Want dan komen de bewoners nog in aanmerking voor huurtoe- slag." De woningen moeten niet al leen gasloos zijn en een betrekkelijk lage huur hebben. Zeeuwland wil ook dat ze zo goedkoop mogelijk zijn als het gaat om het energieverbruik. Dat houdt in dat de isolatie goed op Zodat de huurders langerkunnen blijven wonen orde moet zijn en dat er zonnepane len op het dak komen. Ook moeten ze levensloopbestendig zijn, zodat ze te gebruiken zijn door mensen die ouder en slecht te been zijn. ,,Zo- dat de huurders langer kunnen blij ven wonen." Zeeuwland bouwde met succes de afgelopen jaren een serie van der gelijke woningen met gasketel. Die zijn erg populair, weet Van der Wel. Ze staan in Ritthem, Veere, Zoute- lande en Grijpskerke. Onlangs werd in Westkapelle een aantal opgele verd. ,,Maar we mogen ze binnen kort niet meer bouwen, omdat we met z'n allen van het gas af moeten." Laatste serie De laatste serie van vijf met gasketel wordt gebouwd aan de Dishoek- seweg in Koudekerke. Die nieuw bouw komt op de plaats van de be staande huurwoningen. Naar ver wachting zijn ze eind dit jaar gereed. Het gaat om levensloopbestendige woningen met een woonkamer, slaapkamer en badkamer op de be gane grond. Op de eerste verdieping bevindt zich een open ruimte die geschikt is te maken als tweede slaapkamer. Ze werden ontworpen door WTS Architecten uit Vlissingen. De ma kers waren geïnspireerd door de be staande boerderij-achtige woningen aan de Dishoekseweg. Twee gevels worden uitgevoerd in een lichte kleur (het woonhuis) en drie gevels in een donkere kleur (de schuur). De dakpannen worden gemêleerd rood. De woningen hebben een huur prijs van circa 610 euro per maand. Bovendien zijn ze energiezuinig, al dus Van der Wel. ,,Mede door toe passing van zonnepanelen, hoge iso- latiewaarde, vloerverwarming en een goede kierdichting." De woningen zijn bestemd voor kleine huishoudens vanaf 55 jaar. Drie worden verhuurd aan bewo ners die vanuit de bestaande wonin gen terugkeren naar de nieuwbouw. Advertenties voor de twee overige verschijnen binnenkort. Van der Wel verwacht dat er meteen grote belangstelling is. MIDDELBURG De gebouwen en akkergronden van de voormalige biologische zorgboerderij 't Hof Welgelegen in Middelburg zijn gisteren voor in totaal 1,26 miljoen euro geveild. Dat blijkt uit de ge gevens van de veiling, die via in ternet te volgen was. Het complex en de gronden zijn in zes aparte kavels verkocht op een openbare veiling in Bergen op Zoom. De woonboerderij met schuur, stal en erf is door de vei lingmeester afgeslagen bij 726.000 euro. Het hoogste bod op het woonhuis met de tuin bedroeg 192.000 euro. Bij de zorgboerderij hoorden vier stukken akkerbouwgrond van verschillende omvang. Op al die percelen zijn biedingen uitge bracht. In totaal werd voor de landbouwgronden 348.000 euro geboden. Uit de informatie op in ternet bleek niet of dat door één of meerdere geïnteresseerde kopers is gedaan. De veiling vond plaats omdat 't Hof Welgelegen niet meer aan de verplichtingen kon voldoen, on der meer aan de bank. Die moet nu bepalen of de hoogste biedin gen op de gebouwen en gronden ook worden geaccepteerd. Concert van Luctor et Emergo Proefles sport en spel Zomermarkt in Ter Reede dinsdag 25 juni 2019 Goedkope woningen zonder gas Woningbouwvereniging Zeeuw- land ontwikkelt een nieuw type gasloze woning dat geschikt is voor huurders met een smalle beurs. Directeur-bestuurder Marco van der Wel hoopt dat het lukt over ruim een jaar een der gelijke woning met een maxi male huur van rond de 600 euro te bouwen in Biggekerke. - Marco van der Wel, directeur bestuurder Zeeuwland ARNEMUIDEN Gerookt, ge bakken of vers van de vei ling: vis is zaterdag volop te krijgen op de Visserijdag in Arnemuiden. Aan het ha venhoofd ligt ook dit jaar een viskotter; op het Visse rijplein draait het om lek kers uit zee. Om 12.00 en om 15.00 uur is er een vis- veiling. Ook zijn er honderd marktkramen, diverse op tredens en komen de ring- rijders in de baan. Het Mu seum, de Werf en de kerk zijn open. De Visserijdag is van 10.00 tot 16.00 uur. WA ZOUTELANDE Fanfare Luctor et Emergo geeft donder dag een concert in de Langstraat in Zoute- lande. De fanfare brengt een afwisselend programma ten gehore onder leiding van Junior Huigen. Het concert be gint om 20.00 uur. MIDDELBURG De buurtsportcoach van Welzijn Middelburg geeft donderdag een proefles sport en spel in gymzaal Westmede in Dauwen- daele. De proefles is be doeld voor vrouwen die vitaler willen worden en sociale contacten op willen doen. De proefles begint om 11.00 uur en duurt ongeveer een uur. Aanmelden is niet nodig en deelname is gratis. VLISSINGEN In Ter Reede vindt mor gen de jaarlijkse zomer- markt plaats. Dit jaar staan er zowel binnen als buiten kramen waar onder andere sieraden, kleding, streekproduc ten, keramiek en hout- Muziekvereniging Luctor et Emergo. FOTO MARIEKE MANDEMAKER snijwerken verkocht worden. De Zeeuwse Ringrijders Vereniging verzorgt een demon stratie. De opbrengst van de dag komt ten goede aan goede doe- len in Sri Lanka en Ambon. De zomermarkt is tussen 10.00 uur en 16.00 uur te bezoeken. Ter Reede bevindt zich aan de Vredehoflaan 370 in Vlissingen. AAGTEKERKE Ver enigingsgebouw Ami- citia, 14.00-16.30 uur: Soos voor senioren; GRIJPSKERKE Nim- merdor, 13.30-17.00 uur: Soosmiddag voor 50+; 18.30-19.30 uur: Activiteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis voor kinderen; KOUDEKERKE De Klimop, 14.00 16.00 uur: Middag voor sociaal contact, waar gehandwerkt wordt; De Couburg, vanaf 18.45 uur: Zomer- avondbridge; MIDDELBURG De Sprong, 09.00-12.00 uur: Tafeltennis 50+; Kindercafé 't Lo kaaltje, Sint Jans straat 62, 09.00 11.30 uur: Voedings ochtend voor Borst- voedende moeders; Cinema Middelburg, 20.00 uur: Vertoning Rafiki; OOSTKAPELLE De Halve Maan, 10.15 11.45 uur: Sportdorp Oostkapelle organi seert Dynamic Ten nis; 14.00-16.30 uur: Koersbal; OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: peutergym; 10.15 11.45 uur: Spel- en sport voor 55+'ers; VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur: Handwerkcafé; VLISSINGEN Gym zaal Theo Thijssen, 16.00 uur: Kleuter- gym; Wijkcentrum Bolwerk, 19.00 uur: Israëlische dans, 20.00-22.00 uur: In ternationale dans; ZOUTELANDE Willi- brordusplein en Langstraat, vanaf 10.00 uur: Seizoensmarkt. VLISSINGEN Oud-Biggekerkenaar Michel Louws opent donderdag voor het vijfde jaar op rij het Zomerrestaurant in de Timmerfabriek in Vlissingen. In het lustrumjaar komen succes nummers van voorgaande zomers op het menu, maar vooral ook nieuwe invallen, zoals oude jenever met kaas. Naast chef Louws koken Londenaar Peter Whaley, Remco Els- hout (Hard&Ziel) en Wouter van Hees tot en met 15 september van donderdag tot en met zondag een menu voor net geen 50 euro per persoon. archieffoto Leonard passchier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38