Kloetingse eenden drijven rond in een kunstwerkje II 5 WESTDORPE RAADSELS ROND DODE VROUW De Anthoniekade bij Westdorpe. Een doodlopende weg die stopt bij de grens. Bijna niemand hoeft er te zijn. Zaterdag werd er het lichaam aangetroffen van een dode vrouw. i en boer vond zaterdag het lichaam in de over woekerde akker aan het einde van de Anthonie- I kade. De politie schat haar leeftijd op ergens tussen de 50 en 65. Vijftien tips zijn er bin nengekomen, maar duidelijkheid over wie zij is, geven die nog niet. De Anthoniekade is een onder- houdsweg van Rijkswaterstaat. De weg voert parallel aan het Kanaal Gent-Terneuzen naar de grens. Officieel mogen auto's er niet rij den. De dag na de vondst is het er weer heel stil. Een handvol vissers, zo af en toe een fietser. Twee Bel gen babbelen aan het kanaal. De één vist, de ander kijkt toe. De vissende man had nog niet van de vondst gehoord. ,,Heb je dat niet gehoord?", zegt de ander. ,,De streek staat er weer eens goed op. Pas nog die wietkwekerij en nu dit. Het zal toch niet dat vrouwtje uit Zelzate zijn. Die komt hier ook iedere dag met haar hondjes. Die is ongeveer van die leeftijd." De man heeft echter niet gehoord dat die vrouw vermist is. Niets verdachts Ondanks de vondst van het li- chaam is het voor de man geen on gure plek. ,,Ik woon in Zelzate, misschien een kilometer verderop en ik kom hier al jaren elke dag. ik heb echt nog nooit iets verdachts gezien. Helemaal niks. Hier ko men alleen maar vissers, wande laars en fietsers. Soms twee auto's met twee mensen. Haha, ja dat ook. Maar als die mensen denken Het is natuurlijk vreemd dat dit soort dingen in zo'n klein dorp gebeuren dat dit een weg is waar nooit ie mand komt, dan vergissen ze zich. Morgen is er hier een wedstrijd van onze visclub." Een vrouw uit Westdorpe heeft op de bewuste ochtend tijdens haar fietstochtje met de hond wel twee auto's gezien, niet ver van de plaats waar later het lichaam ge vonden werd. ,,Een man en een vrouw aan de kant in het gras. Twee auto'sop deze plekZe lacht betekenisvol. ,,Dan denk je toch al snel dat dat een stiekeme ontmoeting is." Haar tip is aan de politie doorgegeven. Identiteit ,,Momenteel heeft het achterhalen van de identiteit van het slachtof fer de prioriteit", zegt politie- woordvoerder Mireille Aalders. ,,We weten nog helemaal niks, geen leeftijd, geen naam, geen achtergrond." De vondsten in de omgeving van twee slachtoffers van moord, zeven jaar geleden, lig gen nog in het collectief geheugen. Ook voor Aalders. ,,Het is natuur lijk vreemd dat dit soort dingen in zo'n klein dorp gebeuren. Het kan er mee te maken hebben dat het zo afgelegen ligt. Het kan zijn dat de dader denkt dat het voor de politie lastiger is zo vlak bij de grens. Het kan zo zijn, ik kan ook niet in het hoofd van de dader kijken." Kloetinge vierde afgelopen april 'Koningsdag nieuwe stijl'. Een nieuw bestuur blies de feestdag, die enigszins in het slop was geraakt, nieuw leven in. ,,We wilden ook iets creatiefs doen, het liefst met alle inwoners van het dorp'', ver telde Maryse van de Plasse gisteren. Even werd gedacht aan een moza- ïekbank, maar die is niet in één dag te maken. Toen ontstond het idee om het eendenhok, dat al een We wilden iets creatiefs doen, met alle inwoners van het dorp kleine tien jaar in het water bij het Marktveld drijft, een kunstzinnige opknapbeurt te geven. De gemeente toonde zich positief over het idee. Ad Nieuwdorp, de medewerker van de buitendienst die het hok destijds maakte, zette zijn beste beentje voor. Hij maakte het eendenverblijf - dat sowieso een opknapbeurt kon gebruiken - schilderklaar. Aan Hennie Menken, weduwe van de in 2004 overleden Kloe- tingse schilder Gerard Menken, werd gevraagd of ze het leuk zou vinden als een werk van haar over leden echtgenoot het eendenhok zou gaan sieren. ,,Toen dacht ik aan een gek schilderij met vissen en water, waar nooit veel mee is ge daan, omdat we het tijdens exposi ties nooit naast iets anders konden zetten.'' Uiteindelijk is van het schilderij een kopie gemaakt, waarna het in stukken is geknipt en van de losse onderdelen een nieuw ontwerp is gemaakt. Dat is aangebracht op het hok, waarna inwoners op Konings dag een stukje konden schilderen. Het resultaat is sinds gistermiddag te bewonderen. De oorspronkelijke maker van het eendenhok mocht het weer te water laten. dinsdag 25 juni 2019 GO Toch niet dat vrouwtje uit Zelzate? Guido van der Heijden Westdorpe Het lichaam van de dode vrouw werd gevonden aan de Anthoniekade bij Westdorpe, vlakbij de Belgische grens. foto boaz timmermans -Mireille Aalders, politiewoordvoerder M Onderzoek na de vondst van de dode vrouw, afgelopen zater dag. FOTO PETER NICOLAI In Kloetinge hebben ze sinds gisteren misschien wel het mooiste eendenhok van Neder land. Het dak is geïnspireerd op een werk van schilder Gerard Menken. Rob Paardekam Kloetinge -Maryse van de Plasse Ad Nieuwdorp van de gemeente mocht het kunstzinnige eenden- hok gisteren weer te water laten. foto marcelle davidse Z'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37