Tholen slaat grote vis aan de haak Veertien Zeeuwse scholen vergroenen hun schoolplein Kunst uit collectie van Vlissingen verdwenen II Lions geven 13 mille 4 200nieuwe banen door komst logistiek bedrijf DSV ■H Michiel Bouwman Tholen Het van oorsprong Deense DSV werkt wereldwijd op het gebied van lucht- en zeevracht, wegtrans port en logistiek. Het wil in Tholen op een perceel van vijftien hectare een distributiecentrum bouwen van ongeveer 90.000 vier kante meter. Dat gebouw komt naast de Post weg op bedrijventerrein Welgele gen III, waarvan de ontwikkeling net begonnen is. De koopovereen komst tussen het bedrijf en de ge meente Tholen is gisteren gete kend. DSV verwacht in september te beginnen met de bouw. Een jaar later moet het pand klaar zijn. Schaars Het bedrijf was al twee jaar op zoek naar een flinke kavel met logistieke bestemming, vertelt Arno van Berlo van DSV. Maar die bleken schaars. Toen de Raad van State eind januari groen licht gaf aan Tholen om Welgelegen III te gaan ontwikkelen, was de keuze echter snel gemaakt. ,,Het was vrij vlot in kannen en kruiken", zegt Van Berlo. Het nieuwe distributiecentrum brengt op zijn minst 200 fte aan werk mee, zegt Van Berlo. ,,We wil len in twee ploegen gaan werken. Zes dagen per week, van 6.00-18.00 uur." DSV zoekt in Tholen vooral mensen die zich bezighouden met het gereedmaken en bij elkaar zoe ken van orders. Daarnaast houden ze zich bezig met de ontvangst, de opslag en het verzendklaar maken van goederen. Blij Wethouder Frank Hommel is blij met de grote vis die Tholen aan de haak geslagen heeft. ,,Enige tijd ge leden hebben we bewust de keuze gemaakt om grotere kavels te gaan ontwikkelen. We merkten dat er behoefte aan was. Er waren in het verleden meer bedrijven die inte- We willen in twee ploegen gaan werken. Zes dagen per week, van 6.00-18.00 uur resse hadden in deze kavel. Maar dat ging om een opslaglocatie en verder niets. Dat brengt nul werkgelegen heid met zich mee. Die hebben we gauw de deur gewezen." Welgelegen III zit door de komst van DSV bijna gelijk vol. Een klein stukje grond dat overblijft, wordt nog benut door Alternate dat naast de kavel gevestigd is. Het terrein krijgt een nieuwe ontsluitings route, via een rotonde die aansluit op de Molenvlietsedijk en Postweg. Alsnog instemming De uitbreiding van bedrijventer rein Welgelegen duurde langer dan gepland. Dat komt omdat daarvoor de oude Mosterdijk (deels) afgegra ven moest worden. De Raad van State oordeelde vorig jaar nog dat dat niet zomaar mocht. Nadat Tho- len haar huiswerk beter had ge daan, stemde de raad alsnog in met het afgraven. Behalve De Regenboog krijgen ook De Palmenhof in Sint Laurens, CBS 't Klinket in Koudekerke, 't Getij in Kloosterzande, de Kamperschouw in Kamperland, Mgr Heyligers in Kwadendamme, CBS de Wegwij zer in Heinkenszand, Kindercen- trum 't Paalhoofd in Zoutelande, de Statie in Sas van Gent, de Stampe- riusschool in Wilhelminadorp, de Zevensprong in Krabbendijke, 't Noorderlicht in Goes, Kindcen trum Stelle-Zeemeeuw in Terneu- zen en OBS de Reigersberg in Ril land geld om hun schoolplein te vergroenen. Revolutie De provincie trok vorig jaar een ton uit voor de Groene Revolutie Zeeuwse Schoolpleinen. Met hulp van de kinderdirecteuren groene schoolpleinen van IVN Natuuredu- catie is dat geld verdeeld over de veertien scholen. Er waren 27 scho len die een aanvraag hadden inge diend. Scholen moeten de subsidie die ze krijgen op zijn minst verdub belen. De Regenboog had daarvoor allerlei sponsoracties gehouden. Senior projectleider Vincent van der Veen van IVN Natuureducatie schat dat de komende jaren 4 mil joen euro nodig is om alle Zeeuwse schoolpleinen te vergroenen. Be halve door de provincie en de scho len zou dat moeten worden opge bracht door gemeenten en maat schappelijke organisaties. Als de veertien scholen hun plei nen hebben aangepakt, neemt de oppervlakte aan tegels op de Zeeuwse schoolpleinen met onge veer 3400 vierkante meter af. De meeste scholen creëren ook een buitenlokaal, zodat leerlingen vaker buitenlessen krijgen. Claudia Sondervan Vlissingen Het gaat om drie doeken van de Middelburgse kunstenaar Ben Sleeuwenhoek. Het drieluik zon der titel is 25 tot 30 jaar geleden ge maakt, schat Riekwell. Het grote paneel meet 150 bij 240 centimeter, de twee kleinere circa 50 bij 70 cen timeter. Het hing in een kantoor in het Theo van Doesburgcentrum, tot de stichting Kunsteducatie Walcheren het gebouw en Vlissin- gen verliet. Riekwell denkt dat het werk verdwenen is kort na de ver koop van het gebouw aan project ontwikkelaar ME Vastgoed, eind 2017. Er waren toen wat losse ge bruikers in het pand actief. ,,Dat was na het vertrek van KEW en de verkoop door woningcorporatie L'Escaut. Ik ben met mensen van ME Vastgoed gaan kijken en het is niet vindbaar. Ja, de ophanging hangt er nog." De gemeente on derzoekt de zaak, laat een woord voerder weten. MIDDELBURG Vrijwilligers van Humanitas Kinderkamp Zeeland hebben 13.000 euro gekregen van de Lionsclub Middelburg. Het geld is opgehaald met de verkoop van paaseieren. Sinds de start van het 'Ei-team' van de Middelburgse serviceclub in 2006 is al meer dan 100.000 euro overgemaakt aan goede doelen. Humanitas Kinderkamp Zee land organiseert al sinds 1982 kin derkampen voor tachtig Zeeuwse kinderen van 7 tot en met 17 jaar voor wie vakantie niet zo vanzelf sprekend is. Een week lang kun nen zij dan ongehinderd plezier maken. Het gaat om kinderen van ouders, pleeggezinnen of tehui zen die niet genoeg geld hebben om op vakantie te gaan. Het geld van de Lionsclub wordt gebruikt voor het organise ren van de meer dan honderd ac tiviteiten tijdens het kamp, maar ook voor het eten en de accommo datie van de kinderen en de vrij willigers dinsdag 25 juni 2019 Door de bouw van een nieuw distributiecentrum van logistiek bedrijf DSV komen in Tholen tweehonderd extra banen. Het centrum gaat dienen voor op slag, ontvangst en uitgifte van goederen als kleding, schoenen en consumentenelektronica. -Arno van Berlo, DSV (Vlnr:) Gedeputeerde Anita Pijpelink, IVN-projectleider Vincent van der Veen, kinderdirecteur Je- dithja Steenbeek en directeur Annemiek de Quelerij bij De Regenboog. foto dirkjan gjeltema Veertien Zeeuwse scholen be ginnen nog dit jaar met het ver- groenen van hun schoolplein. Ze krijgen daarvoor subsidie van de provincie. Gedeputeerde Anita Pijpelink (PvdA, natuur) verraste gisteren basisschool De Regen boog in Middelburg met een subsidie van 10.000 euro. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Opsporing verzocht: er is kunst verdwenen uit gemeentelijk bezit van Vlissingen. Kunstenaar Leon Riekwell, ingehuurd om de gemeentelijke kerncollectie kunstwerken op orde te bren gen, ontdekte de vermissing van het drieluik. Hij schat de waarde op 15.000 tot 18.000 euro. Deel van het drieluik van Ben Sleeu- wenhoek dat is verdwenen. FOTO KERNCOLLECTIE VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36