Leo Pekaar Dariush Cyrroes Rijkswaterstaat: het is dweilen met de kraan open bij rustplaats Rilland vraagt aandacht voor huidaandoening vitiligo is de spin in het web bij het NK wielrennen SINT PHILIPSLAND Zelfs voor Dirk van vogelonderzoeker veel tijd doorbrengt in Delta, is het een uniek tafereel. Toen hij gisterochtend zilverreigers observeerde op de Slikken van de Heen, bij het Krammer- Volkerak, zag hij een ree die de kreek wilde oversteken. Voor de zekerheid hield hij de camera van zijn telefoon voor zijn telescoop. ,,Ik dacht: even kijken of hij op de goede plek oversteekt. En jawel." De Bat heeft zaterdag het verhaal van de PZC, waarin weggebruikers aangeven dat ze de stopplaats vies en triest vinden, gedeeld op sociale media. ,,De entree van Zeeland moet er zo niet uitzien'', heeft hij daar bij geschreven. Volgens de ge deputeerde is de problematiek de afgelopen jaren meerdere keren aangekaart bij RWS, zonder dat dit tot verbetering leidde. Hij heeft opnieuw contact ge zocht met de beheerder van de stopplaats en aangegeven dat 't Scheld 'gewoon nu echt zo snel mo gelijk netjes moet zijn'. Het beeld van de vieze parkeer plaats staat haaks op de boodschap die de provincie wil uitdragen met de imagocampagne dat het in Zee land goed wonen en werken is. ,,Dat is precies waarom ik me hier mee bemoei'', aldus De Bat. Niet alleen de toiletten in het noodgebouwtje zijn vies, volgens de gedeputeerde waren de wc's in het nu buiten gebruik zijnde roest vrijstalen gebouwtje dat ook al sinds jaar en dag. Waardering De 200 verzorgingsplaatsen van Rijkswaterstaat krijgen gemiddeld een 7,4 als waardering, brengt Rok ven daar tegenin. In Zeeland ligt de waardering nog iets hoger dan het landelijk gemiddelde. Ze bestrijdt dat RWS geen maatregelen heeft genomen om de problemen op 't Scheld aan te pakken. Eind april is er door aannemer Vermeulen Groep - die het onder houd voor verzorgingsplaats 't Scheld voor Rijkswaterstaat uit voert - een tijdelijke toiletvoorzie ning geplaatst. Daarmee is het aan tal toiletten uitgebreid van twee naar zes. Die worden dagelijks schoongemaakt. Desondanks zien ze er in een mum van tij d niet meer uit. Bezoekers gebruiken de toiletten daar niet zoals ze hun toilet thuis gebruiken ,,We doen wat we kunnen en moeten doen'', zegt Rokven. ,,Daar moeten de bezoekers ons wel bij helpen. Laat ik zeggen dat ze de toi letten daar niet gebruiken zoals ze hun toilet thuis gebruiken." RWS heeft de aannemer nu ge vraagd de toiletten op 't Scheld nog vaker te reinigen. De komende we ken worden voor en na elke schoonmaakbeurt foto's gemaakt. Zo hoopt RWS beter in beeld te krijgen hoe intensief de wc's wor den gebruikt en of nog verbeterin gen mogelijk zijn in het schoon houden. Zwerfvuil De Vermeulen Groep reinigt niet alleen de toiletten, maar verwijdert ook zwerfvuil en leegt de afvalbak ken. RWS bekijkt nog wat er moet gebeuren met het het bestaande toiletgebouw op 't Scheld, dat nu buiten gebruik is. De komende we ken wordt duidelijk of het gebouw tje wordt opgeknapt of vernieuwd. It dinsdag 25 juni 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 8 ZEELAND 10 'Onderhoud 't Scheld vergeefs' Gedeputeerde Jo-Annes de Bat (CDA, communicatie en promo tie) wil dat Rijkswaterstaat (RWS) verzorgingsplaats 't Scheld aan de A58 bij Rilland 'zo snel mogelijk netjes' maakt. RWS doet zijn best maar het is dweilen met de kraan open, zegt woordvoerster Ilze Rokven. ,,Be- zoekers gebruiken de toiletten daar niet zoals ze hun toilet thuis gebruiken.'' Ernst Jan Rozendaal Rilland -Ilze Rokven, Rijkswaterstaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33