'Stammstein' direct vol gas bij Feyenoord 25 Amsterdammers wachten niet af en kiezen de aanval op de transfermarkt Ajax roert zich op de transfermarkt. Gisteren legde de landskampioen Quincy Promes (27) vast. PSV-aanvaller Steven Bergwijn (21) moet spoedig volgen. Intussen wordt er ook flink getrokken aan Donny van de Beek. Het zijn plots drukke tijden voor Ajax. De club heeft Quincy Promes binnen, maar dreigt na Frenkie de Jong en (zo goed als zeker) Matthijs de Ligt ook Donny van de Beek kwijt te raken. Er is een internatio nale topclub voor hem in de markt. De landskampioen wil hem liever niet verkopen, omdat de club met Van de Beek het Nederlandse ka rakter van de selectie wil behouden én omdat de 22-jarige aanvallende middenvelder simpelweg wordt ge zien als een van de bepalende spe lers voor de toekomst. Hij heeft nog een contract voor drie seizoenen in Amsterdam. Ook Van de Beek zelf wil liever blijven, maar als een club van de buitencategorie zich meldt, wordt dat wellicht anders. Ajax zou dan 50 miljoen euro voor hem willen ont- vangen. Mede dankzij Van de Beeks belangrijke doelpunten in de suc cesvolle Champions Leaguecam pagne van Ajax is hij inmiddels een gewilde speler in Europa. In een eerder stadium was Borussia Dort mund al concreet. Ten koste van alles wil Ajax voor komen dat de club begin augustus, als er kwalificatiewedstrijden voor de Champions League worden ge speeld, vleugellam is. Daarom werd gisteren Quincy Promes vastgelegd, een speler die al enige tijd nadruk kelijk werd gevolgd door Ajax en zijn doorbraak bij het grote publiek te danken heeft aan de huidige Ajax-trainer Ten Hag. In hun geza menlijke tijd bij Go Ahead Eagles haalde de oefenmeester het beste in de toen van FC Twente gehuurde speler naar boven. Via Spartak Mos kou kwam Promes een jaar geleden bij Sevilla terecht. Na het vastleggen van Promes, In de Kuip treedt vanavond de Duitse metalband Rammstein op. De fanatieke aanhang van de snoei harde band van frontman Till Lin- demann weet wat het voorgescho teld gaat krijgen. Vol gas en vooral geen overbodig gezeur. Wie Jaap Stam gisteren zag debuteren als trainer van Feyenoord op het trai ningscomplex, voelt dat het ook met de nummer 3 van de eredivisie die kant op zal gaan. Tenminste, als het aan Stam zelf ligt. De opvolger van Giovanni van Bronckhorst pakte zijn incomplete selectie gisteren meteen bij de strot. Waar in Nederland het zoge naamde hitteplan uit de kast werd gehaald, koos Stam ervoor zijn se lectie tussen half 11 en half 1 juist een pittige openingstraining te ge ven. De pijkerharde verdediger van weleer had er uiteraard een bedoe ling mee. Wie begint er als eerst over water? Wie klaagt er over hitte? Wie drukt zijn snor? Stam wilde het weleens zien. Toen de 17-jarige Marouan Azar- kan na een fikse tackle letterlijk door de lucht vloog, keek Stam net even de andere kant op. En toen zijn spelers dachten dat er een punt gezet zou worden achter de trai ning in de hitte, liet Stam ze nog even opdraven voor een partijspel. O Ik heb een goed gesprek gehad met Steven Berghuis ,,Ik zag wel dat het pittig was voor die gasten'', glimlachte Stam na af loop. ,,De conditie is uiteraard nog niet optimaal en toch willen ze een bepaalde intensiteit tonen. Natuur lijk gaan we het wel doseren, we willen niet straks met een waslijst aan blessures zitten. Maar we gaan het wel op onze manier doen. Ik wil graag een stukje vechtlust zien.'' Stam klaagde niet over een in complete selectie, over het feit dat Feyenoord vorig seizoen kansloos achterbleef bij Ajax en PSV en dat de selectie er kwalitatief alleen nog maar op achteruit is gegaan. ,,We kijken wel naar nieuwe spelers, maar ik doe het met de jongens die ik heb. Een plek bij de top drie? Dat lijkt mij minimaal voor Feyenoord.'' PSV sprak al uitvoerig met Steven Berghuis. Maar dat deed Stam in middels ook. ,,Ik heb een goed ge sprek met hem gehad'', zegt Stam. ,,Een prima gozer, die graag het maximale eruit wil halen. Dat wil ik ook, dus dat komt goed uit. Hij staat hier onder contract en dus re ken ik erop dat hij blijft. Ik wil graag dat hij hier blijft.'' ren was er geen officieel bod bin nen bij directeur voetbalzaken Marc Overmars. Neres en Ziyech zijn nog altijd actief op respectieve lijk de Copa América (met Brazilië) en de Afrika Cup (met Marokko), en zullen vervolgens vakantie vie ren. Zij worden pas op zijn vroegst in het tweede deel van juli weer in Amsterdam verwacht. Gisteren reisde Ajax af naar het oosten van het land, om in de ach tertuin van trainer Ten Hag het eer ste trainingskamp van het seizoen af te werken. Daar wordt vanavond de eerste oefenwedstrijd van de voorbereiding gespeeld, tegen de amateurs van Quick '20. Ten Hag heeft deze week in De Lutte, waar de Amsterdammers een vaste gast zijn, de beschikking over een uitgedunde selectie zon der internationals. Ook Promes meldt zich pas op 8 juli in Amster dam. Hij speelde met het Neder lands elftal nog mee in de Nations League in Portugal en scoorde daar tegen Engeland. De zoektocht van Ajax naar een rechter centrale verdediger is mo gelijk lastiger. Op die positie wil de landskampioen zich met het nade rende vertrek van De Ligt naar Ju- ventus ook nog versterken. die naar verluidt 20 miljoen euro heeft gekost, schakelt Ajax deze week nog door. De club heeft nu van de komst van Steven Bergwijn een topprioriteit gemaakt. De 21- jarige buitenspeler van PSV, die net als Promes in de jeugdopleiding van Ajax actief was, moet de vol gende versterking worden. David Neres Met de komst van Promes, die ook als 'nummer 10' uit de voeten kan, en Bergwijn kiest Ajax dus duide lijk opnieuw voor de aanval. De club wacht niet af totdat Hakim Ziyech of David Neres is verkocht, maar wil het huiswerk al hebben gedaan als één of beide spelers deze zomer vertrekken. Daarbij aarzelen de Amsterdammers dus niet om flink de porte monnee te trekken. Een lijn die is doorgezet na vorig sei zoen, toen Daley Blind (van Manchester United) en Du- san Tadic (van Southampton) als ervaren spelers uit een bui tenlandse topcompetitie wer den aangetrokken. Iets wat tot voor kort voor onmogelijk werd gehouden. Overigens is het nog altijd rus tig rond Ziyech en Neres. Tot giste- droom parten dinsdag 25 juni 2019 GO Quincy Promes maakt zijn eredivisiedebuut in 2012 voor FC Twente. foto vi images In 2014 verkast hij naar Spartak Moskou. FOTO GETTY Vier jaar later lijft Sevilla de aanvaller in. foto bsr Bij Oranje staat de teller op 38 caps en 7 goals. foto bsr Ajax hengelt Promes binnen, nu Bergwijn nog Nik Kok Amsterdam De selectie van Feyenoord is er vooralsnog niet sterker op ge worden. Maar Jaap Stam ziet een manier om dat gebrek aan kwaliteit te compenseren. Fey- enoord kan aan de bak de ko mende weken. Mikos Gouka Rotterdam - Jaap Stam (46) In 2012/2013 leende Twente Promes uit aan Go Ahead, waar hij helemaal opbloeide onder Erik ten Hag, nu coach van Ajax. FOTO PRO SHOTS Jaap Stam op de eerste trai ning van Feyenoord. ,,We gaan het op onze manier doen.'' foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25