49S 22 Oranje treft net als in 2015 Japan, sindsdien is Kort WK VOETBAL ACHTSTE FINALE Het gaat er nu écht om voor de Leeuwinnen, die vanavond tegen Japan hun eerste knock-outwedstrijd van het toernooi spelen. De druk staat erop, al toonde Oranje aan daar tegen te kunnen. Ron Vlaar blijft langer bij AZ Ron Vlaar (34, foto) blijft voorlopig bij AZ. De verdediger gaat zijn contract bij de club uit Alkmaar verlengen tot medio 2020. De huidige verbintenis van Vlaar bij AZ was af gelopen. Het afgelopen seizoen kwam hij tot 34 officiële wedstrijden. Vlaar begon zijn profloopbaan ook bij AZ, maar kwam ver volgens uit voor Feyenoord en Aston Villa. Bovendien speelde hij 32 interlands. Winterspelen naar Milaan Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de Winterspelen van 2026 toe gewezen aan de Italiaanse stad Milaan, in sa menwerking met Cortina d'Ampezzo. Mi laan versloeg in de stemming in Lausanne de enige overgebleven andere kandidaat, Stockholm. Vier steden had zich bij voor baat teruggetrokken, wegens de hoge kosten van het evenement. Dat waren het Zwit serse Sion, het Japanse Sapporo, het Oosten rijkse Graz en het Canadese Calgary. PEC-talent nadert Liverpool Sepp van den Berg (foto) staat voor een droomtransfer. Niet PSV, maar Liverpool gaat hoogstwaarschijnlijk aan de haal met de 17-jarige verdediger van PEC Zwolle. Van den Berg reist deze week nog naar Engeland om persoonlijk tot een definitief akkoord te komen met de Champions League-winnaar. Van den Berg zou de Engelse club ongeveer 1,5 tot 2 miljoen euro kosten. Flitsen Veldwijk Bertens Van 5?5 met deze Het benauwde pershok in het Roazhon Park is bomvol. Letterlijk geen stoeltje is leeg, de cameraploe gen uit alle windstreken moeten dringen voor het beste shot. Bonds coach Sarina Wiegman en midden velder Daniëlle van de Donk, ver scholen achter de gesponsorde bal en flesies enereiedrank, bliiven er zichtbaar koeltjes onder. Wanneer een Japanse journalist een vraag stelt en Wiegman worstelt met het vertaalapparaatje aan haar oor, kijkt ze met een lach opzij: „Ik zit weer een partij te stoeien met dat ding zeg." Of even daarvoor na de vraag van het Jeugdjournaal of kinderen ondanks het relatief late aanvangs- tijdstip van 21.00 uur gewoon moe ten kijken? „Tuurlijk, met chips en cola od de bank." NEDERLAND Vermoedeliike oostellina teaen Jaoan Hf Het is duidelijk. Oranje speelt vanavond één van de grootste wed strijden uit zijn geschiedenis. Of is het de grootste? De gewonnen EK- finale van 2017, zou je zeggen. ,,Maar nu kijkt iedereen mee", zegt Wieg man. Een wedstrijd die opnieuw bepalend is voor de toekomst van het vrouwenvoetbal in Nederland. Wordt het een toernooi met een zure nasmaak of gaat en kan Oranje zich écht meten met de wereldtop? Juist nu het niveau op dit toernooi zichtbaar stijgt. Rondreis Negen duels op rij wonnen de Leeuwinnen achter elkaar op een groot toernooi. Zes op het EK twee jaar terug, drie voorlopig tijdens deze rondreis door Frankrijk. De laatste verloren wedstrijd op een eindronde? Juist, vier jaar geleden, óók in de achtste finale van het WK 2015 in Canada. Jawel, van Japan. Het wordt een wedstrijd onder grote druk. Maar laat dat nu juist een kwaliteit zijn van Oranje, als je naar de prestaties van de afgelopen twee jaar kijkt. Met het eerder ge noemde EK natuurlijk als meest tastbare voorbeeld, al waren de ver wachtingen toen nihil. Tijdens de kwalificatie voor dit toernooi ging het één keer goed mis, uit tegen Noorwegen, waardoor directe plaatsing direct uitgesloten was. Daarna richtte Oranje zich wel weer op in de play-offs tesen eerst dinsdag 25 juni 2019 ROUTINIER 2026 SEPP VAN DEN BERG Fortuna Sittard heeft zich versterkt met Rasmus Karjalainen. De 23-jarige spits uit Finland komt over van KuPS. Trainer Rafael Benftez vertrekt eind deze maand bij Newcastle United. Ajax en hoofdsponsor Ziggo hebben de overeenkomst met twee jaar verlenad. De nieuwe deal loopt tot medio 2022. Nasser El Khayati ontbrak gisteren op de eerste training van ADO Den Haag. De club topscorer van vorig seizoen hoopt op een transfer en heeft tijdelijk rust gekregen. Stadion San Siro gaat mogelijk tegen de vlakte. AC Milan en Internazionale zetten in op een nieuwe voetbaltempel in 2022. Aanvaller Lars Veldwijk van Sparta kon als invaller niet voorkomen dat Zuid-Afrika de Afrika Cup begon met een nederlaag tegen Ivoor kust. In het Egyptische Caïro eindigde het duel in Groep D in 1-0. ADO'er Wilfried Kanon stond in de basis bij Ivoorkust. I Kiki Bertens heeft de vierde plaats op de wereldranglijst behouden. De Wateringse kwam afgelo pen week niet in actie. Robin Haase, die in Halle in de eer ste ronde ver loor, zakte van van 66 naar 73. O a <0 hnn vnnr O.a. verkrijgbaar bij: Blz., Bruna, Cigo, Jumbo, Libris, Plus, Primera, Spar en The Read Shop hrunn III Ilife! f i DC Metamorfose in naniël Dwarswaard Rennes Martens Miedema Van de Sanden ft 4 ft 4 l__® I Van de Donk Groenen Soitse Van Dongen Bloodworth Van der Van Gragt Lunteren W -M Van \/oononrlaal Le Havre o Reims O O Rannae PaTIJS 1 -m Vandaag Aftrap 21.00u MPn n ir?Lteh Shanice van de Sanden, Dominique Blood worth, Vivianne Miedema en Sari van Veenen daal verkennen het veld in Rennes daags voor het duel met Japan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22