OMDAT 'T ZO WARM IS... KLEDEN WIJ DE PRIJZEN UIT! korting ©088-7070600 StlP NIEUWS 15 PVV-leider wil minder-Marokkanenproces direct laten beëindigen Op het gehele assortiment tot All Inclusive genieten! Wat de PVV-leider betreft, beleeft zijn strafzaak vandaag weliswaar de start, maar dan een valse. Zijn 'politieke pro ces', het hoger beroep van zijn veroor deling voor groepsbelediging en aan zetten tot discriminatie, moet direct door de rechter worden afgeblazen, vindt hij. Wilders claimt namelijk dat voor malig minister van Justitie Ivo Opstel ten bij het Openbaar Ministerie zou hebben aangedrongen op vervolging, na Wilders' minder-Marokkanenuit- spraken. Zoiets is uit den boze: de scheiding der machten is immers ab soluut. Opstelten heeft die beschuldi ging altijd hard ontkend. Geert Wilders denkt dat Opstelten de baas van het OM onder druk zette Wilders trekt in twijfel dat Opstelten er niks mee te maken heeft. Zijn mu nitie daarbij is dat uit Kamervragen blijkt dat Opstelten ten minste vier keer contact had met de top van het Openbaar Ministerie (OM) over de zaak-Wilders. De PVV'er vermoedt dat Opstelten Herman Bolhaar, die destijds OM-baas was, onder druk zette om een strafzaak te beginnen. Het OM heeft dit laatste altijd ont kend. Volgens justitie besloot het op eigen houtje Wilders te vervolgen. Een 'aanwijzing' van Opstelten om een strafzaak te starten, kwam er bo vendien niet. Overleg Het contact dat er was zou deel zijn geweest van 'regulier periodiek over leg', zoals de minister dat vaker heeft met de OM-top. Hier ging het onder meer over 'de beveiliging rondom een eventuele rechtszaak' en 'een persbe richt'. Opstelten en Bolhaar zijn hier over zelf ook als getuigen gehoord, maar zij deden dat in februari - zoals het hof wilde - achter gesloten deu ren. Wat ze hebben verklaard is onbe kend, maar ze zouden volgens bron nen opnieuw hebben ontkend. Hoogleraren oordeelden de afgelo pen weken dat het proces niet op losse schroeven hoeft komen te staan, maar Wilders valt vandaag aan met een tweetrapsraket. Zo zou ook een ge tuige die in Wilders' voordeel had wil len optreden, zijn afgehakt onder 'nog een geval' van politieke druk. Dat draait om een voormalig ambtenaar die in 2011 zegt te hebben gehoord dat Opstelten vond dat Wilders zou moe ten worden vervolgd 'omdat hij ons te veel voor de voeten loopt'. Hoewel dit drie jaar vóór de vervolging en Wil- ders Marokkanen-uitspraak was, ziet de PVV-leider daarin bewijs dat hij monddood gemaakt moest worden. De ambtenaar stapte recent (dus ja ren later) met dit verhaal naar Wil- ders. Hij had achter gesloten deuren willen verklaren voor de rechtbank, maar volgens Wilders' advocaat Geert-Jan Knoops haakte de getuige vorige week af, omdat hij bang is te worden opgepakt voor 'lekken'. Onderzoek Volgens Knoops komt dit omdat het OM onlangs een strafrechtelijk onder zoek startte naar bronnen die infor matie lekten naar Nieuwsuur over een affaire bij het wetenschappelijk bu reau van het ministerie, het WODC. Minister Ferd Grapperhaus (Justitie) bezwoer eerder dat die bronnen niet opgespoord zouden worden, maar legde het OM niets in de weg toen het alsnog een onderzoek startte. ,,Dat zorgt bij deze getuige ook voor een groot gevoel van onveiligheid'', zegt Knoops. De advocaat wil niet zeggen wat hij het gerechtshof vandaag exact voor legt, maar Knoops stuurt er al weken op aan het proces te laten staken. Het gerechtshof moet in haar besluit daar over zorgvuldig opereren. Wilders wraakte al twee keer eerder zijn rech ters, waarvan één keer succesvol. TOPPER van de dag NOG MEER UIT ONS ASSORTIMENT MET FLINKE KORTINGEN! v Nu korting M Kijk voor ons volledige aanbod op onze website! dinsdag 25 juni 2019 Wilders: één dag is genoeg Hoewel er dertien zittingsdagen staan gepland, hoopt Geert Wil ders het hoger beroep in zijn min der-Marokkanenproces meteen te torpederen. Hij claimt dat zijn zaak onder politieke druk tot stand kwam. Tobias den Hartog Amsterdam Geert Wilders wil de rechtszaak laten stop pen, omdat Ivo Op stelten (r) destijds zou hebben aangedron gen op vervolging. 9-daagse Middellandse Zee cruise per 4* MS Sovereign Exdusief bij Stip Reizen! to donderdag 4 juli 2019 Boek nu met gratis overnachting in Barcelona Cruise ob.v. All Inclusive Vliegreis vanaf Amsterdam en fooien t.w.v. €77,- p.p. O.a. Napels, Rome en Monaco Vertrek september t/m november zie stipreizen.nl/crpsbb Cruise Italië, Spanje en Marokko Cruise Canarische Eilanden - Semi All Ind. Groepsrondreis Hoogtepunten van Vietnam Riviercruise Rond het Usselmeer Texel Cruise Westelijke Middellandse Zee Riviercruise Hoogtepunten van de Rijn Groepsrondreis Klassiek Sicilië Grand Voyage van Italië naar Zuid-Afrika Zonvakanties Bonaire Zonvakanties Sicilië van 949 nu v.a. 774 van 949 nu v.a. 761 van J349 nu v.a. 1274 van 397 nu v.a. 379 van 899' nu v.a. 824 van 460 nu v.a. 369 van 649 nu v.a. 619 van 2699 nu v.a. 2499 van 734 nu v.a. 699 van 349 nu v.a. 332 stipreizen.nl Vo(Lj oev-5 ook. op Q *Prijs p.p. &o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijkalle voorwaarden opstipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 15