Ambulancezorg gegarandeerd met nieuwe wet ONTDEK AZIE MET KRAS EUWS 11 ren. Voor hij in 2008 actief werd in de poli tiek was hij manager bij Trabzonspor, een van de vier grote voetbalclubs. Imamoglu belichaamt twee belangrijke kernwaarden van de Turkse identiteit: secu larisme en islam. Hij is een vrome moslim en tevens aanhanger van het secularisme dat Atatürk in 1923 invoerde. Net als de 'Va der der Turken' is hij voorstander van het principe dat de islam geen invloed mag hebben op onderwijs, rechtspraak en poli tiek. De politieke aardverschuiving die Ima- moglu in Istanboel teweegbracht, was vol gens politiek analist Murat Yetkin 'ook een boodschap van de kiezers dat ze terug wil len naar de Turkse seculier-islamitische stijl'. Zij willen af van de orthodoxe islam met zijn Arabische culturele normen 'die Erdogan probeerde op te leggen'. Imamoglu is de afgelopen weken uitge groeid tot een nationale held. ,,Een ideale kandidaat om het over vier jaar tegen Erdo- gan op te nemen bij de presidentsverkie zingen'', zo wordt al hardop gedagdroomd in oppositiekringen. Straatvechter Erdogan is een ervaren en gewiekste poli tieke straatvechter. Hij zal proberen te voor komen dat Imamoglu, net zoals hij deed van 1994 tot 1998, het burgemeesterschap van Istanboel gaat gebruiken als spring plank voor nationale ambities. Het is daarom niet uitgesloten dat Erdogan via zijn meerderheid in het parlement de be voegdheden van burgemeesters aan banden zal proberen te leggen. Of het voor Imamo- glu op andere manieren moeilijk maakt om uit te groeien tot zijn belangrijkste rivaal. ,,Als patiënt moet je kunnen reke nen op een ambulance als het nodig is, 24 uur per dag, 7 dagen in de week. Het werk van de ambulance medewerker is vaak van levensbe lang'', zegt VVD-minister Bruno Bruins (Medische zorg). ,,Dat vraagt om zekerheid, kwaliteit en continue beschikbaarheid." Ambulancemedewerkers werken samen met huisartsen, spoedei sende hulpafdelingen en andere partners. Die moeten elkaar goed kunnen vinden en afspraken kun nen maken voor langere tijd, vindt de bewindsman ook. „Wisseling van aanbieders van ambulance zorg past daar niet bij." Nu is Nederland verdeeld in 25 ambulanceregio's, met allemaal één regionale ambulancedienst. Er zijn tien publieke dienstverleners, vijf coöperaties, vijf stichtingen en vijf bv's. Zij bieden zowel spoedei sende als planbare ambulancezorg en houden een meldkamer in stand. Dit gaat veranderen: verschil lende veiligheidsregio's gaan sa menwerken in maximaal tien lan delijke meldkamers, bemand door onder meer ambulanceperso neel. Daarnaast gaat de minister in een wet de huidige aanbieders aan wijzen om de ambulancezorg voor onbepaalde tijd te bieden. Dat kan volgens Brussel niet zo maar, want normaal gesproken moet de markt dan zijn werk doen en kunnen allerlei partijen zich aanbieden als nieuwe dienstverle ner. Bruins gaat wisselingen in de zorg voorkomen door de ambulan cezorg aan te merken als 'niet-eco- nomische dienst van algemeen be- lang'. ,,Dan is er geen sprake van een markt en geldt de regelgeving voor mededinging en aanbesteding niet." De bewindsman vindt het be langrijk om te benadrukken dat hier sprake is van een bijzondere si tuatie. ,,Het gaat allang niet meer om een gele taxi, maar om een fan tastisch uitgerust vervoermiddel met hooggekwalificeerd personeel aan boord. Dat moet altijd zo blij ven; een aanbesteding kan leiden tot een situatie waarin mensen minder hun best gaan doen als het contract niet verlengd dreigt te worden." De overheid is en blijft ook vanaf 2021 een strenge waakhond: ze be paalt de regio-indeling, wijst één aanbieder in de regio aan en legt die aanbieder een leverplicht op. Be- Ambulancezorg vraagt om zekerheid, kwaliteit en continue beschikbaarheid paalde zorgverzekeraars moeten namens alle verzekeraars de ambu lancezorg inkopen bij de huidige aanbieders. Eind 2018 kwam Bruins, sa men met Ambulancezorg Neder land en de zorgverzekeraars, al met een actieplan om de druk op de am bulancezorg te verlagen. Personeel in het land legde afgelopen jaren meermaals het werk neer uit pro test tegen de nijpende situatie. De hulpvraag neemt, mede door de vergrijzing, toe en het is steeds moeilijker om die op het juiste mo ment door de juiste zorgverlener te beantwoorden. Het plan voorziet in verbetering van de aanrijtijden voor spoedeisende ambulance zorg. Maar ook is het de bedoeling dat alleen een ambulance wordt ge bruikt waar het echt moet. Compleet verzorgde rondreizen inclusief vlucht, vervoer, verblijf, excursies eri reisleidin Si* dinsdag 25 juni 2019 GO Ekrem Imamoglu begroet een uitzinnige menigte in Beylik- duzu, een voorstad van Istan boel. Iedereen moet goede spoedei sende ambulancezorg krijgen en houden, vindt het kabinet. Dus mogen de huidige aanbieders die levensbelangrijke dienst ook vanaf 2021 blijven leveren. Er komt geen marktwerking. Edwin van der Aa Den Haag -Bruno Bruins, minister 1/35683 CULTUURSCHATTEN JORDANIË MALEISIË BORNEO SRI LANKA KLASSIEK Bezoek de magische rotsstad Petra 1/ Per jeep door Wadi Rum Klantbeoordeling 8,3 i/ Ubud, Lovina en stranddagen 1/ Inclusief excursies en entreegelden Klantbeoordeling 8,1 Cultuur, natuur en strand 1/ De imponerende Leeuwen rots «S Klantbeoordeling 8,2 i/ Sta oog-in-oog met orang-oetans 5-sterrenresort op tropisch Langkawi Klantbeoordeling 8,4 Kloosters, tempels en bergreuzen 1Wandelen over de Chinese Muur Per hemeltrein naar Tibet Kras.nl/36751 Kras.nl/36574 Kras.nl/36503 Kras.nl/36918 AOQC OOZ vOOw OOO Prijzen per persoon o.b.v. 2 f Prijzenvper persoon o.b.v. 2 personen dxclusief reserverirjgskosten en Calamiteitenfpnds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11