1 -ï' II ZEEUWS-VLAANDEREN 19 HIGHLANDGAMES CLINGE Tommy de Bruijn was weer van de partij bij de Highlandgames in Clinge. Ook niet bepaald het type om over het hoofd te zien. Alleen nu niet meer gooiend met hamers en stenen. De imposante Hulste naar nam dit jaar niet meer deel aan de Highlandgames in Clinge maar was er de wedstrijdleider. ,,Twee jaar gele den deed ik hier nog mee, ik heb vorig jaar nog wel een wedstrijd gedaan maar mijn afscheidswed- strijd was toen hier in Hulst." Hoewel De Bruijn zijn laatste wedstrijd won, vond de nu 46-ja- rige dat het tijd was om te stoppen. ,,Ja, ik mis het wel. Maar ik deed mee op hoog niveau en ik word nu 47. Mijn lichaam begon gebreken te vertonen. Je kunt in deze sport wel langer doorgaan met lichtere gewichten voor oudere atleten maar ik heb het altijd op niveau gedaan. Ik heb het nu mooi afge sloten. Op het hoogtepunt." Thuiswedstrijd Toby de Brouwer heeft met zijn 23 jaar nog alle tijd van de wereld om te groeien in zijn sport. Hij woont nu in Kuitaart maar heeft als Clin- genaar een thuiswedstrijd. De omstandigheden zijn zwaar. De zon brandt op de brede ruggen van de deelnemers. Toby is tevre den. ,,Ik heb net voor eerst verder dan dertig meter gegooid, dus ja, het gaat lekker. Het is wel zwaar in de hitte. Je moet alles wat je in je lijf hebt gebruiken om zover mo gelijk te gooien en met die hitte is het toch moeilijker je te focussen dan wanneer het kouder is. De Brouwers passie voor de Highlandgames begon niet, zoals bij velen, in de sportschool. Zijn verhaal is anders. ,,Bij mij begon het met doedelzakspelen. Dat deed ik vanaf mijn achtste, van daaruit komt de interesse in de sport. Deze sport beoefen ik sinds ik achttien ben." Hard werken Doorzettingsvermogen, daar komt het volgens hem wel op neer. ,,Het is hard werken en je bent vaak de enige in je dorp die aan die sport doet. Ik heb er hard voor moeten werken voor ik over de dertig me ter ging." Bij Highlandgames, waar deelne mers uit binnen- en buitenland op af komen, draait het niet alleen om de sterke mannen. Er is voor ieder Bij mij begon de passie voor de Highlandgames met het doedelzakspelen wat wils. Rondom de wedstrijd is alles Keltisch of historisch. Zeer overtuigende Vikingen laten zien hoe echte mannen eten, drinken en vechten. Een dansschool danst Ierse dansen, er is whisky in vele soorten, er zijn kilts te koop en de boogschutters van de Warbowso- ciety dagen stoere vaders uit eens een echte longbow uit te trekken. Roald Jonkman uit Ossenisse is er met zijn roofvogels. ,,Ja, het jagen met roofvogels is eeuwenoud en Schotland en Engeland zijn bij uit stek landen waar dat nog veel ge- beurt. Het past ook goed bij het stoere karakter van de Highland- games." Hij verontschuldigt zich. Ook zijn vogels hebben het warm. ,,Sorry, ik moet even mijn woes tijnbuizerd verzetten." maandag 24 juni 2019 Sterke mannen hebben het warm ïi^S"' '^1 Kijk op de site bij /video Hitte maakt Highland- games net iets pittiger Guido van der Heijden Clinge De Zeeuwse organisator Toby de Brouwer doet zelf ook mee. foto PETER NICOLAI De dansgroep voert een Keltische dans op. foto peter nicolai Sommige deelnemers kwamen van ver. IJslander Heisi Geirmundsson wist de 12 kg wegende kogel ruim 29 meter ver te slingeren. FOTO PETER NICOLAI -Toby de Brouwer, organisator

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51