mmxJ Woontoren Yerseke zoekt naar nieuwe horeca-uitbater BEVELANDEN EN THOLEN 19 m FESTIVAL DE VESTE Festival de Veste in Goes is inmiddels een begrip. Een lint van foodtrucks, muziek, kraampjes en mensen zittend in het gras strekt zich uit tussen de Keizersdijk en de Oostwal. maandag 24 juni 2019 De bomen in stadspark De Veste vormen een natuurlijke, verkoe lende paraplu tijdens een zonovergoten vierde editie van het festival. Met nog meer bezoekers dan andere ja ren, die staand, zittend of liggend met elkaar bijkletsen en tussen door een broodje saté naar binnen werken. Jordi de Fouw is neergeploft in het gras, met uitzicht op de fon tein. Hij heeft net gyros gegeten en is aan het overwegen of hij straks de Aziatische keuken gaat uitpro beren. ,,Friet of Hollandse pot zie je mij hier niet eten", zegt hij. ,,Het leuke aan een festival als dit is dat je verschillende gerechten kunt uitproberen. Dat doe ik graag." Sfeertje Zijn ouders gaan jaarlijks naar het festival. ,,Zodoende wist ik dat het was. Toevallig ben ik ze net tegen gekomen. Het sfeertje dat hier hangt is erg goed. Heel ontspan nen." Het is een mix van jong en oud dat zaterdag aan het eind van de middag in het stadspark neer strijkt. ,,Je ziet het wel, eten ver bindt", zegt organisator Tammy Groosman-Scholten. Volgens Groosman is het festival Ipti te i 4 i jg^, inmiddels een begrip. ,,We hou den het bewust gratis. Dat maakt het toegankelijk voor iedereen. En in aanbod proberen we zo divers mogelijk te zijn. Niet een food- truck is hetzelfde. Dat is wel de kracht van dit festival." In totaal heeft het publiek keuze uit zestien verschillende trucks. Het meren deel uit de provincie. Zoals Dennis Duran van Toko San uit Middelburg. ,,Het is onze laatste keer", zegt hij. ,,De combi natie met ons eethuis maakt dat we keuzes moeten maken. We hebben alle edities meegemaakt en komen hier erg graag. Het is een van de beter georganiseerde festivals. Waar je altijd bekenden Het is een van de beter georganiseerde festivals. Waar je altijd bekenden tegen het lijft loopt tegen het lijf loopt. Net een reü nie." Spannender Heel exotisch gaat Dennis vandaag niet met zijn kookkunsten. ,,Een bewuste keuze", zegt hij. ,,Een broodje saté doet het altijd goed. Dat is wat mensen kennen. Maak je het wat spannender, dan geldt vaak: wat de boer niet kent, dat eet hij niet." Naast de foodtrucks be staat het festival uit kraampjes met zelfgemaakte spullen. Inspiratie ,,Daar ga ik heel bewust naar op zoek", zegt Groosman. ,,Je wil je publiek verrassen. En iets aanbie den dat ze ergens anders niet zo snel tegenkomen. Inspiratie doe ik op tijdens het bezoeken van festi vals in het land. Dan spreek ik standhouders of artiesten aan. En vraag ze naar Goes te komen." En voor standhouders als de Vlissingse Natascha Hurks is het festival weer een try-out om te zien of haar kinderworkshops aanslaan. „Kinderen kunnen hier een eigen wrap maken. Met choco ladepasta, aardbei en banaan. Voor ouders is het ideaal, die kunnen vanaf het terras toekijken. En dan zeggen ze tegen mij: doe maar lek ker langzaam, kunnen we langer kletsen." Aan de andere kant van het park, geniet de Vlaamse Marleen Ko nings van een frietje. ,,Weet je wat me hier opvalt. Dat het overal zo netjes is. En dat veel standhouders herbruikbare materialen gebrui ken. Daar kunnen ze bij ons nog wat van leren." Van de 28 appartementen in het derde appartementencomplex van De Zaete in Yerseke zijn er nog zes te koop, vertelt Sven Lavrysen van Carédo Comfortwonen. De bouw van de hoogste toren is in volle gang. Begin volgend jaar moet het complex klaar zijn. Een week later dan gepland. Het project liep eerder dit jaar vertraging op door een omgevallen heimachine. Minder vlot loopt het vinden van een uitbater voor het horecadeel, dat aan de westkant van het ge bouw moet komen. ,,De zoektocht loopt", zegt Kees de Regt, directeur van bouwer Van der Poel uit Ter- neuzen. ,,Het is een unieke kans voor een horecavoorziening. Met uitzicht op de Oosterschelde. En publiek gegarandeerd met drie woontorens. Je zou er een strand tentachtige formule kunnen begin nen. Zolang het geen feesttent wordt kan er veel." Een derde van de kopers komt uit Yerseke, vertelt Lavrysen. De rest zijn investeerders of mensen uit de regio. Zoals Theo de Jonge uit We- meldinge. ,,We hebben bewust voor dit complex gekozen. Alles is gelijkvloers. Dat is prettig als je wat ouder bent. Plus de mogelijkheid van zorg in huis is prettig. Het is een fijn idee dat je hier kunt blijven wonen." En dat is precies de filoso fie achter de derde woontoren, zegt Paul Witteman van adviesbureau Inocare. Dat heeft met CuraeVitel een zorgconcept in handen, gericht op het zolang mogelijk zelfstandig houden van ouderen. ,,Als een be woner bij ons aanklopt met een zorgvraag, werken wij nog dezelfde dag aan een oplossing. Zoals een af spraak met een arts." Ook regelt het op abonnementsbasis een kapper of pedicure aan huis. ,,Alles voor een zo hoog mogelijk wooncom fort." Het concept krijgt binnenkort navolging bij bouwprojecten in Goes en Middelburg. BE Drie dagen culinaire verwennerij Timo van de Kasteele Goes K >7 r- .i»f -y'jj,1 '"'VAvl- ■.i.' v.. Een impressie van het drukbezochte festival in stadspark De Veste met foodtrucks, muziek, kraampjes. foto johan van der heijden - Dennis Duran, Toko San Terwijl de bouw van de derde woontoren in Yerseke voorspoe dig verloopt, zoekt de ontwikke laar hard naar een uitbater voor het horecagedeelte naast de toren. Die is voorlopig nog niet gevonden. Dat bleek zaterdag bij het leggen van de eerste steen. Timo van de Kasteele Yerseke Sven Lavrysen van Carédo, Paul Witteman van adviesbureau Ino- care en wethouder Kees Verburg. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 48