ÊèiMèI Dierenopvang op Tholen bestaat vijfentwintig jaar IN DE REGIO 18 BEVELANDEN EN THOLEN Woonvorm dementerenden u MIJN DORP, MIJN STAD ■yJjfiïiiF Het Gastenhuis is een nog jonge zorgaanbieder, die al meerdere ves tigingen heeft in Nederland. Het idee achter de kleinschalige woon voorziening is dat er veel aandacht is voor de cliënten en dat er een hechte band wordt opgebouwd. Daarom worden de huizen allemaal Iedereen is welkom een kopje koffie te komen drinken of een praatje te maken geleid door inwonende (echtpa ren. In Goes worden dat Johan en Melanie Swart, die nu nog in Kat- tendijke wonen. Ze verhuizen met hun kinderen naar Goes. Aan de 's-Heer Hendrikskinde- renstraat worden vijf karakteris tieke panden momenteel ver bouwd tot één woonhuis. De ge bouwen behoorden in het verleden tot Huize den Berg. Twintig men sen met dementie kunnen er straks wonen. Er komen ook twee kamers voor echtparen. Volgens woord voerster Nuith Linthorst zal de voorziening straks erg naar buiten gericht zijn. Zo wordt een goed contact met de buren nagestreefd en zijn ook mensen die niet in Het Gastenhuis wonen straks welkom in de centrale huiskamer. ,,Het is niet zo dat we een buurtcentrum worden, maar iedereen is straks ze ker welkom een activiteit te komen doen, een kopje koffie te komen drinken of een praatje te maken.'' Als blijkt dat er in de buurt be hoefte aan is, bestaat de mogelijk heid dat vanuit Het Gastenhuis ook zorg aan huis zal worden gegeven. Informatieavond Het toekomstige onderkomen in Goes wordt momenteel verbouwd. Het is de bedoeling dat de woon voorziening voor dementerenden in december de deuren opent. Voor belangstellenden is op donderdag 4 juli een informatieavond. Die avond wordt uitleg gegeven over het wonen, de zorg en de begelei ding in Het Gastenhuis. Mensen kunnen ook kennismaken met het toekomstige zorgechtpaar. Er wordt ook een beeld gegeven van hoe de woonvoorziening er van binnen uit komt te zien. Aanmelden kan via de website van Het Gastenhuis. De vestiging in Goes wordt de eerste van Het Gastenhuis in Zee land. Hoewel de organisatie in rap tempo aan het uitbreiden is - er zijn 25 locaties in ontwikkeling - zal het daar voor onze provincie voorals nog bij blijven. Het is een geblaf van jewelste. Grote en kleine honden springen vrolijk in het rond bij het zien van nieuw publiek dat langs de hokken loopt. Alsof ze willen zeggen 'neem mij mee, neem mij mee'. Het is een bonte mix. Van tijdelijk verblijf vanwege vakantie van het baasje tot langdurig omdat een hond moeilijk hanteerbaar is. Cok Verhoek is 37 jaar geleden gestart met het trainen van honden. Eerst in Bergen op Zoom, later in Tho- len. Daar is CVAB uit ontstaan, het Centrum voor Attitude en Bege leiding, waar baasjes met hond ge dragstrainingen kunnen volgen. Plus een dierenpension. De Elkie Honden en katten verblijven hier soms langer vanwege gedragsproblemen Stichting, het asiel, is daar later bij gekomen en vormt de tweede poot van Dierenopvangcentrum Tho len. ,,Het loopt als een trein", zegt Cok. ,,Nooit gedacht dat we nu met zeven man personeel rond zouden lopen. We hebben een constant wisselend aanbod aan honden en katten en geven twee avonden in de week trainingen. Dat doe ik sa men met Angeline en mijn schoondochter Karen van Leeu wen. Zoals het er naar uitziet gaat zij het bedrijfvoortzetten, zodat ik volgend jaar met pensioen kan." Prettige sfeer Hoewel verstopt in de polder van Tholen, weten heel wat mensen het trainingscentrum te vinden tijdens de open dag afgelopen za terdag. De Steenbergse Karin En gelen is er kind aan huis. ,,Met heel wat honden ben ik hier op training geweest. Nu met Zarra, een Spaanse Podenco Andaluz. De sfeer is hier heel prettig. Niets moet, alles gaat spontaan. Daarom blijf ik terugkomen." Tuinconcert Bijeenkomst voor werkzoekenden Wandeling door de Schotsman maandag 24 juni 2019 Veel animo voor Het Gastenhuis BE Dierenverzorgster Romy met kat Ida. foto johan van der heijden Het Gastenhuis, de toekomstige woonvoorziening voor demente renden in de binnenstad van Goes, mag een half jaar voor de opening al op veel belangstel ling rekenen. Een aantal mensen heeft zich al daadwerkelijk aan gemeld en ook de belangstelling voor een binnenkort te houden informatieavond is groot. Rob Paardekam Goes -Nuith Linthorst, Het Gastenhuis Gestart in Bergen op Zoom. Voorgezet aan de Roolandse- dijk in de polder tussen Tholen en Poortvliet waar Cok en An- geline Verhoek met de Elkie Stichting nu vijfentwintig jaar zwerfdieren opvangen. Vooral honden en katten. Timo van de Kasteele Tholen HANSWEERT In de Muziektuin (Boom- dijk 26) wordt vandaag een tuinconcert gege ven. Er is muziek van muziekvereniging Schel degalm en ook het leer lingenorkest van basis school de Eendracht treedt op. Belangstellen den zijn om 19.00 uur welkom. ZIERIKZEE Bibliotheek Zierikzee houdt woensdag een bij eenkomst voor werk- zoekenden. Deze keer staat LinkedIn centraal. De gratis bijeenkomst is bedoeld voor iedereen die een nieuwe baan of opdracht zoekt en daar voor meer gebruik wil maken van LinkedIn. De bijeenkomst vindt plaats van 10.00 uur tot 12.00 uur. KAMPERLAND Een gids van Staatsbos beheer neemt wande laars woensdag mee op een ontdekkingstocht naar orchideeën, rate laars en ander kleurig Muziekvereniging Scheldegalm geeft een con cert in de Muziektuin. foto marcelle davidse spul langs het Veerse meer ter hoogte van de Schotsman. De wandeling begint om 14.00 uur. De parkeer plaats tegenover de surfschool aan de paral- lelweg N-57 is het start punt. Deelname kost vijf euro voor volwassenen, kinderen betalen 2,50 euro. Aanmelden is ver plicht en kan via staats- bosbeheer.nl. GOES Stadskantoor 08.30-17.00 uur: Ex positie; Inloophuis Oase, ochtend: In loop voor koffie en thee; Erasmuspark, 09.30-11.30 uur: Digi taal Café; vanaf 13.00 uur: Activiteiten voor senioren 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 13.45-14.45 uur: Gra tis sporten in de be- weegtuin HANSWEERT Dorps huis Kaj Munk, 13.00 17.00 uur: Kaarten en Biljarten voor senio ren HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gra tis sporten; Kibeo, 19.15-21.00 uur: Infor matieve ouderavond 'Voorlezen aan kinde ren van 0-4 jaar' 'S HEER ARENDS- KERKE Poelwijck, 10.00-12.00 uur: Digitaal café KAPELLE FitXpe- rience, 19.30 uur: In door Cycling KRABBENDIJKE Restaurant Ter Weel, 14.00 uur: 'Elke stap telt'; Dorpshuis de Meiboom, 14.00 16.00 uur: Sjoelen en Biljarten senioren KRUININGEN Hof Cruninghe, 13.30-15.30 uur: Creatieve middag RILLAND Dorpshuis 14.00-16.30 uur: Kaarten senioren WAARDE Dorpshuis Meerwaarde, 09.30 10.30 uur: Yoga-gym voor 55+ WOLPHAARTSDIJK SVRZ Meuleweie, 09.30-11.30 uur: Digi taal Café YERSEKE Moerzicht, 13.30-15.00 uur: Open middag Grand Café; Moerplein, 19.15 en 20.15 uur: Bewe gen voor senioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 47