II Koninklijke onderscheiding Nel de Rijke SCHOUWEN-DUIVELAND 19 HELE DORP DOET MEE Wat begon als een feestje ter ere van het 777ste verjaardag van Nieuwerkerk, is nu niet meer weg te denken. Nieuwerkerk Bruist! is twee dagen feest met het hele dorp. Kunstschouw Award voor Zeyun Chen Bankje herinnert Nieuwerkerk aan vrijwilligers Dit weekend was de tiende editie. Jaap Dooge (11) heeft zaterdag zijn rugnummer van de zojuist afgelo pen dikkebandenrace nog op zijn rug, maar hij staat alweer in de rij voor de volgende activiteit: de schiettent. Loerend door de oogjes op het geweer, het koppie scheef, onder aanwijzing van vrijwilligers van de lokale schietvereniging, mikt hij op de vijf rondjes die een paar meter verder ophangen. Peng! - en gelijk trekt hij zijn hoofd van achter het geweer vandaan. Ge spannen zoekt hij de inslag van het kogeltje. Vlakbij de roos. ,,Ik heb het vorig jaar en de jaren er voor ook gedaan'', zegt hij schou derophalend als hij klaar is. ,,Dus het is niet zo spannend. Maar wel leuk om te doen." Extra uitgepakt Waar de schiettent inmiddels een vast onderdeel van het dorpsfeest is, zijn er voor de jubileumeditie ook een paar nieuwe dingen opge zet. ,,We hebben extra uitgepakt'', zegt Wim Dorst van de organisa tie. Zo ligt er aan de noordkant van de ring een schaatsbaan. Het is dan wel de tweede dag van de zomer en al vroeg warm; de schaatsen worden al snel ondergebonden. Dorst is blij met de lokale onder- nemers die sponsoren. Er blijft geen geld aan de strijkstok han gen, legt hij uit. ,,Van geld van de sponsoren kunnen we die activi teiten houden. Zodat ook kinde ren uit gezinnen die het geld niet hebben, kunnen meedoen. De or ganisatie heeft geen spaarpot. Het is voor ons elk jaar een verrassing wat er binnenkomt en wat we uit kunnen geven." Ook de inzet van vrijwilligers looft hij. Het niet meer weg te denken ringsteken op tractoren? ,,Een belletje naar Johan Bolken baas en die regelt het. De dikke- We zijn blij met de sponsoren. Er blijft geen geld aan de strijkstok hangen bandenrace? Dat regelen Wilco en Marc. Al jaren. Dat is goud." Dorst gebruikt dat woord wel vaker als hij Nieuwerkerk Bruist! omschrijft. Twee dagen lang feest voor en door het dorp. Dat begon vrijdag al met een sport- en spel- ochtend voor de basisscholen. ,,360 leerlingen van de openbare en christelijke basisschool door el kaar. Dat gaat samen.'' En zaterdag zijn er de hele dag activiteiten rond de Ring. Dorst: ,,Als ze zich vervelen vandaag dan ligt het niet aan ons." De dikkebandenrace is ook zo'n onderdeel dat alsmaar populair blijft. Maud Struijk troeft in de hoogste categorie twee jongens af. De hoogste trede op het podium is voor haar en als een winnaar in de Tour gaan de armen de lucht in. Goud voor Maud. Bolussen Verderop, op het gras bij de kerk, staat al een grote tafel gereed met twaalf stoelen. Straks wagen de deelnemers van de eetwedstrijd zich aan drie bolussen. Wie ze het snelst eet, wint. ,,Vroeger ging het erom wie de meeste bolussen kon eten'', zegt Dorst. ,,Maar dat heb ben we aangepast. Je moet ook een beetje aan de gezondheid denken, hè?" BURGH-HAAMSTEDE Zeyun Chen heeft de Kunstschouw Award 2019 gewonnen. Die aan- moedigingsprij s wordt ieder jaar toegekend aan een jonge kunste naar op Schouwen-Duiveland. Chen exposeerde haar werk afgelopen tijd in de kerk in Noordwelle. Ook kunstenaars Yelena Myshko en Zoey Hehemann werden onderscheiden door de jury, die bestond uit Kathrin Ginsberg (directeur CBK Zee land), Wim Bakker (voorzitter culturele raad Goes en kunste naar), en Kees de Valk (curator van de Bewaerschole Burgh Haamstede en kunstenaar). NIEUWERKERK In de U.N.A.straat in Nieuwerkerk is zaterdagochtend een bankje met gedenksteen ont huld. Die herinnert aan de vrijwil ligers die hielpen bij de wederop bouw na de Ramp. De gedenksteen had tot vorig jaar een plekje in één van de woningen die in de straat waren gebouwd door U.N.A.-vrij- willigers. Vorig jaar zijn die huizen echter vervangen door energieneu- trale woningen. Dankzij inspan ningen van de dorpsraad is de steen behouden gebleven. Zaterdagochtend, tijdens dorps feest Nieuwerkerk Bruist!, werd het bankje met de steen onthuld. Daar voor waren ouderen uit het dorp in het bijzonder uitgenodigd. ZIERIKZEE Nel de Rijke-Van der Wekken is zaterdag door burgemeester Rabelink be noemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Ze kreeg die onderscheiding vanwege haar verdiensten voor onder meer Zorgcentrum De Wieken en de Hervormde Ge meente Zierikzee. Voor de kerk is ze al 25 jaar betrokken bij de organisatie van de Open Maal tijd. Deze maaltijd werd onder haar leiding een succesvol diaco naal project. Nel de Rijke werd zaterdag enorm verrast toen zij tijdens het 25-jarig jubileum van de Open Maaltijd totaal onver wachts de koninklijke onder scheiding ontving uit handen van Rabelink. maandag 24 juni 2019 Nieuwerkerk Bruist! is enorm feest Michiel Bouwman Nieuwerkerk Schietvereniging Schouwen-Duiveland laat mensen kennismaken met schieten tijdens Nieuwerkerk Bruist! foto marieke mandemaker -Wim Dorst, organisatie Nieuwerkerk Bruist! Nel de Rijke is compleet verrast als burgemeester Rabelink haar een lintje geeft. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 46