Met wijn, mossels en mosselsteken zet het Mosselgilde Bru op de kaart IN DE REGIO 18 SCHOUWEN-DUIVELAND Hoogwerker voor Zierikzee Michiel Bouwman Zierikzee Dat bedrijf is eigendom van één van de ploegleden van de brandweer. Uitruklocatie blijft wel de be staande kazerne aan de Regen boogstraat, benadrukt Gérard Teu- nissen van Veiligheidsregio Zee land (VRZ). ,,Vanaf daar vertrekken een aantal blusleden met een busje naar de loods waar de hoogwerker In het verleden waren we afhankelijk van ladderwagens uit Goes of Middelburg staat. Dat kost een paar minuten ex tra. Maar als een ladderwagen uit Goes, Middelburg, Spijkenisse of Bergen op Zoom moet komen ben je meer tijd kwijt.'' De VRZ huurt de loods aan de Oudeweg omdat de hoogwerker niet past in de verouderde kazerne aan de Regenboogstraat. Voorlopig blijft die situatie zo. Teunissen hoopt eind dit jaar duidelijkheid te hebben over de locatie van de nieuw te bouwen kazerne. ,,Maar daarna duurt het nog een aantal jaar voordat de post er staat.'' Snelste De post Zierikzee is de derde in Zeeland die over dit type hoogwer ker beschikt, naast Vlissingen en Oostburg. ,,Het zal waarschijnlijk zo zijn dat deze meer naar de regio Rotterdam-Rijnmond en Goeree- Overflakkee gaat uitrukken omdat het de dichtstbijzijnde is'', zegt VRZ-commandant Edith van der Reijden. ,,Het gaat er om wie er het snelste is'', vult Teunissen aan. ,,Soms zijn dat tienden van secon den, maar die zijn wel doorslagge vend.'' De hoogwerker heeft een 34 me ter lange kraan en een warmte- beeldcamera waarmee brandweer lieden vanaf de grond op een scherm mee kunnen kijken. Als er sprake is van mogelijke schadelijke stoffen, dan hoeft er dus niemand 'in het bakje' mee naar boven. Brandweer Zierikzee is verguld met 'het gereedschap', zoals Theo Schipper van de blusgroep het om schrijft. ,,We zijn er uitermate trots op. De oudere garde vroeg er veer tig jaar geleden al om. In het verle den waren we namelijk afhankelijk van de ladderwagens uit Goes of Middelburg.'' Eén van de voordelen ten opzichte van die wagens, is dat de hoogwerker korter 'gestempeld' kan worden. Dat wil zeggen: hij heeft minder ruimte nodig om zich met metalen poten te verankeren. Dat is handig voor in de binnen stad. Michiel Bouwman Bruinisse Het gilde - een nog jonge samen werking tussen acht restaurants in het dorp - hield die proeverij voor het tweede jaar. Ieder restaurant nodigde daarvoor een aantal vaste klanten uit. Jean-Marie Pfaff Onder de vaste klanten bevindt zich ook Jean-Marie Pfaff, de Bel gische oud-profvoetballer. Pfaff laat zich sinds het aanschuiven bij de langste mosseltafel van vorig jaar, graag uitnodigen in Bruinisse, vertelt Theo Ketting van het gilde. "Het gilde hanteert een hoge kwa liteitsstandaard. Bru als mossel- De winnende wijn van de proeverij wordt bij de Visserijdagen in juli gepresenteerd dorp nog prominenter op de kaart zetten, dat is het doel van het Mos selgilde'', legt Niels Habraken de gasten uit voor ze de wijn gaan keuren. De proeverij is één van de evenementen die erbij hoort. Een ander element is dat de restaurants samen optrekken bij de inkoop van mosselen. Habraken verklapt alvast dat Bru een primeur te wachten staat: het wereldkampioenschap mossels steken. ,,Ik denk dat we de eerste zijn die dat houden", vertelt hij la chend. Het staat 14 september op het programma als onderdeel van het Bruse schaal- en scheldieren- festival in en bij de Vluchthaven. Eigen hangcultuur Pfaff en de andere gasten konden proeven van negen wijnen waar van de fles ingepakt zat. De bijgeserveerde mosselen waren wél herkenbaar: eigen hangcul- tuur. Vers bereid bij het terras van 't Veerhuis dat dit jaar gastheer was. Expeditie over het strand Tuinconcert Bijeenkomst voor werkzoekenden IliiiaflMH k) *fflr mm MIJN DORP, MIJN STAD maandag 24 juni 2019 Brandweer kan nu overal bij Brandweer Zierikzee heeft za terdag haar nieuwe hoogwerker officieel in gebruik genomen. Het hypermoderne voertuig wordt, in afwachting van de nieuwe brandweerkazerne, ge stald in een loods van Frisk- Fruktergard BV aan de Oude- weg. -Edith van der Reijden Welke wijn heeft de beste kleur, geur, smaak, afdronk én past het beste bij mosselen? In Brui- nisse werd het zaterdagmiddag getest bij de wijnproeverij van het Mosselgilde. De winnende wijn wordt bij de Visserijdagen in juli gepresenteerd. RENESSE Juttersgeluk houdt woensdag een expeditie bij het strand van Re- nesse om het strand schoon te maken. De strandjutters zijn om 11.00 uur welkom in Strandpaviljoen Our Se aside in Renesse. Ze worden hier ontvangen met koffie en taart. Ver volgens wordt er in het kort uitgelegd hoe men afval snel kan herken nen en hoe het veilig op geraapt kan worden. Daarna zullen de deel nemers de expeditie starten en op zoek gaan naar afval. Aanmelden kan door te mailen naar terry.bom@nmesd.nl. HANSWEERT In de Muziektuin (Boom- dijk 26) wordt vandaag een tuinconcert gege ven. Er is muziek van muziekvereniging Schel- degalm en ook het leer lingenorkest van basis school de Eendracht treedt op. Belangstellen den zijn om 19.00 uur welkom. ZIERIKZEE rAÏ£* Scheldegalm geeft een concert in de Muziek tuin. FOTO MARCELLE DAVIDSE Bibliotheek Zierikzee houdt woensdag een bij eenkomst voor werk zoekenden. Deze keer staat LinkedIn centraal. De gratis bijeenkomst is bedoeld voor iedereen die een nieuwe baan of opdracht zoekt en daar voor meer gebruik wil maken van LinkedIn. De bijeenkomst vindt plaats van 10.00 uur tot 12.00 uur. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 13.00 16.45 uur: Bridge; 19.00-20.30 uur: Tai- Chi; 18.30 uur: De Witte Toekomst; 19.30 uur: Harmonie Witte van Haems- tede; Pelgrimskerk, 18.45-19.45 uur: Yoga; DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 14.45 uur: Slag werklessen Muziek vereniging Cres cendo; 17.00 uur: Re petitie Slagwerk groep CresBeat; ELLEMEET Dorps huis, 19.00-23.00 uur: Biljartvereniging Onder Vrienden; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00 16.00 uur: Kaarten maken, 19.00-21.00 uur: Gym voor dames; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ont moeting 65 plus; 19.00 uur: Muziekver eniging; Zwembad Dol-fijn, 13.30-14.30 uur: Zwemmen met Allevo voor mensen met de- mentie-beeld; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.00 uur Pilates, 19.15 uur: Bodyshape, 20.15 uur: Badminton; OOSTERLAND Dorpshuis, 19.45 uur: Repetitie zangvereni ging V.Z.O.S.; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Rodonis; ZIERIKZEE Gebouw 4SD, 9.30 uur: Postcafé; Scou ting Zierikzee, 9.00 uur: Bewust en ont spannen bewegen. Frans Konijnenburg, Nathan Orlee, Tim van Unen, miss Bru Charlotte Padmos en haar zus Frede- rique proeven de wijn. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 45