Het Marokkaanse volk verwacht een finaleplaats II Smaakmaker De Wolff is kritisch na sterk NK Topper naar Sportpub Goes 13 Het laatste woord Wat nooit zal verdwijnen is de 'Afrikaanse' tackle. Dat vind ik alleen maar mooi tuurlijk nog stijgen, maar dat ligt niet in de lijn der verwach ting. Jobse verwacht dan ook dat het aan komt op één van de olympische kwalifica tietoernooien in het voorjaar van 2020. „Om dat we hoog op de we reldranglijst staan, ga ik ervan uit dat we hoog geplaatst zijn en gunstig loten. Vanaf dan heb ben we het allemaal in eigen hand. Met ons ni veau is weinig mis, we horen in Tokio thuis." nog steeds reëel, vindt hij. Tokio, waar 3x3 basketball voor het eerst op het olym pische pro gramma staat, is op meerdere manieren te berei ken. De beste drie landen op de we reldrang lijst van 1 novem ber 2019 plaatsen zich al recht streeks. Neder land staat nu vijfde en kan na- De Wolff werd bij de senioren tweede op de minitrampo en derde op airtrack. Verheije pakte zilver op airtrack en minitrampo- line en brons op de minitrampo- line/pegases en de dubbele mini- trampoline bij de jeugd. De Wolff kwalificeerde zich tevens voor het WK, dat in december in Tokio plaatsvindt. Verheije heeft bij de jeugdspringers inmiddels de moeilijkheid gesprongen, maar nog niet de totaalscore. Omdat de andere springers dat ook nog niet hebben gedaan, ligt de beslissing of Verheije ook naar het WK mag in handen van de technische com missie springen van de KNGU. De Wolff was ondanks deze prestaties niet eens helemaal te vreden. ,,Tumbling ging vandaag stroef en op dubbelmini had ik graag Nederlands kampioen ge worden. Ik wilde vooral mijn mo gelijke WK-sprongen uitsprin gen'', vertelde hij. In de voorronden verliep de sprong met de hoogste moeilijk- heidswaarde (dubbel salto gehurkt in met 2,5 draai, gevolgd door dub bel streksalto) nog prima. De Wolff: ,,In de finale liep dat niet soepel genoeg om de waarde er voor te krijgen.'' Trainster Kristine Provo keek te vreden terug op een mooi seizoen. Provo zag hoe ook andere leden van Turn'87 medailles pakten. Op dubbel minitramp werden Anouk Verstraeten en Valerie Steenber gen bijvoorbeeld gedeeld eerste, terwijl Koen Zwegers goud won op minitramp. Bij Forza Gymnastica werden er drie Nederlands kampioen. Zowel Levi als Remo Schrier pakte het goud op de dubbele minitrampo- line. Sven Traas werd eerste op de trampoline. GOES De poolers van Sportpub Goes hebben voor komend seizoen een wereldtopper gestrikt. Het Zeeuwse eredivisieteam krijgt ver sterking van Huidji See uit Capelle aan den IJssel. See was in 2011 we reldkampioen in het 10-ball. Hij speelde de laatste tijd alleen in de Duitse Bundesliga op hoog niveau. In Capelle aan den IJssel kwam See nog wel uit in het regionale cir cuit, maar zijn aandacht ging meer uit naar Duitsland en het drieban den op de grote tafel in de eerste di visie, bij N-Surance/De Hoog in Gouda. Hij werd met dat team ne gende in de poule waarin het Zeeuwse 's Lands Welvaren de titel greep. Vincent Peemen, eigenaar en teamcaptain van Sportpub Goes, vertelt dat het contact met See ei genlijk toevallig tot stand kwam. ,,We waren met de club in Luxem burg en See was daar ook. We maakten een praatje en toen ik bij mijn teamgenoten terugkwam, vroegen zij: Heb je hem gestrikt? Ik zei 'Nee, maar (lachend) dat ga ik nu even doen.' Ik liep hem achterna en vroeg of hij bij ons in de eredivi sie wilde komen spelen. Binnen de kortste keren waren we het eens en hebben we er een topper bij.'' maandag 24 juni 2019 "«3-3 0f^ClAlBALL MJesper Jobse. FOTO FIBA Youssef Ben Sellam in het shirt van Marokko. Dat ligt nu al een stuk hoger dan bij vorige edities. De omstandig heden zijn dan ook perfect te noemen, zeker voor Afrikaanse begrippen. De velden zijn echt ontzettend goed. Normaal zie je vaak dat die stoffig en droog zijn. Nu worden de velden erg goed gesproeid en liggen ze er prach tig bij. Je ziet dat veel ploegen echt proberen te voetballen. Dat geldt ook voor de kwalitatief wat minder sterke landen, al was dat bij Namibië minder het geval. Die parkeerden echt de bus, om er maar even een populaire term in te gooien. Wat trouwens nooit zal verdwijnen is de ouderwetse 'Afrikaanse' tackle. Dat vind ik ei genlijk alleen maar mooi. Het is hard, maar het zegt wel iets over de enorme beleving bij de ge middelde Afrikaanse speler. En, gaat Marokko het toernooi winnen? Ze zijn absoluut één van de kanshebbers, maar zo zijn er meer. De grootste concurrenten zijn in mijn ogen Senegal, Egypte en Algerije. Bij dat laatste land zal het er echt van af hangen hoe het team zich ontwikkelt ge durende het toernooi. Kwalitatief vind ik Algerije het sterkste land, maar zij vormen nog geen team. Als outsider wil ik Madagascar noemen. Zij zullen het toernooi normaal gesproken niet winnen, maar ik vond het een ontzettend leuk team toen ik ze zag spelen afgelopen weekend. Met een moeizame 1-0-zege op Namibië is de Africa Cup 2019 van start gegaan voor het Marokkaans voetbalelftal. Net als veel andere Neder landse Marokkanen volgt Youssef Ben Sellam (18) het landentoernooi op de voet. De keeper van Groene Ster en Walcheren zat gisteren aan de buis gekluisterd. Hoe wordt de Africa Cup be leefd door de Marokkanen in Nederland? Heel intensief. De Africa Cup wordt zeg maar op dezelfde ma nier gevolgd en beleefd als dat bij het Nederlands elftal gebeurt tijdens een groot toernooi. Het grote verschil is denk ik wel dat de emoties bij Marokkanen wat hoger oplopen. Dat kan zowel positief als negatief zijn. Als het slecht gaat, dan gaat het heel slecht. Maar als het goed gaat, is het een enorm feest. Dat komt vooral door de enorme trots die we voor ons land voelen. Zijn de verwachtingen hoog gespannen dit jaar? Het Marokkaanse volk verwacht niets minder dan een finale plaats. Deze editie van de Africa Cup wordt als één van de groot ste kansen in de afgelopen jaren gezien. Dat komt sowieso door de kwaliteit van de selectie, maar ook door de locatie van het toernooi, namelijk Egypte. Als het toernooi in Noord-Afrika gehouden wordt, zie je dat de landen uit die regio het vaak veel beter doen. De verschillen in kli maat zijn behoorlijk in Afrika. Wat vind je van het niveau op het toernooi? —Youssef Ben Sellam (18) Tijdens het NK turnen en de Ahoy Cup in Rotterdam waren de Zeeuwse deelnemers vooral succesvol op het onderdeel springen. Zo maakte Turn'87 uit Oostburg de ambities waar. Smaakmakers Guitho de Wolff en Randy Verheije pakten me dailles op het hoogste A-ni veau. Janny Vermeule Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41