c Vier medailles voor ijzersterke Bouwman Mooie editie Savok Beach 12 Weer twee keer goud De Koning kds. DElE ÉXWINKEL 'WINly BASKETBALL WK 3X3 De Vlissingse routinier gelooft dat Oranje na de snelle uitschakeling in Amsterdam nog steeds bij de beste teams van de wereld hoort. Deelname aan de Olympische Spelen is reëel, stelt hij. Corné de Koning heeft dit weekeinde weer twee wereld bekeroverwinningen aan zijn erelijst toegevoegd. De Goese pararoeier won in Poznan goud in zowel de skiff als de gemengde klasse. De Koning zette vrijdag - met wind mee - een enorm we reldrecord (8.28,40) neer in de series van de skiff. Zaterdag, in de finale, waren de om standigheden lastiger en kwam hij tot een winnende tijd van 9.06,63. Gisteren roeide hij met An- nika van der Meer de finale van de gemengde klasse. Zo als verwacht wonnen de we reldkampioenen dik; met 8.32,72 bleven ze de Poolse nummer twee liefst zeventien tellen voor. Over drie weken roeit Corné de Koning een wereldbeker wedstrijd in Rotterdam. Derde overwinning wielrenner Poleij In het Belgische Grammene boekte Arjan Poleij gisteren zijn derde overwinning van dit seizoen. De wielrenner uit Kruiningen zag hoe twee ren ners er halverwege de koers vandoor gingen. Nadat nog één renner zich bij het lei dende tweetal had gevoegd, reed Poleij in de voorlaatste ronde samen met een andere renner naar de drie koplopers toe. In de sprint was de Zeeuw vervolgens de sterkste van het vijftal. nture ttona Ovaa sterkste in Vlissingen Bakx nog in wachtkamer Nederlandse titel voor BVV De sport was gisteren om van te smullen op het Museumplein: hoogstaande duels werden afge wisseld met enerverende dunk shows. Voor Vlissinger Jesper Jobse was het een hard gelag dat hij zelf niet de arena mocht betre den waarin de beslissende wed strijden van het WK 3x3 basketball werden gespeeld. Hij was vrijdag al - veel te vroeg in het toernooi - met Oranje uitgeschakeld. ,,Heel frustrerend", reageerde hij. ,,Als zo'n toernooi in eigen land is, wil je laten zien wat je écht kunt." De mannenploeg had enorm pech met de loting. De verliezend finalist van 2017 en 2018 moest het in de poulefase opnemen tegen zo wel de Verenigde Staten, dat dit keer goud won, als Servië, dat na twee wereldtitels op rij tevreden moest zijn met de vierde plek. ,,Wij hadden veruit de sterkste poule", zei Jobse. ,,In elke andere poule wa ren we heus bij de beste twee geko men. Nu lukte dat niet." Volgens de oud-speler van BC Vlissingen, die inmiddels een au toriteit is binnen het groeiende 3x3 basketball, werd op de eerste dag van het WK ,,alles al in de war gegooid door de Verenigde Sta ten". Dat team, dat helemaal geen favoriet was, versloeg namelijk Servië. ,,En doordat wij vervolgens Natuurlijk wisten we na de loting al dat het moeilijk zou gaan worden van Servië verloren, kwam er heel veel druk te staan op ons duel met de VS. Ineens moesten we winnen met precies 22 punten. Het is heel jammer dat dat niet is gelukt. We verdedigden prima, maar begon nen te laat met scoren." Geen deuk Het werd 15-14 en Oranje was uit geschakeld. Het gastland miste daardoor de knock-outfase. ,,Na- tuurlijk wisten we na de loting al dat het moeilijk zou gaan worden, maar dit was wel heel zonde." Het vertrouwen in het eigen spel heeft tijdens het evenement in hartje Amsterdam geen deuk opgelopen, stelt Jobse. De 34-ja- rige Vlissinger vindt dat Neder land nog steeds tot de beste vier a vijf landen van de wereld hoort. ,,Ook al zegt de einduitslag van dit WK iets anders." Deelname aan de Olympisch Spelen van 2020 is dus Jeske Bouwman liep, met de fraaie uitgestrekte gangen door de arena van het hippisch centrum De Een dracht dravende, zelfgefokte merrie June's Joy, in de eerste proef naar het brons (62,5%). In de tweede proef stuurde ze de Bordeaux dochter naar het goud (67,5). Met de met veel afdruk mooi bergopwaarts galopperende Netto-dochter Joy Utopia eiste Bouwman in beide proeven het zilver op (63,00 en 66,66). ,,Ik ben dik tevreden. Mijn paarden hebben hier fijn gelopen. Ze zijn net vijf en maken veel pro gressie. Vandaag ook weer. Het was erg warm, maar ze groeide in de wedstrijd'', vertelde ze later. Janis Lindhout stuurde in de eer ste proef de met veel takt en regel maat door de baan dravende valk- kleurige merrie Créme de la Créme naar de overwinning (66,16). In de tweede proef stuurde ze de Creame On Top-dochter naar de derde plaats (62,16). Samantha Milten burg uit Rithem stuurde de merrie Janneke in L2 twee keer op rij met overmacht naar de overwinning (66,50 en 71,50). Miltenburg toonde zich zeer tevreden met de Despe rado-dochter. ,,Janneke is een paard dat alles in zich heeft. Het is een mooi plaatje om te zien.'' SAS VAN GENT Zo'n 300 volley ballers zorgden ervoor dat de 25ste editie van Savok Beach uitgroeide tot één van de beste gedurende een kwart eeuw. Nadat Dirk Boehlé en Stefan Boermans vrij dagavond met een clinic aan de Sasse jeugd het drie dagen durend evenement hadden geopend, werd Savok Beach gisteren afge sloten met een toernooi voor competitiespelers. Bij de mannen ging de winst op het hoogste niveau naar spelers van het Brabantse Rowi, die twee teams van Stevo voor bleven. Bij de vrouwen wonnen De Zeester ren (speelsters van Stevo). Savok Beach is als afsluiting van het sei zoen vooral een reünie, waarin oud-teamgenoten elkaar opzoe ken en in de kern van Sas van Gent weer eens samen spelen. maandag 24 juni 2019 PM ROEIEN Hans Peter Minder- houd schreef gisteren bij het CSI Twente de kür op muziek op zijn naam. De uit Westka- pelle afkomstige Min- derhoud kwam met Za- nardi uit op 78,725 pro cent. Met het Neder lands team won hij ook nog de Nations Cup. GOUDEN PLAK WIELRENNEN 0 karcher HET^BSTIEKE ÜITZEMDBl! jgfr,M rZÉNDBUREAlA Mountainbikester Didi de Vries (midden) werd in Spaarn- woude Nederlands kampioene in de discipline 'eliminator'. De 21-jarige inwoonster van Wilhelminadorp won haar drie heats en de finale. De Vries was steeds bij de start goed weg en legde daarmee de basis voor het succes. In de finale was de Zeeuwse te sterk voor Larissa Hartog, Bibi Verzijl en Han nah van Boven. Joppe (19), de broer van Didi de Vries, liep in Spaarnwoude een medaille mis. Hij haalde wel de finale tus sen de elites, maar finishte daarin als vierde. MOTORCROSS Motorcrosser Cas per Ovaa uit Oost Souburg won de 500cc bij de laat ste wedstrijd van MSV de Uitlaat in Vlissingen-Oost. In twee bijzonder spannende man ches bleef Ovaa plaatsgenoot Guido Boone voor. Martin Stroo, ook uit Oost-Souburg, werd derde. De winst in de 250cc was voor Roy Deurwaarder uit Ritthem. VOETBAL Istvan Bakx ont brak gisteren bij de eerste training van Go Ahead Ea gles. De midden velder uit Vlissin- gen heeft nog geen overeen stemming bereikt over een nieuw contract. BILJARTEN Het biljartteam van BVV 1939-De Lovenhoek uit Hoek pakte de titel tijdens het Neder lands kampioen schap libre C1 voor teams. In Nieuwe- gein wonnen Piet de Koeijer, Cor Gouka, Arjen Jan sen en Bram de Kraker van DVO uit Hoorn, De Burge meester en ook HBC uit Hooge- veen. De Koeijer en Gouka wonnen beiden vier keer. Vertrouwen Jobse nog steeds groot Roeland van Vliet Amsterdam SLoUtH,y' Jesper Jobse (rechts): ,,In elke andere poule waren we heus bij de beste twee gekomen.'' foto afp -Jesper Jobse(34) Met één keer goud, tweemaal zilver en eenmaal brons deed Jeske Bouwman uit Schudde- beurs gisteren goede zaken in de dressuurwedstrijd van de RV Sé-Ros. Samen met Janis Lind- hout uit Goes domineerde zij in Vrouwenpolder de klasse M. Lucien Roelandt Vrouwenpolder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40