El Groene Ster strikt Professore' O O) CD O 11 Voetbalsters Hontenisse ten koste van Bavel 2 naar eerste klasse De Nooijer Jeremy de Nooi jer heeft enkele weken nadat hij zijn contract bij FK Suduva Ma- rijampole in Li touwen heeft laten ontbinden, een nieuwe club gevonden. De middenvelder uit Vlissingen, die international is voor Curagao, heeft een éénja rig contract bij Al-Shamal SC in Qatar getekend, met een optie voor nog een extra jaar. Al-Shamal komt in Qatar uit op het tweede ni veau en hoopt op korte termijn naar de hoogste divisie te promo veren. Bij de club uit het land waar in 2022 het WK voetbal wordt georgani seerd, stonden de broers Frank en Ronald de Boer in het ver leden ook onder contract. Voor Jeremy de Nooi- jer is het zijn vierde buiten landse werkge ver. Hij speelde eerder voor Sparta, Levski Sofia, Sheriff Ti raspol en recent dus Suduva Ma- rijampole. Nacompetitie Of ze gewoon een goudgele pint wil den, of een Kriek, want bij vrouwen weet je het maar nooit. Die vraag, ge steld nadat het besef dat promotie naar de eerste klasse alsnog was bewerkstel ligd was ingedaald, was niet aan dove mansoren besteed. Terwijl bestuurslid Antoine de Kever de waterzak leegde in de nekken van de speelsters, raakten beide dienbladen bij de voetbalsters van Hontenisse geen keelgat en smaak ten naar meer. Hontenisse won in een slijtageslag na verlenging met 5-2 van Bavel 2, dat vo rig seizoen naar de eerste klasse promo veerde. Op het heetst van de dag tikte de thermometer in Bergen op Zoom dertig graden aan, hielden beide teams elkaar in negentig minuten in even wicht (2-2) en sloeg Hontenisse onver wacht toe. Verrassend, omdat Bavel in de tweede helft domineerde en zes mi nuten voor tijd de voor de rust opgelo pen schade (2-1, door Zeeuwse treffers van Evy van Hoije en Nina Pierar) meer dan verdiend herstelde. Het was zelfs aan de uitblinkende keepster Silke Tieleman te danken dat Hontenisse de verlenging haalde. ,,We gaan eraan, dacht ik na die 2-2'', biechtte Tieleman op. ,,Maar toen de verlenging begon, wist ik dat we er met zijn allen voor gingen.'' Met een uitzonderlijke lichting schreven de vrouwen van Hontenisse geschiedenis, door na het kampioen- Oei oei, dacht ik, toen ik de filmpjes zag. De laatste ploeg is om vier uur gaan slapen schap van vorig jaar in één keer door te denderen naar de eerste klasse. In de herkansing, dat wel, en misschien juist om die reden zo fel begeerd. ,,We zijn tweede geworden, op een punt achter Antibarbari'', zei Patrick Sponselee, die met Sven de Wilde ook dit seizoen voor de coaching tekende. ,,De nummer drie eindigde twintig punten achter ons. Dan kun je wel denken: volgend jaar worden we kampioen. Maar je weet het maar nooit. Stel je voor dat je volgend jaar drie Antibarbari's treft.'' Teamgeest Sponselee, die zelf nooit tegen een bal trapte en in de motorsport succes na joeg, prees de teamgeest van zijn ploeg. ,,Ik zal ze nooit kunnen vertellen hoe ze moeten spelen. Ik zeg wat ik zie en vraag: schiet er maar op. Zo komen we er eigenlijk altijd wel uit. Ze moeten in het vervolg maar op hoogtestage gaan in Leuven'', haalde hij een al lang ge pland en zwaar weekend aan, dat de se lectie als bedoelde afsluiting van het seizoen achter de rug had. Antoine de Kever: ,,Ik kwam van nacht om half twee thuis en keek op mijn telefoon. Oei oei, dacht ik, toen ik de filmpjes zag. De laatste ploeg is om vier uur gaan slapen. Het succes van deze ploeg is niet alleen te danken aan voetbalkwaliteiten, maar vooral aan de onderlinge band.'' Patrick Sponselee: ,,Ze hebben zóveel karakter, ze bijten gewoon. Ze hadden niet op deze wedstrijd gerekend, maar ze wilden per se strijd leveren.'' Uitblinksters In een boeiend duel boog Hontenisse voor de rust een vroeg opgelopen ach terstand om in een 2-1-voorsprong. Na dat Bavel 2 op gelijke hoogte was geko men, hadden de Zeeuws-Vlamingen in de verlenging de langste adem. Onder aanvoering van de uitblinksters Lisan van den Broek, Debby van Regenmor tel en Fayke de Rooze werd het door goals van Kelly van den Abeele (twee keer) en Evy van Hoije 5-2. Vlissingen De Rotterdammer was de af gelopen twee seizoenen de coach van Groene Ster. El Badey komt over van Futsal Apeldoorn, waar hij de afge lopen drie seizoenen de scepter zwaaide. Met Futsal Apeldoorn bereikte hij afge lopen seizoen de play-offs én de halve finale van de KNVB beker. Daarin moest hij met zijn ploeg buigen voor Groene Ster. De Vlissingers verloren de eindstrijd in Rotterdam vervolgens van FC Eindhoven. Azdine Bou- frahi, die ook al assistent was Youssef El Badey was de afgelopen jaren coach van Futsal Apeldoorn van Yaaqobi, is dat komend seizoen ook van El Badey. De nieuwe coach van Groene Ster kwam in het verleden ook uit voor het Nederlands team en speelde in België voor Lommel en Malle. El Ba- dey was eerder trainer van onder meer ZVV Eindhoven, het Belgische Eurosport Bo- cholt en KNVB districtteams. In de verkiezing 'Trainer van het Jaar' eindigde El Beday onlangs op de tweede plaats. De prijs ging naar Anand Jag- dewsing, die met FC Marlene in de finale om het landskam pioenschap verloor van Ho- vocubo. maandag 24 juni 2019 PM I Karakter leidt na zwaar weekend tot promotie Vreugde bij de vrouwen bij Hontenisse, als de promotie naar de eerste klasse binnen is. Doelvrouw Silke Tiele- man (midden) was één van de uitblinkers bij de Zeeuws-Vlaamse ploeg foto gerard van offeren/pix4profs 2 Bavel 2 5 Hontenisse 8. Tielrooy 1-0 11. Van Hoije 1-1 42. Pierar 1-2 84. Van Oosterbosch 2-2 96. Van den Abeele 2-3 110. Van Hoije 2-4 116. Van den Abeele 2-5 De voetbalsters van Hontenisse lie ten gisteren zien over karakter te beschikken. Nadat het beslissings duel met Bavel 2 in 2-2 was geëin digd, sloeg de Zeeuws-Vlaamse for matie in de verlenging toe. Honte- nisse won met 2-5, greep zo de tweede promotie op rij en komt ko mend seizoen uit in de eerste klasse. Peter van Kouteren Bergen op Zoom -Antoine de Kever, bestuurslid van Hontenisse Youssef El Beday. Youssef El Badey wordt de nieuwe trainer van zaal voetbalvereniging Groene Ster Vlissingen. De 34-ja- rige inwoner van Tilburg, die als bijnaam 'El Profes- sore' heeft, is de opvolger van Samir Yaaqobi. S°£< -"CENTIV. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39