iÉMl Zonder Dumoulin zijn ogen gericht op Kelderman en Matthews, Teunissen wint na Duinkerke ook de ZLM Tour 8 Oranje wint van Australië Gal uitblinker in Geesteren Wereldtitel voor China Tweede plaats Heemskerk 1 Plan A (Dumoulin) zit thuis op de bank met een kapotte knie. En plan B? Of C? Dat is er eigenlijk niet bij Sunweb. Het wordt improviseren voor Kelderman co in de Tour, bleek in de door Bernal gewonnen Ronde van Zwitserland. GOLF SLOTETAPPE VOOR EWAN y Botte pech Het is niet bepaald het jaar van Sunweb. Deels wordt het veroor zaakt door botte pech en tegensla gen. Alle kopmannen - Dumoulin, Matthews, Kelderman, Sam Oo- men en S0ren Kragh Andersen - vielen hard, werden ziek of bleken te kampen (Oomen) met een be knelde liesslagader. Maar deels wordt Sunweb dit seizoen ook te- wonderen te verwachten zijn. ,,Het liep hier nog niet echt. Ik ben gevallen in de proloog en fietste rond met een paar kwaaltjes. Mijn arm is dik en ik zit aan de antibio tica - dat helpt ook niet echt mee. Het is ook niet zo gek natuurlijk, met zo'n korte trainingsperiode. Eigenlijk heb ik pas de afgelopen vier weken een beetje kunnen trainen. Ik heb wat meer tijd nodig om een beetje in vorm te komen. Ik hoop nog een stap te zetten, maar echte topvorm gaat niet luk ken voor de start van de Tour.'' Eigenlijk maakte de uitslag niet eens zoveel uit. Wilco Kelderman (28) hoefde de Ronde van Zwitser land niet te winnen. Hij hoefde geen ereplaatsen te versieren. Een leuk resultaat zou een leuke bonus zijn, meer niet. Het alleralleraller- belangrijkste: niet vallen. Hij viel wel. De Ronde van Zwitserland was een paar kilometer oud toen hij te gen het asfalt smakte, in de ope ningstijdrit. De rest van de week reed hij rond met schaafwonden en een antibioticakuur. Het kon er ook nog wel bij. Bijna drie maan den lag Kelderman eruit, nadat hij in de Ronde van Catalonië onder uit was geschoven op een rotonde. Hij brak zijn sleutelbeen en een nekwervel. Wéér geblesseerd. Wéér revalideren. Wéér zijn con ditie vanaf nul opbouwen. De meeste renners zouden er al lang en breed klaar mee zijn, maar Kel dermans moraal is, anders dan zijn botten, onbreekbaar. Hij trainde zich suf op een hometrainer, ging op trainingskampen terwijl ande ren koersten en kreeg het zowaar voor elkaar om conditioneel klaar te zijn om Dumoulin bij te staan in de Tour. Maar Dumoulin gaat niet. Zonder Dumoulin zijn de ogen bij Sunweb gericht op Kelderman en de Australische sprinter Mi chael Matthews. Maar het is de vraag wat je van die twee kunt verwachten. Matthews, ook actief in Zwitserland, gaf in een inter view met de NOS aan dat hij niet meer wist wat hij moest doen. ,,Ik ben zwaar teleurgesteld en totaal verward. Alles staat op zijn kop. Iwan Spekenbrink (manager van Sunweb, red.) vertelde ons dat we zelf geen ambities moesten koes teren. We hebben ons voorbereid om in de best mogelijke vorm Tom te steunen. Ik heb dit jaar niet ge traind voor de eindsprint en ben niet bezig geweest voor mijn eigen kansen. Ik was in goede vorm voor het klimmen en de ploegentijd rit.'' De plannen om Matthews uit te spelen in de Giro konden de prul lenbak in toen Dumoulin voor die ronde koos - waarin de Limburger op zijn knie viel. Matthews: ,,En nu rijdt hij evenmin de Tour. Ik kan het niemand kwalijk nemen. Dat het zo loopt, kun je vooraf niet bedenken.'' Kelderman meldt vanuit Zwit serland dat er van hem ook geen maandag 24 juni 2019 GO HOCKEY De Oranje-vrou wen sloten de groepsfase van de Pro League af met een 3-1 zege op Australië. In de Grand Final wacht donderdag Duitsland in Amstelveen. Ook de man nen bereikten de Grand Final, waarin ze vrijdag Bel gië treffen in Amstelveen. Sunweb kan alleen PAARDENSPORT Het Ne derlands dressuurteam heeft de wedstrijd voor de FEI Nations Cup in Geeste ren gewonnen. Oranje (17 punten) liet Zweden (19) achter zich. Groot-Brittan- nië werd derde met 48 punten. Edward Gal (foto) blonk met Glock's Zonik NOP uit namens TeamNL. 1 Anne van Dam staat na drie ronden op een ge deelde 52ste plaats in de Women's PGA Champion ship, de derde major dit jaar. BASKETBAL De Ameri kaanse 3x3-basketballers hebben zich op het WK in Amsterdam verzekerd van de wereldtitel. Ze wonnen in de finale op het Muse umplein met 18-14 van Let land. Bij de vrouwen ging de eindzege naar de Chi nese basketbalsters. Ze- versloegen Hongarije. ZWEMMEN Femke Heems kerk is bij de internationale wedstrijden in Rome als tweede geëindigd achter Pernille Blume op de 100 meter vrije slag. Kira Tous- saint zwom op de 100 meter rugslag eveneens naar zilver, achter de Itali aanse Margherita Panziera. TILBURG Mike Teunis sen (26) heeft de ZLM Tour gewonnen. De Ne derlander van Jumbo Visma verdedigde met succes zijn leidende po sitie in het algemeen klassement in de vierde en laatste etappe over 170 kilometer van Eind hoven naar Tilburg. Voor Teunissen is het zijn tweede eindover winning in korte tijd. Vo rige maand schreef hij in Frankrijk de Vierdaagse JHK Mike Teunissen. FOTO COR VOS van Duinkerke op zijn naam. De ritzege ging naar Caleb Ewan. De Austra- liër klopte Dylan Groe- newegen, die al twee rit ten won. De Neder landse sprinter moest genoegen nemen met de derde plaats, vlak achter de Duitser Max Walscheid. Elmar Reinders, Marco Doets en Jetse Bol kleurden de laatste rit met een lange ontsnap ping. Bol moest zijn me devluchters zo'n 25 kilo meter voor de finish laten gaan. Reinders en Doets hielden langer stand, maar werden drie kilometer voor de streep achterhaald door een aanstormend peloton. Ewan voorkwam met zijn ritzege dat Jumbo Visma alle etappes van de ZLM Tour won. Jos Van Emden schreef de proloog op zijn naam en de Noor Amund Gr0n- dahl Jansen won na twee sprintzeges van Groenewegen de derde etappe. Michael Matthews: ,,Ik ben totaal verward. Alles staat op zijn kop.'' foto belga Thijs Zonneveld Rotterdam/Goms

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36