7 Juventus biedt drievoudige van wat De Jong bij Bar^a krijgt 1 De overgang van Matthijs de Ligt naar Juventus, op een haar na gevild, domineert alle sportkranten in Italië. De Ajacied zou in Turijn een astronomisch salaris krijgen. Juventus en Raiola leiden nu de dans om Matthijs de Ligt Utrecht raakt Gavory kwijt Jurjus terug bij De Graafschap Krasnodar wil nu ook Idrissi Aan het getouwtrek rond Matthijs de Ligt lijkt snel een einde te ko men nu er een megacontract voor hem klaarligt bij Juventus, met een salaris waarbij zelfs het nieuwe in komen van vriend en oud-ploeg genoot Frenkie de Jong bij Barce lona verbleekt. De transfer van De Ligt is voor negentig procent rond. Paris Saint-Germain deed nog een verwoede poging om De Ligt binnen te halen, door een ultiem bod op tafel te leggen in de salaris ratrace die is losgebarsten rond de handtekening van de Ajax-aan- voerder. Maar het lijkt er sterk op dat De Ligt voor Juventus gaat. Ook het spelen met Cristiano Ronaldo is voor de 19-jarige inter national een belangrijke reden om voor Juventus te kiezen. Zijn zaak waarnemer Mino Raiola denkt dat zijn protégé er goed aan doet om dagelijks te trainen met de Por tugese wereldster, die er een L geweldig trainingsethos op nahoudt. Het ManUnited-tricot van Ronaldo was het eerste wed strijdshirt dat De Ligt vroeger als klein kind droeg. Nu de Itali aanse recordkampioen kan wed ijveren met het salarisvoorstel van het eveneens geïnteresseerde Paris Saint-Germain, ligt de weg open voor Juventus. Het salarisvoorstel dat FC Barcelona De Ligt al in een eerdere fase deed, komt er niet bij in de buurt. Met zijn nieuwe salaris zou De Ligt de enige speler in Italië wor den die enigszins kan wedijveren met het jaarinkomen van zijn nieuwe ploegmaat Ronaldo. Serie A-sterren als Paulo Dybala, Mira- lem Pjanic en Mauro Icardi laat hij ver achter zich en ook het loon- strookje dat oud-ploeggenoot en vriend Frenkie de Jong bij Barce- lona krijgt, verbleekt erbij. De Ligt verdient bij Juventus straks drie keer zoveel als De Jong. Dat Juve in poleposition staat voor de handtekening van de Ajacied is niet verwonderlijk of nieuw. In januari berichtte deze krant al dat 'de Oude Dame' een topkandidaat was om De Ligt in te lijven. En de interesse van de Italianen is niet wegge weest sinds ze de Nederlander eind vorig jaar met alle egards ontvingen rond de uitreiking van de Golden Boy-award in Turijn. Dat wist Ronaldo ook, toen hijDe Ligt na de Nations Leaguefinale tus sen Portugal en Nederland influisterde naar Juve te ko men. Dat Raiola in Turijn kon onderhandelen met Pa vel Nedved, van wie hij zelf ook nog zaakwaarnemer is, versoepelde de onderhan delingen. Met Maurizio Sarri heeft Juventus een nieuwe trainer aangesteld, terwijl op het middenveld is gekozen voor een goed kopere versterking in de vorm van de Fransman Adrien Rabiot, die transfervrij van PSG komt. Zodoende is er in Turijn genoeg geld over voor het astrono mische salaris van De Ligt. De Italianen zien De Ligt, die voor Ajax nog scoorde in Turijn in de kwartfinalereturn in de Cham pions League, als de ideale opvolger van de 34-jarige Giorgio Chiellini. Chiellini kan tevens fungeren als leermeester van de nog altijd pas 19-jarige De Ligt, terwijl zijn col lega Leonardo Bonucci ook al 32 is. Tot gisteren was er bij Ajax nog geen officieel bod binnengekomen van Juventus voor De Ligt, maar dat is niet vreemd. Zaakwaarnemer Raiola weet precies wat zijn pro tégé moet kosten (pakweg 70 mil joen euro) en is geïnteresseerde clubs afgegaan om het hoogst mo gelijke salaris uit te onderhandelen. De gesprekken tussen Juventus en Ajax hoeven niet lang te duren. Na terugkomst van zijn vakantie op de Bahama's zal De Ligt een knoop doorhakken over zijn spor tieve toekomst. Van de tienduizen den smeekbedes onder elke vakan tiefoto die hij op Instagram post, komt het gros inmiddels uit Italië. Hij is er het gesprek van de dag. 3 GOLD CUP FLITSEN AZ won het oefenduel met Eendracht Aalst met 3-1, door goals van Druijf, Gudmundsson en Ouwejan. maandag 24 juni 2019 GO Salaris én Ronaldo geven De Ligt zetje Nik Kok en Sjoerd Mossou Amsterdam/Turijn De verregaande interesse van Juventus voor Matthijs de Ligt speelt al veel langer, zoals deze krant in januari al meldde. Ajax-aanvoerder De Ligt in duel met zijn toekomstige ploeggenoot bij Juventus, Cristiano Ronaldo, tijdens de eerste kwartfinale in de Champions League. foto bsr megatransfer #2? A17 december: Matthijs de Boy Avrard beett gekre- Barcelona heeft Frenkie de Jong binnen, maar lijkt de strijd om dat andere toptalent van Ajax te verliezen. Juven tus is - toch wel verrassend - de belangrijkste gegadigde voor Matthijs de Ligt (19). Sjoerd Mossou Amsterdam In de race om de handtekening van Matthijs de Ligt gaat Juven tus momenteel aan kop. De Itali aanse club heeft verrassend meer vertrouwen in dat ze ook De Ligt, na een aantal construc tieve gesprekken te hebben ge l voerd, kunnen overtuigen. De aanwezigheid van Cristiano Ronaldo is één van de troeven in dat verhaal: een speler met wie De Ligt dolgraag zou willen trai nen en spelen, om zo alles uit zijn fysieke en sportieve moge lijkheden te halen. Juventus heeft daarnaast een helder plan met de Nederlander De Ligt moet een prominente, concrete rol gaan krijgen op de Nicolas Gavory vertrekt bij FC Utrecht. De Franse ver dediger ontbrak zaterdag op de eerste training om zijn transfer af te ronden. Naar verluidt zou Standard Luik Gavory willen inlijven, tegen een veelvoud van de 250.000 euro die Utrecht een jaar terug betaalde aan het Franse Clermont Foot. Hidde Jurjus (foto) keert terug bij De Graafschap. De Doetinchemse club gaat de doelman net als vorig seizoen huren van PSV, waar hij nog tot 2021 vastligt. Jurjus (25) begon afgelopen week wel aan de voorbereiding in Eindho ven, hoewel hij niet voor komt in de plannen van trainer Mark van Bommel. Curacao heeft zaterdag een his torische zege ge boekt. De ploeg won voor het eerst een duel bij de Gold Cup, met 1-0 van Hondurus. Le- andro Bacuna maakte de treffer. AZ-aanvaller Oussama Idrissi maakt waarschijnlijk de overstap naar FK Kras nodar. De Russische club strikte afgelopen week ook al Feyenoorder Tonny Vil- hena. Eerder ging Younes Namli van PEC Zwolle ook al naar Krasnodar. Idrissi (23) is met Marokko actief op de Afrika Cup. Spits Jens Odgaard en middenvelder Hicham Faik komen naar Heerenveen. Hans Mulder blijft ook komend seizoen bij RKC. PEC Zwolle huurt doel man Michael Zetterer (23) van Werder Bremen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35