II 6 Tot nu toe vertrokken er alleen maar spelers bij Feyenoord Brazilië simpel in kwartfinale Marokko komt met schrik vrij VS haalt uit tegen Trinidad Jaap Stam begint vandaag als hoofdtrainer van Feyenoord. De opvolger van Giovanni van Bronckhorst moet het vooralsnog doen zonder spelers die de boel kunnen opschudden. Achterban En gas zal er gegeven moeten worden wil Feyenoord weer een beetje kleur op de wangen na het mislukte afge lopen seizoen. Het Legioen accepteerde de wor steling in het af- scheidsjaar van Van Bronckhorst bijna gelaten. De kritische blik van de achterban zal dit seizoen ongetwijfeld terug zijn. Ook naar de nieuwe technisch directeur Sjaak Troost, die zich na drukkelijk laat ondersteunen door de door wol geverfde makelaar Rob Jansen en jeugdtrainer Dirk Kuyt. De laatste belde hoogstpersoon lijk met de transfervrije Luciano Narsingh om te informeren naar zijn toekomstplannen. De aanvaller zei niet meteen 'nee', maar zette Feyenoord in de wacht. Of het pu bliek tijdens de eerste openbare training van het nieuwe seizoen op zondag 30 juni wél nieuwe gezich ten te zien krijgt, is afwachten. Dat de ploeg dan pas de deuren open gooit van het stadion heeft te ma ken met het concert van rockband Rammstein morgen in de Kuip. Na dat concert vervangt de club de grasmat. Spits Nicolai J0rgensen en mid denvelder Jens Toornstra verleng den wel hun contract in de Kuip. Justin Bijlow, Jeremiah St. Juste, Ridgeciano Haps, Jordy Wehrmann, Dylan Vente en jeugd- international Ramon Hendriks be gonnen nog voor de officiële start met trainen bij de club. Als teken dat ze flink gas willen geven dit sei zoen. Stam heeft geen verleden bij Feyenoord. Dat zou goed kunnen uitpakken tet Jordy Clasie, Robin van Persie, Cuco Martina en Tonny Vilhena bij de club. Veel geld leverde dat trouwens niet op, Vilhena werd naar her steenrijke FK Krasnodar getransfe reerd, maar van de kleine negen miljoen aan transfergeld vloeit slechts een bescheiden deel terug in de clubkas van de club. En geld is nodig om een enigszins ingeslapen en volgens de vorige trainer ook ze ker niet met een ijzeren discipline gezegende selectie weer tot leven te laten komen. Plek Bij concurrent AZ liet de nieuwe trainer Arne Slot luid en duidelijk weten dat er voor spelers in wie hij het niet ziet zitten, geen plek meer is in Alkmaar. Mats Seuntjens, Bj0rn Johnsen en Marko Veji- novic mogen bij- voorbeeld Lik Het is voor Jaap Stam goed dat de traditionele landing van de Feyen- oord-helikopter zoals gewoonlijk pas op de open dag eind volgende maand zal plaatshebben. Als de propellers vandaag al tot stilstand waren gekomen tijdens de eerste training achter gesloten deuren op trainingscomplex 1908, zou alleen de transfervrij van FC Utrecht over gekomen 28-jarige derde keeper Nick Marsman op de middenstip zijn uitgestapt. Of de clubleiding had ook assistent trainer Said Bak- kati als aankoop moeten willen pre senteren. Vijf weken na het slot van de competitie lijkt er in de Kuip nog weinig te zijn gebeurd. Terwijl van alle drie de topclubs juist in Rotter dam Zuid de meeste behoefte was aan verandering, dat eigenlijk beter kan worden omschreven als een frisse wind. Nu komt al dat nieuwe elan te recht op de schouders van Jaap Stam. Zijn voorganger Giovanni van Bronckhorst denkt dat de komst van zijn opvolger Stam naar de Kuip verfrissend zal kunnen werken. „Een trai ner die geen relatie met de club heeft, geen verle den ook bij Feyenoord. Dat zou weieens goed kunnen uit pakken", zei Van Bronckhorst. Maar zonder gereedschap hoeft Stam niet eens te denken aan meer dan het veroveren van plek drie in de eredivisie. Feyenoord sloot het afgelopen seizoen af in Sittard tegen Fortuna en sindsdien vertrok het kwar- maandag 24 juni 2019 Stam wacht nog op versterkingen VOETBAL Brazilië heeft zich met een overtuigende 5-0 overwinning op Peru geplaatst voor de kwartfi nales van de Copa Amé- rica. Peru had net als Brazi lië vier punten uit de voor gaande twee duels, maar kwam er tegen het gast land van de Copa niet aan te pas. Casemiro schoot Brazilië, dat zonder Ajacied David Neres speelde, al in de twaalfde minuut op 1-0. Met Brazilië gaat ook Ve nezuela uit groep A naar de kwartfinales. De 3-1 zege tegen Bolivia was daarvoor voldoende. VOETBAL Marokko is de Afrika Cup begonnen met een benauwde zege op Na mibië: 1-0. Het doelpunt viel pas in de 89ste minuut en was bovendien een eigen goal. Itamunua Keimuine werkte een vrije trap ach ter zijn eigen keeper. Ma rokko had weliswaar een overwicht, toch wist de ploeg van bondscoach Hervé Renard geen mo ment te overtuigen. Hakim Ziyech (foto) was in de 80ste minuut dicht bij het eerste doelpunt, maar zijn van richting veranderde schot met rechts werd ge keerd. VOETBAL De voetballers van de Verenigde Staten hebben ook hun tweede wedstrijd in de Gold Cup overtuigend gewonnen. In Cleveland was het elftal van bondscoach Gregg Berhalter met 6-0 veel te sterk voor Trinidad en To bago. De VS won zijn eer ste wedstrijd al met 4-0 van Guyana. De andere wedstrijd in de poule tus sen Guyana en Panama eindigde onbeslist: 2-2. Na twee wedstrijden heeft de VS zich al geplaatst voor de kwartfinales. Panama heeft na de winst op Trini dad in hun eerste wedstrijd de beste kans om ook door te gaan. Het heeft nog een punt nodig tegen de VS in de laatste speelronde. Jaap Stam, de nieuwe Feyenoord- trainer, trapt van daag het seizoen af. FOTO BSR/SOCCRATES niet meer meetrainen. BijFeye- noord is iedereen met een contract weer welkom, zelfs als het perspec tiefvoor enkele spelers tamelijk uit zichtloos is. Stam heeft ook nauwe lijks een keuze, zolang er op de transfermarkt niet kan worden toe geslagen. Ondertussen hengelt PSV naar Steven Berghuis. Feyenoord heeft de club uit Eindhoven laten weten dat praten met de rechterspits prima is, maar dat er hoe dan ook een forse transfersom zal worden gevraagd voor de aanvaller. Mikos Gouka -Giovanni van Bronckhorst Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34