3 A WEn«^| II 5 FINALE Dominique Bloodworth baalde toch wel even zaterdagavond, toen Noorwegen nipt won van Australië na strafschoppen. Dit was een gemiste kans om einde lijk afscheid te nemen van een Europees land. Dat is tijdens het WK in Frank rijk namelijk nogal een thema. Simpel gezegd: andere Europese ploegen moeten verliezen, zodat Nederland een grotere kans maakt op deelname aan de Olym pische Spelen. Die drie beste Eu ropese teams van het WK in Frankrijk plaatsen zich voor het toernooi volgend jaar in Japan. En dat gaat een verhitte strijd worden. Engeland plaatste zich gisteren ook al voor de kwart finale door Kameroen uit te scha kelen. Bijna alle Europese ploegen zitten nog in het toernooi. Schot land is al naar huis, maar dat land dingt reglementair niet mee naar een olympisch ticket. Engeland is aangewezen om namens het Ver enigd Koninkrijk een plekje op de Spelen af te dwingen. ,,Natuurlijk hopen we daarom dat de Europese ploegen verlie zen'', zegt Bloodworth, verdedi ger van Oranje. ,,Maar het ver baast me niet dat het zo gaat. Veel landen in Europa zijn een inhaal slag aan het maken. De kloof met gevestigde landen als Canada en de Verenigde Staten wordt klei ner. Net als het verschil met Azia tische landen. Ook dat gat wordt kleiner, dus de strijd om de Olympische Spelen wordt daar mee ook feller.'' Of zoiets echt leeft in de selec tie van Oranje? Dat valt nog wel mee. „Iedereen kijkt wel met het idee: het is lekker als de Europese ploegen verliezen, maar we heb ben het er in de groep niet heel bewust over hoor. Het kan ook alleen maar afleiden van de be langrijkste taak: presteren op dit WK. Als we dat doen, komen de Olympische Spelen automatisch ook heel dichtbij.'' Vier jaar geleden tijdens het WK in Canada haalden drie Eu ropese landen de kwartfinales. Maar Engeland was toen nog niet speelgerechtigd op de Spelen. Om alsnog een derde olympische plek aan te wijzen, werd toen een olympisch kwalificatietoernooi georganiseerd in Nederland. De vier landen (Nederland, Zweden, Zwitserland en Noorwegen) die in Canada in de achtste finale waren uitgeschakeld, streden toen om het laatste ticket. Zwe den ging met die buit aan de haal, Oranje greep er net naast. Ook als er dit WK geen afschei ding van drie ploegen komt, volgt er een extra kwalificatietoernooi tussen Europese teams. De regels zijn niet nieuw, maar worden nu strikt nageleefd. Er is geen grijs meer, het is zwart of wit nomen is. Het is het hele plaatje er omheen. Sander vertelde erover en daarna ging ik dingen toepassen in trainingen. Hij is de eerste trainer onder wie ik een penaltyserie won. En vanaf dat moment ging ik ook meer strafschoppen stoppen. Daar heeft hij bij FC Twente een grote rol in gespeeld." Even komt nog een keer dé wis sel van Louis van Gaal ter sprake. Tim Krul voor Jasper Cillessen, een zelden eerder vertoond stukje psy chologische oorlogsvoering op het WK van 2014 tegen Costa Rica. Oranje won, door twee reddingen van de ingevallen Krul. Van Veen- endaal wil er geen thema van ma ken en haar bedenkelijke blik zegt genoeg als het er - niet voor het eerst deze middag - over gaat. Zo van: je denkt toch niet echt dat dat een serieuze optie is? Dan lacht ze even. ,,Tja, ik zou mezelf er niet af halen." maandag 24 juni 2019 GO ACHTSTE FINALES za 22 juni 17.30 KWARTFINALES za 29 juni 18.30 Duitsland HALVE FINALES wo 3 juli 21.00 za 29 juni 15.00 Duitsland 3 Nigeria 0 ma 24 juni Zweden Canada di 25 juni Italië China di 25 juni Nederland Japan ACHTSTE FINALES za 22 juni 21.00 Noorwegen (wns) 1 Australië zo 23 juni Engeland zo 23 juni Frankrijk Brazilië ma 24 juni Kameroen KWARTFINALES do 27 juni 21.00 Noorwegen Engeland HALVE FINALES di 2 juli 21.00 vr 28 juni 21.00 Spanje Verenigde Staten zo 7 juli 17.00 STRIJD OM BRONS za 6 juli 17.00 2019 BRON: UEFA afhalen' WW* Spelen komen maar niet dichterbij, met al die Europese zeges Oranje maakt zich op voor de achtste finale morgenavond tegen Japan. Met het oog op de Olympische Spelen kijken de vrouwen óók naar de prestaties van de andere Europese teams. Want daar gaat het, in elk geval vanuit Nederlands perspectief, net wat te goed mee op dit WK. Daniël Dwarswaard Rennes Dominique Bloodworth in actie tegen Canada. foto bsr - Sari van Veenendaal (29) Sari van Veenendaal staat klaar voor een strafschop van Canada, maar de VAR zal even later beslissen dat die ten on rechte gegeven was. foto bsr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33