Hittestress 'Ontklede vrouw in Westdorpe is omgebracht' Meezwemacties Van der Weijden leveren in Zeeland 2300euro op 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Eén van de vreemde gewoon tes van mijn moeder was, dat ze altijd een periode van een hittegolf leek uit te zoeken om de zolder op te ruimen of te behan gen. En ze kon slecht tegen hitte. Blijkbaar heb ik genetisch toch iets vergelijkbaars meegekregen. Want bij alle verhuizingen van de kinde ren sta ik me in het zweet te sjou wen, richting of over de 30 graden. Soms wordt dat nog voorafgegaan door een helletocht in een veel te drukke Ikea. Ik krijg daar dan stee vast kramp in mijn voet en vervolg op één blote voet mijn weg. Inmid dels sta ik daar om bekend en zwaaien mensen in de Ikea's van Delft en Eindhoven naar me: 'Hee Marleen, das al weer een tijd gele den!' Sommigen bieden mij zelfs hun tweede kop koffie aan. Leiden aan het sjouwen met een bed en dozen kleding? Precies, ik. Het verhuiskind had gezegd: mam, ik heb echt heel weinig spullen en ik heb al een boel verhuisd. Hoog uit een tas met kleren en een tas met boeken, een bed, een kastje en een paar stoelen die uit elkaar kunnen. Vol vertrouwen reed ik dan ook met mijn ruime auto er heen. Maar ik had me moeten rea liseren dat verhuiskind ook altijd de inhoud van een pannetje schro melijk onderschat. Meestal met een factor drie. studentencomplex stond inder daad een bescheiden hoeveelheid verhuisspul die makkelijk in de auto zou passen. Op de overloop stond echter een schrikbarend aantal verhuisdozen. En op de ka mer stond een bed met bedden goed tot het plafond. U weet wel, die bedden van Pinterest met vier honderd kussens. ,,Schat, dat gaat hem niet worden", moest ik zeg gen. Na enig heen weer gepraat was de oplossing om op dinsdag of woensdag nóg een keer te rij denPrecies! op de warmste dag van het jaar vermoedelijk. Begin augustus mag alles weer naar Nij megen, dus wie een paar warme dagen in eigen land zoekt voor een break... Begin augustus, garant ze ven zonnen! Want bij alle verhuizingen sta ik me in het zweet te sjouwen DE STELLING Vandaag: Fijn, de zomer is begonnen Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters ELFSTE&ENZWEMTOCHT Man vindt thuis slapende vreemde Petitie voor dierenambulance AXEL Vrouw is sieraden kwijt na 'knuffel' Het stoffelijk overschot werd zater dag rond het middaguur aangetrof fen door een voorbijganger in een weiland aan de Sint Anthoniekade, vlakbij de grens met België. De po litie kon zaterdag nog niet melden of het om een vrouw of man ging. Gisteren heeft de politie bekendge maakt dat het slachtoffer een vrouw is, die gezien de verwondin gen op het lichaam door geweld om het leven is gebracht. Het signalement van de vrouw luidt: blank, tussen de 50 en 65 jaar oud, kort rossig haar, normaal pos tuur, 1,65 tot 1,70 meter lang, geen sieraden of tatoeages. Zij droeg geen kleding. De politie wil graag in contact komen met mensen die meer in formatie kunnen verschaffen. Ook is contact gezocht met de Belgische politie. Er werken twintig mensen aan de zaak. Het team Forensische Opsporing deed zaterdag ter plaatse uitgebreid onderzoek, waarbij ook een heli kopter werd ingezet om foto's te maken van de omgeving. Er zijn ook passanten ondervraagd. Van daag wordt sectie verricht op het li chaam. Gedumpt In het verleden zijn vaker stoffe lijke overschotten gedumpt in Westdorpe. In juli 2012 werd de 30- jarige Michael ten Napel dood ge vonden in een sloot aan de Kapit telstraat. Tot op heden is die zaak onopgelost gebleven. Later dat jaar werd het lichaam van de 86-jarige John Schmidt ge vonden in een sloot bij de Vissers verkorting. Hij bleek door messte ken om het leven te zijn gebracht. Een man uit Axel werd daarvoor veroordeeld. ,,Onze challenge is geslaagd", aldus Gerwen Modde van het Aarden- burgse zwembad zaterdag. ,,Vier- entwintig uur achter elkaar waren er constant zwemmers in het wa ter. Het laatste half uur is afgesloten met een superestafette waaraan zo'n dertig zwemmers deelnamen. De actie leverde uiteindelijk ruim 800 euro op voor goede doel." Zaterdag om 17.30 uur stonden 35 zwemmers aan de start in Hein- kenszand. Volwassenen moesten 44 baantjes trekken (zo'n 1100 me ter), kinderen mochten na 11 baan tjes stoppen. Patrick Moison van het zwembad blikt tevreden terug. ,,Best mogelijk dat dit een terugke rend evenement wordt, net als de Alpe d'Huez maar dan veel laag- drempeliger. Wij zijn aangesloten bij Sportfondsen Nederland en kre gen vanuit het hoofdkantoor in Amsterdam de tip dat Maarten van der Weijden ook dit jaar weer ging zwemmen om geld in te zamelen voor kankeronderzoek. Via zijn site kon je een team aanmelden. En dat hebben we gedaan." Moison vervolgt: ,,Het was heel erg leuk, op de dag zelf kwamen nog veel mensen opdagen die zich niet aangemeld hadden. Eén me vrouw kwam in plaats van haar dochter die verhinderd was. Ze zei: 'Ik heb al meer dan twintig jaar niet gezwommen, eens kijken of ik het haal.' En ze haalde het!" P4 hoteldeal 4 dagen landgoedhotel nabij Hanzestad Zutphen maandag 24 juni 2019 Dus u snapt: wie was zondag in Aangekomen in de hal van het Reageer op pzc.nl Weekend: Bloot moet weer gewoon worden 1250 reacties WAT EEN BELASTIN® VOOR HET LICHAAM MIDDELBURG De bewoner van een huis aan de Robijn in Middel burg keek raar op toen hij in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 01.10 uur een vreemde man sla pend op zijn bank aan trof. De politie hield de 28-ja- rige man uit Vlissingen aan voor huisvredebreuk en vernieling. Toen agenten na een te lefoontje van de bewo ners bij het huis aankwa men, troffen ze een ka potte voordeurruit aan en op de bank in de woning lag een slapende man. De man is een bekende van de politie. Hij kon ver der slapen in de cel. VLISSINGEN Jolanda Lichtenberg, op richter van de Dieren- voedselbank Walcheren, is een petitie begonnen om de Dierenambulance ook na 1 september zieke en gewonde dieren te laten ophalen in Vlissin- gen. De gemeenteraad weigert een financiële bij drage, omdat het laten rijden van een ziekenwa gen voor dieren niet tot het gemeentelijke taken pakket hoort. Lichten berg vindt dat dieren geen slachtoffer van be zuinigingen mogen zijn en roept mensen op haar petitie via dierenambu- lancevlissingen.petities.nl te tekenen. In Axel is gisterochtend een vrouw slachtoffer geworden van een 'knuf feldiefstal'. Een man en vrouw, vermoedelijk van Roemeense komaf, gin gen ervandoor in een grijze Ford Focus met Engelse kentekenpla ten. Het slachtoffer werd afgeleid door de man, die de weg naar het ziekenhuis vroeg. In tussen hing de vrouwe lijke aanhanger sieraden bij het slachtoffer om. Toen die aangaf dat ze er niet van gediend was, namen de verdachten de sieraden weer mee, inclusief sieraden van het slachtoffer zelf. De politie gaat ervan uit dat de overleden vrouw die zaterdag in een weiland bij Westdorpe is ge vonden, door een misdrijf om het leven is gekomen. Haar iden titeit is nog onbekend. De politie roept daarvoor de hulp in van het publiek. Eldridge Pentury Westdorpe Kijk op de site bij /video Ontklede vrouw door misdrijf omgekomen Zwembad Stelleplas in Hein- kenszand heeft met zijn mee- zwemactie voor de Maarten van der Weijden Foundation bijna 1500 euro ingezameld voor kan keronderzoek. In Aardenburg werd voor nog eens 800 euro bij elkaar gezwommen. Ondine van der Vleuten Heinkenszand Hotel Landgoed Ehzerwold 3 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V Diverse wandel- en fietsroutes verkrijgbaar V Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel V Op Zoover beoordeeld met een 8! Tip: bezoek Hanzestad Deventer dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2