Een bijzondere avond met De Kromme U baldErman.nl Voor fantastische reizen! MEDIA CULTUUR 23 ten koste van onderzoeksjournalistiek, die we alle maal ongelooflijk belangrijk vinden. En van le vensbeschouwing en van ouderenprogrammering. Deze plannen raken niet alleen jongeren, maar heel Nederland. Dat dringt maar niet door.'' ,,Ik ben een groot voorstander van een sterke regio, absoluut! Ik kom zelf uit Limburg en weet wat om roep L1 daar doet. Maar ik weet ook dat L1 daar al prima gevonden wordt. Het is echt niet zo dat mijn moeder niet weet waar ze op haar afstandsbe diening moet zijn. Het mag niet ten koste gaan van producties als Break Free, Dreamschool of Je zal het maar hebben. Dat zijn vormende programma's die je aan het denken zetten, die laten zien hoe de wereld eruitziet, hoe leeftijdsgenoten in het leven staan. Ze zijn belangrijk voor de ontwikkeling van jonge mensen." „Waar ik me enorm over opwind, is het feit dat Slob zegt dat de publieke omroep belangrijk is voor kinderen, maar die wel los te laten zodra ze een jaar of 13 zijn. En dan moeten ze op hun 45ste maar weer terugkomen. Hoezo? Dan zijn we ze kwijt. We moeten Slle doel groepen serieus nemen, dat is zelfs onze wettelijke verplich ting." ,,Wij zullen dit najaar ons geluid nog harder laten horen. En dat geluid - handen af van NPO 3! - gaan we mobiliseren.'' ,,Ik ben niet zo van de spandoeken, maar we ko men in actie. Dit is het goud van de publieke om roep, onze kraamkamer. Matthijs van Nieuwkerk, Floortje Dessing, Eva Jinek en programma's als Mindf*ck en Beste Zangers; allemaal begonnen op 3. Ik heb de handdoek nog niet in de ring gegooid.'' „Oh, daar kijk ik zeker naar. Er is een soort vanzelfsprekendheid ontstaan. We zijn met z'n allen gewend geraakt aan al dat moois bij de NPO. En er gens mogen we dat ook normaal vin den in zo'n rijk land als Nederland. Maar het wordt nu bedreigd en dus moeten we de barricade op. We hadden misschien al veel eerder moeten schreeuwen: kijk eens hoe goed we zijn. Maar dan moeten mensen aan de andere kant wel bereid zijn daarnaar te luiste ren en het te zien. Ik heb soms het idee dat die bereidwillig heid er, in elk geval bij de po litiek, niet altijd is.'' Daarin staat zijn voetballeven cen traal. Van Hanegem kreeg bij zijn 75ste verjaardag een theateravond aangeboden in De Doelen in Rotter dam. Voor zijn eigen programma deed hij in april een try-out inhetWilmink- theater in En schede. Ruim zes honderd bezoekers laafden zich aan de twee uur durende show met de naam Een bijzondere avond met De Kromme. Die suc cesvolle aftrap krijgt nu een ver volg met een korte tour door het land. In het theater college neemt presentator Eddy van der Ley, voormalig journalist bij deze krant, Van Hanegem mee op een avontuurlijke reis langs de hoogte- en dieptepunten uit zijn voetballeven, waarbij onder meer beelden worden getoond van het WK in 1974 in West-Duitsland. Verder gaat Van Hanegem in op de actualiteit van het moment. Ook kan het publiek vragen aan hem stellen. Na afloop is er een meet- and-greet. ,,Voor een hele generatie voetbal liefhebbers is dit dé kans Willem van Hanegem nog eens live in actie te zien en eventueel te ontmoeten", stelt Eddy van der Ley. ,,Zij zullen de Kromme meemaken zoals hij in al zijn puurheid is: kritisch, betrok ken, met een geheel eigen, unieke en soms wat dwarse kijk op voetbal en het leven.'' Willem van Hanegem typeert zijn theateravontuur als 'hartstikke leuk om te doen, maar ook weer niet te vaak'. In Enschede richtte hij zich na afloop tot de volle zaal: ,,Ik snap werkelijk niet waarom jullie allemaal naar mij zijn komen kijken en luisteren.'' Bij de meet-and-greet was zijn verwondering bijkans nog groter. De Kromme moest met vele tiental len mensen op de foto, vertelt Van der Ley. ,,Het is prachtig en soms bizar om te zien hoe groot de im pact van Willem op mensen is. Maar hij blijft volstrekt zichzelf on der die belangstelling. Hij heeft voor iedereen een woordje klaar.'' Ik snap werkelijk niet waarom jullie allemaal naar mij zijn komen kijken en luisteren Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 5/8 dagen Bohemen en Praag 8 dagen Harrachov en het Reuzengebergte 8 dagen Lourdes en de Pyreneeën 10 dagen Dordogne, Rocamadour 10 dagen Westkust Ierland, Wild Atlantic Way 4/5 dagen stedentrip Berlijn maandag 24 juni 2019 Wat is er mis met regionale omroepen? Wat gaan jullie tegen deze plannen doen? Als in een actie met spandoeken en tv-spotjes? Die kritische blik op de NPO komt ergens van daan. In hoeverre hebben jullie dat ook aan je zelf te danken? M NPO 3-baas Suzanne Kunzeler is boos. foto npo Willem van Hanegem doet het ko mende seizoen een mini-tour langs een aantal Nederlandse theaters. De voetballegende, in februari van dit jaar 75 jaar ge worden, verzorgt samen met in terviewer Eddy van der Ley exclu sieve theatercolleges in Amers foort, Alkmaar, Terneuzen, Doe- tinchem, Dordrecht en Oss. Dennis Jansen —Willem van Hanegem De show Een bijzondere avond met De Kromme doet komende seizoen de volgende theaters aan: De Flint in Amersfoort (28 september), TAQA De Vest in Alkmaar (21 no vember), Zeelandtheater in Terneu zen (6 december), Schouwburg Amphion in Doetinchem (13 decem ber), Schouwburg Kunstmin in Dor drecht (16 januari) en De Lievekamp in Oss (4 maart). "TOHcWNKHoaar 9<>s»r«k- Vertrekdata: 22 juli 19 aug 16 sept/14 okt Vertrekdata: 2 9 juni 13,27 juli 10,24 aug/7,21 sept Vertrekdata: 1,6,20,29juli/3,12, 17,26,31 aug/ 9,23 sept etc. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 13 juli/3,17,31 aug/ 21 sept/5 okt. Vertrekdata: 13juli/10aug/7sept/5 okt Vertrekdata: 8,22 juli/5,19 aug/ 2,16,30 sept/3,10,17 okt etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23