wordt' leraar s4b JOL Tweede promotie op rij voor Hontenisse Haalt Maarten vanavond de eindstreep? Pakkans bij parkeerovertredingen enorm toegenomen Walcheren Vrouwen promoveren naar de eerste klasse na 2-5-winst op Bavel 2 Mercedes lijkt met Hamilton niet te kloppen. Max Verstappen vierde in GP Frankrijk sport 2 Van der Weijden heeft in zijn tocht aan steun geen gebrek P2 4 en 5 De hoeveelheid bekeuringen is in steden die scanauto's inzetten vaak tientallen procenten hoger dan in het jaar voordat de digitale boete machine daar zijn intrede deed. Soms is er zelfs sprake van een ver- drievoudiging. Dat blijkt uit cijfers die deze krant heeft opgevraagd bij een reeks grote gemeenten in Ne derland. Parkeerwachters hoeven niet meer te voet te beboeten, maar ze laten simpelweg de auto het werk doen. Camera's op het dak van hun wagen scannen razendsnel alle kentekens. Heeft een bestuurder geen parkeergeld betaald, dan krijgt die een aantal dagen later bijna vol ledig geautomatiseerd een boete. Automobilisten kregen in de ge meente Amsterdam in 2018 voor bijna 30 miljoen euro rekeningen toegestuurd, omdat zij geen par- keergeld hadden betaald. In 2012, het jaar voordat de hoofdstad de scanauto invoerde, bleef de teller nog steken op 18,5 miljoen euro. In Tilburg lijkt de kans op een parkeerbon recent het hardst geste gen. ,,Met de inzet van de scanauto zien we dat het aantal opgelegde boetes ongeveer verdrievoudigd is", Doordat mensen weten dat de pakkans groter is, gaan ze eerder betalen verklaart woordvoerder Tom Dael- man van de de Brabantse ge meente. Het aantal zones voor be taald parkeren is uitgebreid, maar de gemeenten Tilburg en Amster dam schatten in dat de invoering van de scanauto de grootste rol speelt bij de stijging. Dankzij de rijdende boetemachi nes is betaald parkeren een goud mijn voor gemeenten geworden. Hoogleraar Transportbeleid Bert van Wee van de TU Delft: ,,Contro- les zijn goedkoper, er komt meer geld binnen uit boetes en doordat mensen weten dat de pakkans gro ter is, gaan ze eerder parkeergeld betalen.'' Dat beaamt onder meer de ge meente Utrecht. ,,De betalingsbe reidheid is tussen 2016 en 2018 ge stegen van 71 naar 84 procent'', stelt woordvoerder Matthijs Keuning. De opbrengst uit parkeerautoma ten steeg in de Domstad van 18 naar 24 miljoen euro per jaar. Amsterdam inde het laatste jaar zonder scanauto's in totaal 157 mil joen parkeergeld. Dat is afgelopen jaar gestegen tot een recordbedrag van 216 miljoen euro. Als in juli de boete in Amsterdam van 47,60 naar 62,70 euro gaat, kan de stad ver moedelijk rekenen op nog eens 10 miljoen euro extra inkomsten uit parkeerboetes. P11 Nieuwsmedia 5 5 5 530" André Rodermond 1 uit Vlissingen is 61 n jaar, maar hij krijgt 1 morgen zijn 1 diploma. De 1 technicus bij 1 Istimewa Elektro 1 (op de foto 1 begeleidt hij 3 Scalda-leerling i Ruben Verwoedt) i heeft een opleiding 1 tot techniek opleider gevolgd. Samen met andere 1 werknemers in de techniek gaat hij jongeren op het vmbo en mbo lesgeven en begeleiden. Door praktijkmensen in te zetten bij de scholing, moeten technische opleidingen aantrekkelijker worden en beter aansluiten op de praktijk. SPORT 11 Scanauto spekt gemeentekas Sinds gemeenten scanauto's in zetten, is het aantal parkeer boetes spectaculair gestegen. Daarnaast kiezen meer automo bilisten ervoor toch het parkeer- geld te betalen nu de pakkans groter is. De gemeentekas vaart er wel bij. Marcia Nieuwenhuis Amsterdam —Bert van Wee, TU Delft maandag 24 juni 2019 31°C Van noord tot zuid bijna overal tropisch pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 Techneut I I 1 1 »P16 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1