Driehonderd motoren op pad in Zeeland voor de Molukken IN DE REGIO 18 WALCHEREN 'Actiedag' in Aagtekerke 4 MIJN DORP, MIJN STAD De Dorpsraad Aagtekerke ge bruikte de jaarlijkse rommelmarkt als 'actiedag'. Inwoners, toeristen en andere bezoekers konden hun handtekening zetten als ze de ge meenteraad van Veere willen op roepen 'te investeren in de leefbaar heid' van Aagtekerke. Dat verenigingsgebouw Amicitia toe is aan sloop ontkent voorzitter Hans Nonnekes niet. ,,Maar om de oplossing te zoeken in het opknap pen van de gymzaal geeft geen pas. De oplossing zoeken in het opknappen van de gymzaal geeft geen pas Ook met een bijgestelde ambitie, van energieneutraal naar bijna energieneutraal, is dat 45 jaar oude gebouw niet te transformeren tot een gezellig onderkomen." Actievoerder Freddy Blaas vult aan dat de anderhalfduizend inwo ners van Aagtekerke behoefte heb ben aan een 'neutraal' gebouw. Geen kerk of café, waar een aantal mensen niet binnenstapt vanwege hun levensovertuiging. ,,We heb ben behoefte aan een dorpshuis voor iedereen. Aan een gymzaal, die ook als feestzaal kan worden ge bruikt. En aan ruimtes waar de dorpsraad en verenigingen kunnen vergaderen en waar inwoners, vooral ouderen, binnen kunnen stappen voor een kop koffie en het overgeven aan diverse hobby's." 'Samen' is ook voor Nonnekes het toverwoord voor een nieuw multi functioneel centrum. Bouwkunde- studenten van Scalda, ook zaterdag met een maquette aanwezig, won nen onlangs een prijs voor een in novatief, duurzaam ontwerp voor een nieuw dorpscentrum voor Aagtekerke. Het plan van de stu denten werd ook op het gemeente huis warm onthaald vorige maand, maar financiën voor realisatie zijn er niet, betoogt het Veerse college. Nonnekes: ,,Een inwoner vertelde me net dat de gemeente bijvoor beeld de grondprijs voor enkele nieuwe bouwprojecten kan verho gen. Met een verhoging van een of twee tientjes de vierkante meter is veel geld voor bouw van dorpshui zen binnen te halen." Dat een nieuw dorpshuis belang rijk is, onderschrijft Connie Heck. Met haar man is ze een half jaar ge leden uit Keulen naar Aagtekerke verhuisd. ,,Ik help nu bij de rom melmarkt, maar ik zou ook graag zo maar het dorpshuis willen binnen stappen. Alles om maar zo snel mo gelijk te integreren", zegt ze in na genoeg perfect Nederlands. Tijdens de rommelmarkt zijn ruim driehonderd handtekeningen gezet, meldde Blaas. ,,We zullen de handtekeningen vóór het zomerre ces op het stadhuis overhandigen." Doordat er meer deelnemers dan ooit tevoren van (ver) buiten de provincie kwamen, vertrok de stoet een half uurtje te laat uit de Middelburgse Rijnstraat. En dus kwam de hele optocht ook een uurtje na de verwachte aankomst tijd terug in de Stromenwijk. Het kon de wachtenden - gekomen voor een ronkend, knetterend en brommend spektakel - niet deren. Molukse specialiteiten Tenslotte stonden er drankenwa gens en eettentjes met de lekkerste Molukse specialiteiten. Bovendien lieten vele bandjes horen waarom het evenement Rit Rock heet. Onder de wachtenden was Nonna Tuhumena uit Leerdam. Ze was er om haar moeder - die in de Rijnstraat woont - te bezoeken. Rit Rock combineert motoren met muziek, eten en drinken Maar ze steunde vooral haar zoon Geronimo, succesvol mode-ont werper van Ninetyfour Fashion. Het merk, dat hij met een part ner groot maakte, is al behoorlijk bekend. ,,Maar hij vond het mooi om met een aantal maten hier naar toe te komen en zijn merk nog wat meer te promoten én het goede doel te steunen." Topeditie Karla Taniwel, die met man Wil fred Vreeke het evenement voor de Molukken jaren geleden op zette, had zondagmiddag bij het opruimen nog geen idee wat de opbrengst voor de goede doelen in de Molukken is. Maar ze hoorde alleen mooie re acties op de rit en de festiviteiten op het IJplein. ,,Mede door het prachtige weer was het een fantas tische dag. En het feest liep zater dag de hele avond door. Ik durf nog geen voorspelling over de op brengst te doen, maar dat we een topeditie hebben gehad, staat al wel vast." Schrijver Jan Vantoortelboom in Drvkkerij Nieuwe expositie bij Padma Lezing over bijzondere uitvaarten maandag 24 juni 2019 Heel dorp voor nieuw dorpshuis De langverwachte aankomst van driehonderd motoren rond 18.00 uur in de Middelburgse Rijn straat. FOTO RUBEN OREEL Met een opgeknapte gymzaal is de bevolking van Aagtekerke niet geholpen. Het dorp heeft behoefte aan een gezellig dorpshuis voor iedereen dat ge schikt is om te sporten, te ver gaderen en te feesten. René Hoonhorst Aagtekerke - Hans Nonnekes, dorpsraad Driehonderd motoren reden za terdag door grote delen van Walcheren en de Bevelanden tijdens Rit Rock voor de Mo- lukken. Middelburg MIDDELBURG Schrijver Jan Vantoor telboom wordt donder dag om 19.00 uur geïn terviewd in Middelburg over zijn nieuwe roman 'Jagersmaan'. Vantoor- telboom is auteur van onder meer de romans Meester Mitraillette, De verzonken jongen en De man die haast had. Jan van Damme (PZC) neemt het interview af in De Drvkkery. De toe gang is gratis. Kaarten reserveren kan in de winkel of via drukkerij- middelburg.nl. MIDDELBURG Tonha Schot exposeert tot en met zondag 22 september bij Stichting Padma. Schot toont schilderijen gemaakt met de Aboriginal dot- painting techniek. Ze werkt met acryl en pas tel op canvas, maar ook op hout en steen. VLISSINGEN Hans Scheel, lid Team Bijzondere Uitvaarten van Monuta, verzorgt G-78I Een lijkkist met resten van een slachtoffer van vlucht MH17 op vliegbasis Eindhoven. foto anp koen VAN WEEL vrijdag om 14.00 uur een lezing in Zorgcentrum Scheldehof. Scheel gaat in op het werk van dit team, dat wordt ingezet bij uitvaarten voor De fensie, veteranen of poli- tie. Het team is vooral bekend geworden na de vliegramp van de MH17, toen het de thuiskomst van de overledenen op vliegbasis Eindhoven verzorgde. DOMBURG West straat, Markt, Oost straat en Stations straat, vanaf 10.00 uur: Seizoensmarkt KOUDEKERKE De Couburg, 09.15-10.15 uur: Activiteiten voor 55plus, 13.00-16.30 uur: Biljarten voor se nioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur: Koersbal MELISKERKE Gym zaal 'Ons huis', 13.30-14.30 uur: Be- wegingsgymnastiek op muziek voor oude ren; 13.30-17.00 uur: Seniorensoos MIDDELBURG Markt, 11.00-17.00 uur: Boe ken- en verzamel- markt; Vergulde Baars, 13.30-15.00 uur: Volksdansen; Ci nema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'Nureyev'; Van Eijke- ren DanceMasters, 20.00-22.30 uur: Tangocafé OOST-SOUBURG Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur: Peuterdans VEERE Gymzaal Frans Naerebouts- traat, 09.30-10.30 uur: Activiteit GALM, gymnastiek voor 50+ VLISSINGEN Gym- zaal de Combinatie, Pablo Picassoplein 120-126, 09.00 uur: Gymnastiek voor peuters die al zelf kunnen lopen; Gymzaal de Bran ding, Verkuijl Quak- kelaarstraat 106, 16.00 uur: Kleuter- gym; Cine Café, Spui- komweg 3, 19.45 23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night, quizavond in teams WESTKAPELLE WoZoCo De Kreek, 14.00-16.00 uur: Bingo; Achterweg, 19.30-20.30 uur: Wandelbootcamp. Kijk op de site bij /video Motorrit wil Molukse kinderen ook een mooie toekomst geven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 18