Diploma INHOUD VOORWOORD Herna Verhagen is (en blijft nog wel even) de baas van Post NL ê<j fi Amerikanen op zoek naar hun Nederlandse roots Volwassen worden. Hoe doe je dat? En moet het eigenlijk? Vorige week haalde mijn zoons vriendje- sinds-de-kleuterschool zijn havodiploma. Of we 's avonds wilden aanschuiven ter ere van deze feestelijke aangelegenheid, vroeg de vader van het vriendje. We aten taartjes en dronken bubbels, en vervielen in nostalgische over peinzingen over kleine jongens die groot wor den, en dat je dat niet in de gaten hebt, ook al sta je er jarenlang met je neus bovenop. Totdat je wakker schrikt omdat ze ineens met een schooldiploma voor je gezicht staan te zwaaien. Onze zonen kon het gesprek maar matig boeien. Ze knikten welwillend bij al onze weet je nog toens, om na een blik van verstand houding tegelijk op te staan met de mededeling dat ze een potje wilden minecraften - een com puterspelletje dat ze tijdens hun jaren op de basisschool eindeloos hadden gespeeld. Nog heel even, zeiden de vader en ik tegen elkaar, en onze zonen zouden studeren, het huis verlaten, verliefd worden en blauwtjes lopen, twintigersproblemen krijgen, in derti gersdilemma's verzeild raken, zich afvragen of dit nu dat 'later' was, van: later als je groot bent. En, bekenden we - de bodem van de fles was inmiddels bereikt, we neigden sterk naar een tweede - dat deden wij nog steeds regelmatig, ons afvragen of dit nou later was. ,,En alles", zei de vader, ,,ik vraag me de laatste tijd ook heel vaak af: is dit nou alles?'' Dat leek me het moment om op te stappen. leeftijd stel je jezelf weer andere vragen. Zo denkt Gijs vaak: wanneer word ik nu eens vol wassen? Want terwijl hij nog vrolijk hetzelfde leven leidt als toen hij pakweg 25 was, ziet hij leeftijdgenoten huizen kopen, Aupingbedden aanschaffen, elkaar eeuwige trouw beloven en nog kinderen krijgen op de koop toe ook. Hij schreef een mooi artikel over zijn twijfels en overwegingen. Als dertiger had ik dezelfde vragen als Gijs. Veel eerder dan ik komt hij tot de conclusie dat we allemaal maar wat doen. (En dat dat niks erg is.) 04 Goeie zaak 06 Geld geluk 07 Egbert Jan 08 Herna Verhagen 14 Fijn spul 15 Jan Rots jaren 90 20 Op roots tour 26 Wie is volwassen? 29 Monica 31 BV De Liefde 32 Lezen 36 Eten 38 Reizen 43 Joost mag 't weten 44 Puzzelen Colofon Chef Anniek van den Brand Artdirection Henk Marseille Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Sasja Kooistra, Ieke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Medewerkers Edith Andriesse, Monica Beek, David Bremmer, Shody Careman, Suzanne Eijgen- raam, Vivian de Gier, Ronald Giphart, Olivier Heiligers, Joost Hoving, Annemarie Kleywegt, Jeroen Kreule, Sander van Mersbergen, Rianne van der Molen, Caspar Naber, Jolanda van der Ploeg, Joost Prinsen, Egbert Jan Riethof, Jan Rot, Peter Sierksma, Studio Ski, Erik Smits, Corné Spari- daens, Pam van der Veen, Gijs van der Zanden Reageren? magazine@persgroep.nl Facebook @admagazine De foto's op de voor kant zijn van ANP, Getty en Reuters Collega Gijs van der Zanden is 33, en op die Anniek van den Brand ZATERDAG 22 JUNI 2019 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 91