Klant wordt graag verleid Wat te doen tegen sterke koplampen Haal stekkers eruit bij onweer 'Niets fijner dan met een glimmende fiets de deur uitgaan' 'Soms kan afvallen een nevendoel zijn, maar ook dan is het beter om goed te eten' Man at jaar lang over datum V 3 Tip 3: Vervangje band met beleid Tip 4: Blijf goed eten en drinken Leuk om te weten Handig om te weten Noodzakelijk om te weten zonnebrandcrème. In de rech terschoen ligt ook het pompje met patroon. Binnenbandje, inbus-setje en bandenlichters zitten in een hoesje dat ik in de achterste bidonhouder op mijn fiets plaats. De avond voor de training leg ik alles op een rijtje op de keu kentafel. De bidon vul ik alvast met water. Garmin in de hou der en banden oppompen tot 7 a 7,5 bar. Ik controleer of de ket ting schoon is en genoeg olie heeft. Een piepende ketting is het ergste geluid dat ik ken. Ik check of er geen zand op de remblokjes zit (dat is slecht voor je velgen) en als er modder op de fiets zit, haal ik dat eraf. Niets fijner dan met een glim mende fiets de deur uit gaan.'' ,,Als je de buitenband er oplegt, met de nieuwe binnenband er in, is het laatste stukje het moei lijkst. Belangrijk is dat je de bui tenband zo veel mogelijk naar het midden van de velg drukt, daar is de velg dieper en houd je vanzelf meer ruimte over voor de band. Met geduld de buiten band masseren en dan lukt het uiteindelijk iedereen. Banden wippers alleen gebruiken om de band eraf te halen, dus nooit om je band erop te leggen. Bij het opleggen van de bui tenband pomp ik de binnenband een klein beetje op, om te voor komen dat er een 'slag' in komt. Zo'n slag voelt als een bobbel en fietst niet lekker. Als de buiten band erop ligt, check ik of de binnenband nergens knel zit onder de buitenband, anders heb je een klapband zodra je de band helemaal oppompt. Controleer de buitenband eerst altijd even op een eventu eel stukje glas of steentje.'' ,,Bij ritten langer dan twee uur moet je onderweg goed blijven eten en drinken. Dat kan met repen en gels, maar bananen, krentenbollen en een bidon met aanmaaklimonade volstaan ook prima. Eet liever geen grote maal tijd vlak voor een inspanning, maar twee a drie uur van tevoren. Soms kan afvallen een nevendoel zijn, maar ook dan is het beter goed te eten. Bij een te lage in name gaat het sporten niet lekker en wordt je metabolisme trager.'' Wil je niet weten GO ZATERDAG 22 JUNI 2019 A De tip van Marijn de Vries: haal Dasty en microvezel- doekjes in huis. FOTO VINCENT JANNINK Consumenten verleiden om meer groente en fruit in hun supermarktkarretje te leggen? Als je dat een beetje slim aanpakt, kan dat best. Bonus: klanten blijken het prima te vin den dat ze een duwtje krijgen. Een bordje met de tekst 'lekker bij yoghurt' bij een schap met bakjes waarin me loen en ananas zit. Fruit- pakketten bij de kassa. Een vloersticker met kleurige afbeeldingen van groenten. Klanten van een Dirk-supermarkt kre- gen in oktober en novem ber 2018 subtiele duwtjes nudgingdie hen moes ten verleiden om gezon dere keuzes te maken. Zij kochten inderdaad meer groente en fruit. De koplampen van som mige nieuwe auto's zijn een groot gevaar voor andere automobilisten, blijkt uit Brits onderzoek. Meer dan de helft van de ondervraagden zegt vaker last te hebben van verblindingsverschijnse len dan een jaar geleden. Wat kun je er zelf tegen doen? Zorg ervoor dat je voorruit schoon is, aan de buiten- maar ook aan de binnenkant. Focus niet op het 'verblindende' voertuig dat uit de tegen gestelde richting komt. Probeer gewoon naar je eigen rijstrook te kijken. Een aangepaste bril, met polariserende glazen, maakt het veiliger om 'snachts te rijden. Connie Janszen, Maandagavondfietsclub Amsterdam Marianne Vos, prof CCC-Liv Team Het dondert en bliksemt deze dagen geregeld. Als het onweert, ben je in huis het veiligst. Haal bij onweer de stekkers uit stopcontacten, adviseert de ANWB. Casper Rutjes, bliksemonderzoeker bij het Centrum Wiskunde Informatica (CWI): ,,Het gebruik van elektrische apparaten zorgt er niet voor dat de bliksem eer der inslaat bij jou. Maar als de bliksem inslaat kunnen apparaten wel kapot gaan als de stekker nog in het stopcontact zit.'' Douchen of afwas sen kun je beter uitstellen als het onweert, want water geleidt ook stroom. De hoogste baas van het Amerikaanse voedings bedrijf Mom's Organic Market, Scott Nash, at een jaar lang allemaal etenswaren die over de datum waren. Het goede nieuws: hij leeft nog steeds. Reden om dit te doen? De afvalberg. Het begon met een kom yoghurt die maanden over de datum was. Tor tilla's volgden. Nash wilde onderzoeken hoe het staat met voeding-over- de-datum. De uitkomst was dat de datum op een verpakking opvallend weinig te maken heeft met voedselveiligheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 75