Tips en trucs voor wielrensters Je favoriete speelgoed is terug Elk jaar zie je meer vrouwen op de racefiets, solo of in het peloton. Hoe bereid je je voor op een rondje door de polder? En hoe vervang je een lekke band? Slimme tips van wielrensters vóór wielrensters (mannen mogen meelezen). 'Wanneer alles droog is, meteen weer vet op de ketting' 2 Tip 1: Doekje en Dasty om ketting schoon te maken Tip 2: Leg je spullen ordelijk klaar voor je trainingsrondje litLl Ga naar pzc.nl/toystory MAAIKE LANGE Je ziet ze gaan door polders, duinen en over heuvels, alleen of in groepjes. Ook opvallend: je ziet steeds meer vrouwen op een peperdure Merida, Cannondale, Pinarello of Bianchi. Volgens de Nederlandse Toer Fiets Unie steeg het aantal racefietssters van 163.000 in 2014 naar 178.000 twee jaar later. Terwijl pakweg tien jaar geleden racefietsen nog vooral een mannen- ding was. Qua fanatisme en ook wat betreft de aanschaf van dure racefietsen doen vrouwen intussen niks onder voor mannen. Maar aan de zelfred zaamheid kan nog wat gesleuteld worden. ,,Te vaak krijg ik vrouwen in mijn werkplaats die denken dat ze hun fiets niet zelf kunnen repa reren", zegt fietsenmaakster Floor Dirks. De nadruk ligt op 'denken', want volgens Dirks kom je met logisch denkwerk een heel eind. ,,Het leuke van fietstechniek is dat alles mecha nisch is. Als je goed kijkt, kun je zien hoe het werkt.'' Vooral een kwestie van doen dus. Hoe dan? Wat dan? Hierbij tips en trucs vSn wielrensters vóór wielrensters. Marijn de Vries, voormalig profwielrenster en journalist ,,Mijn gouden tip: microvezel- doekjes en Dasty ontvetter. Niks geen dure schoonmaakmiddelen. Ketting en andere draaiende de len inspuiten met een beetje Dasty, laten intrekken (niet te lang, want het is agressief spul) en dan heel goed (omdat het agressief spul is) afspoelen met water. Daarna ketting en tand wielen boenen met het wonder- doekje tot alles glimt. Het han dige aan het wonderdoekje is dat het randje wat dikker en steviger is en precies tussen de tandwielen van het achterwiel past. Als je het wiel uit je fiets haalt en tussen je buik en een muur klemt, kun je heel makke lijk met het doekje tussen elk tandwiel. Hopla: alles is zo schoon. De boel goed laten dro gen en daarna meteen weer vet op de ketting.'' Manuel Klomp, wielrentrainster ,,Van nature ben ik chaotisch, daarom leg ik alles op dezelfde plek klaar in de kast. Helm met koers- petje erin, daarbovenop mijn fiets- bril. In mijn linkerschoen de Garmin-fietscomputer, en in de rechter fietsportemonnee met huissleutel, geld, bankpasje (heb er een extra aangeschaft omdat ik constant bij de supermarkt stond zonder pasje), los geld (voor als je onderweg een bandje moet kopen van een andere renner), lenzen- doosje met links vaseline en rechts per ticket* ZATERDAG 22 JUNI 2019 PC Spring goed voorbereid op de fiets PIXAR Dit is jouw kans om de film als een van de eersten te zien bij de exclusieve voorpremière! Wanneer Bonnie haar speelgoed meeneemt op een familietripje, wordt Woody door een onverwachte omweg herenigd met zijn oude vriendin Bo Peep. Na jaren alleen op pad geweest te zijn, heeft Bo een avontuurlijk karakter gekregen, dat in schril contrast staat met haar breekbare porseleinen buitenkant. Maar nadat Woody en Bo erachter komen dat er een wereld van verschil tussen hen beiden is, ontdekken ze al snel dat er meer dringende zaken zijn om zich druk over te maken. Toy Story 4 is vanaf 26 juni 2019 in de bioscopen te zien. Aanstaande zondag 23 juni is er een exclusieve voorpremière en jij kan daar bij zijn! Bestel nu jouw tickets, want op op! kijkwijzer.nl ©2019 Disney/Pixar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 74