'Ze zijn de Islamitische Staat van het fandom' f4 M - §m 'Mijn toewijding is alleen maar groter geworden' Los Olivos. Barman Lance Folgner vertelt er glunderend over in het lokale steakrestaurant - die avond in 2005 dat hij tussen de schappen met drankflessen op Michael Jackson stuitte. Het is niet moeilijk te zien waarom Jackson zich in deze val lei afzonderde - het is doodstil voor de ingang van voormalig Ne- verland tussen cactussen, velden met hooibalen en wijngaarden. Alleen een enkele schichtige sala mander laat zich zien. De vredige sfeer contrasteert scherp met de verhalen van James Safechuck, die in de film uitlegt waar op Never- land hij seks had met Jackson. In de kast, in de bioscoop, in een gas tenverblijf, in een kasteel in het pretpark. De attracties die Jackson had la ten bouwen zijn verdwenen, net als de originele poorten met de naam Neverland. In 2015 kwam de ranch te koop voor 100 miljoen dollar. Volgens de makelaars is het toeval, maar sinds de documen taire is de prijs verder gedaald tot 31 miljoen dollar. Toch kun je als Michael Jackson lookalike in Hollywood nog steeds een aardige duit verdienen, verzekert Antoine Baynes (31). ('Hoeveel is vertrouwelijk.') Hij danste als Jackson in shows in Las Vegas, nu vult hij zijn inkomen aan met de fooien die hij krijgt als hij de moonwalk doet op de Walk of Fame in Hollywood. De politie van Los Angeles heeft hier extra gepatrouilleerd, om te voorkomen dat de ster en de naam van Michael Jackson vernield zouden worden. Maar negatieve reacties heeft hij nog niet gekregen, zegt Baynes. Hij is ook niet overtuigd. ,,De moonwalk, Thriller, Billy Jean - de reputatie van MJ is zo gigantisch dat je waterdicht bewijs moet heb ben dat hij schuldig is.'' Is het omstreden geworden om je liefde voor Michael Jackson ten toon te spreiden nu de verhalen over misbruik aanzwellen? Op de trap naar de ingang van het mau soleum in Glendale valt een Scheisse, als Aysun Üsküplü die vraag krijgt. Het kan haar he-le- maal niets schelen wat anderen vinden van haar passie voor de grootste ster van de 20ste eeuw, zegt ze. Ze heeft de documentaire niet gezien en wil hem ook niet zien - het is allemaal om geld te doen, meent zij. Als je haar moe der te vriend wil houden, weet dochter Ebru, kun je het onder werp maar beter vermijden. ,,Ze wordt een beetje agressief.'' Thuis in München heeft Üskü- plü een herdenkingsmuur inge richt, met posters en T-shirts, en die blijven gewoon hangen. Mi chael Jackson, zegt ze, is haar jeugd. ,,Toen Michael Jackson overleed, overleed een deel van mij. Een helft van mij is weg.'' GO ZATERDAG 22 JUNI 2019 In Hollywood kunnen lookalikes nog steeds een aardige duit verdienen aan het nadoen van Michael Jackson.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 65