Rond Neverland twijfelen diehard fans niet aan hun held Michael Jackson is op 25 juni tien jaar dood. Zijn reputatie is na aantijgingen over seksueel misbruik besmeurd, maar voor zijn trouwste fans is hij nog steeds de aller-, allergrootste. ,,Ik geloof je, MJ.'' Mijn moeder wordt een beetje agressief als het over misbruik gaat 15 3» $WCy.r.-t ,.- .- ysun Üsküplü (52) had tien rode roze wil len kopen, één voor elk jaar dat ze Michael Jackson heeft moeten missen. Eenmaal in Los Angeles bleken rozen daar flink duurder dan thuis in Duitsland, dus staan er nu zes in de vaas bij de ingang van het mausoleum op begraafplaats Forest Lawn in Glendale, een voorstad even ten noorden van Los Angeles. Achter de glazen deur ligt de gang naar de sarcofaag van de King of Pop. Üsküplü zou het liefst naar binnen willen, maar een bewaker houdt haar tegen. En dus herdenkt ze Michael Jackson hier op de trap naar de toegangs deur. De Üsküplüs maken in een witte huur-SUV een rondreis door de VS met de kinderen en kleinkinderen en deze begraaf plaats is de eerste stop. Ze vult de vaas die ze heeft meegebracht met vers water, in de hoop dat haar ro zen het even volhouden in de zin- derende Californische zomer hitte. Als ze de bloemen in een hoekje heeft gezet tussen de boeketten en brieven die andere fans hebben achtergelaten, leunt ze tegen de trapleuning en is ze een paar mi nuten stil. In haar ooghoeken ko- men tranen op. Ze laat haar tele foon zien. Michael Jackson op het scherm, Michael Jackson op het hoesje. ,,Hier voelt hij dichtbij'', legt ze uit. ,,Vorig jaar ben ik al bij Neverland geweest. Zijn geest is daar, maar hier voel je zijn ziel.'' entertainmentwereld ooit heeft voortgebracht. Michael Jackson kwam in de jaren voor zijn over lijden in het nieuws omdat hij in pyjama in een rechtbank ver scheen, of gesluierd in Bahrein werd gesignaleerd. Maar zijn dood maakte van hem weer de onbe twiste superster die hij was ge weest. Tot dit jaar een controver siële documentaire over seksueel misbruik van kinderen een nieuwe vlek op zijn blazoen maakte. Het was niet nieuw - vermoe dens van kindermisbruik leidden al eerder tot rechtszaken. Maar ondanks onderzoek van de FBI GO ZATERDAG 22 JUNI 2019 3kt^ ads J6 vT'+LJ?? ""V - - W-■->■- **-« T L~ .1. w V- Y.- - De toegang tot landgoed Neverland, een beladen plaats na aantijgingen over seksueel misbruik door Michael Jackson op zijn ranch. Inzet: hartenkreten op steen voor de King of Pop die op 25 juni 2009 overleed. foto's karlijn van houwelingen 'Toen Michael overleed, stierf de helft van mij' KARLIJN VAN HOUWELINGEN Jackson met Wade Robson, die hem later beschuldigde van seksueel misbruik. Op 25 juni 2009 overleed een van de grootste sterren die de LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 63